До ЗНО з НІМЕЦЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
5
міс.
2
1
дн.
2
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Матеріали виховної години "Всесвітній день здоров’я"

Опис документу:
Всесвітній день здоров’я - міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до питань і проблем свого здоров'я. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Всесвітній день здоров’я

Всесвітня організація охорони здоров’я була створена на підставі принципу, згідно з яким передбачається, що всі люди повинні мати можливість для реалізації свого права на володіння найвищого досяжного рівня здоров’я. Наприклад, тема Всесвітнього дня здоров’я 2018 року - Загальне охоплення послугами охорони здоров’я: для всіх і всюди, а гасло - «Здоров’я для всіх».

У нашій суспільній свідомості вітає одна дуже проста думка, безпосередньо пов’язана з питаннями здоров’я і проблемами його відсутності. «Буде здоров’я - решта все, додасться», - так звучить це багатовікове спостереження. І дійсно, наявність або відсутність у людини цього найціннішого стану, докорінно визначає його повсякденне життя, соціальне і суспільне оточення. Здоров’я - це справжнє багатство, наявність якого ми з вами інколи ігноруємо. Здорові люди здебільш рідко замислюються про те, як правильно і розумно влаштувати свій побут і життєдіяльність, щоб їх здоров’я залишалося міцним і надійним на тривалу перспективу. Наше власне здоров’я дуже легко втратити. Люди, що страждають тими чи іншими, особливо хронічними захворюваннями, на практиці кажен день стикаються з масою проблем, які активно відволікають їх від справжнього повноцінного життя.

Міжнародний святковий день, спрямований на залучення широкої громадської уваги до цих проблем і питань - Всесвітній день здоров’я, відзначається щорічно 7-го квітня. Це свято увійшло в традицію, за даними проекту DilovaMova.com, з середини минулого століття. Дата святкування Всесвітнього дня здоров’я приурочена дню створення Всесвітньої організації охорони здоров’я, відомої нам під абревіатурою «ВООЗ», а точніше дню прийняття статуту цієї організації. Статут ВООЗ було прийнято 7-го квітня 1948-го року, тоді ж, на першій сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я і виникла ідея проводити це міжнародне свято (WHA/A.2RES.35). До 1950-го року цей день відзначався 22-го липня, в день, коли сталася масштабна ратифікація запропонованого Статуту ВООЗ, потім День закріпився за нинішньою датою.

Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи нашої охорони здоров’я. Працівники клінік, лікарень і госпіталів, ті хто так чи інакше з обов’язку професії і служби надає медико-санітарну допомогу всім, хто її потребує, як найкраще розуміють цінність здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я, - є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів. Численні інформаційні матеріали, брошури та буклети, семінари, виступи фахівців і навіть концерти, які приурочені цьому Дню, в простій і доступній формі пояснюють нам важливість цієї позитивної ініціативи.

Здоров’я може мати дуже дорогу ціну. І в основному це стосується спроб повернути його на своє місце.

10 цікавих фактів про сон

1. Під час сну ми "паралізовані"
Хочете вірте, хочете ні, але наше тіло практично паралізоване під час сну, в             основному для того, щоб тіло не повторювало  рухів, які відбуваються в сні.
2. Зовнішні подразники впливають на наші сни. Кожний з нас хоч раз випробував це на собі: підсвідомість робить частиною сну фізичне відчуття, яке ми відчуваємо в цей момент. Людям, які відчувають спрагу, підсвідомість “підкидає” образ склянки води. Вони намагаються напитися (у сні, звичайно), знову відчувають спрагу, знову бачать склянку води і так далі - поки не прокинуться і не зрозуміють, що дійсно хочуть пити й нап’ються вже в реальному світі. Таким чином, підсвідомість “підказує”, що потрібно прокинутися.
3. Сни не бувають буквальними
Наша підсвідомість використовує мову знаків і символів. Тому не варто сприймати кожен сон, навіть із найбільш логічним і багатим сюжетом, буквально. Підсвідомість посилає нам сигнали, а не чіткі образи.
4.  Не всі можуть бачити кольорові сни
Близько 12% видючих людей бачать тільки чорно-білі сни. Інші бачать сни в кольорі. Існують кілька типових груп сновидінь, які бачать усе без винятку: ситуації в школі або на роботі, спроба врятуватися від переслідування, падіння з висоти, смерть людини, випадання зубів, політ, провал на іспитах, аварії й т.д.
5. Нам сниться тільки те, що ми бачили
У наших снах ми часто бачимо незнайомих людей, але поняття не маємо про те, що наша свідомість не придумує їхні обличчя. Це обличчя реальних людей, тих, кого ми бачили протягом життя, але не запам’ятали.
6.  Сни бачать усі без винятку
Всі люди (за винятком хворих із сильним розладом психіки) бачать сни, однак чоловіки та жінки бачать сни по-різному. Чоловікам в основному сняться представники своєї статі, жінки ж у снах бачать представників обох статей у приблизно однаковій пропорції.
7. Ми забуваємо 90% сновидінь
Через п’ять хвилин після пробудження ми вже не пам’ятаємо і половини своїх снів, а вже через десять хвилин навряд чи зможемо пригадати 10% з них. Відомі випадки, коли поети, письменники, учені бачили сни, у яких складали вірші, прозу або придумували нову наукову теорію. Повезло тим, хто догадався залишити біля ліжка ручку й папір. Саме снам зобов’язані своєю появою на світ вірш Семюеля Колріджа “Кубла Хан”, історія про доктора Джекіля та містера Хайда Роберта Льюіса Стівенсона, Франкенштейн Мері Шеллі, і так само знаменита періодична система елементів, вона ж таблиця Менделєєва.
8. Сліпі “бачать” сни 
Люди, що осліпли вже після народження, можуть бачити сни у вигляді картинок. Сліпі з народження не бачать картинок, однак їхні сни наповнені звуками, запахами і тактильними відчуттями.
9.  Якщо вас розбудити під час стадії швидкого сну, ви запам’ятаєте свій сон до найдрібніших подробиць.
10. Маленькі діти не бачать у снах самих себе до досягнення 3 років.
З 3 до 8 років діти бачать більше кошмарів, ніж дорослі за все своє життя.

Цікаві факти про людину

Понад 90% рухів людини визначаються несвідомими рефлексами.

Нервовий імпульс з мозку рухається зі швидкістю 274 км на годину.

Чоловіки вважаються карликами при рості нижче 130 см, жінки нижче 120 см.

Пара ніг має 50 000 потових залоз.

Зубна емаль найтвердіша тканина, вироблена організмом людини.

Велику частину споживаної енергії мозок витрачає невідомо на що.

У людей які палять, зморшок на обличчі вдесятеро більше, ніж у тих хто не курить.

У новонароджених дітей кісток більше (300), ніж у дорослих (206) Пізніше вони зростаються.

Діти ростуть швидше навесні.

У людському тілі близько 650 м'язів.

У жінок більше смакових рецепторів, ніж у чоловіків.

Найактивніші мускули знаходяться у вашому оці.

Людина починає відчувати спрагу коли організм втрачає 1% води.

Коров'яче молоко є причиною алергії у людей частіше, ніж будь-який інший харчовий продукт.

За день ваш рот виробляє 1 літр слини.

Під час сну ви спалюєте більше калорій ніж коли дивитесь телевізор.

Кожен день людина робить більше ніж 23 000 вдихів.

Домашній пил складається з частинок мертвої шкіри.

Жінки моргають вдвічі частіше ніж чоловіки.

Вказівний палець є найчутливішим.

В людському тілі міститься 0.2 мг золота.

Найбільшим органом людського тіла, є шкіра.

Найпоширеніші психологічні захворювання це депресія та тривога.

У середньому, людина за все життя витрачає 25 років на сон.

Рани на язику загоюються найшвидше.

Мозок людини споживає 20-25% кисню якого ви вдихаєте.

В середньому мозок людини містить 78% води.

11% людей є лівшами.

В середньому, людина засинає через 7 хвилин.

  • 09.08.2019
  • Виховна робота
  • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
  • Інші методичні матеріали
  • 77
  • 0
  • 7
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.