Матеріали у батьківський куточок "Народознавство"

Опис документу:
Повідомляє батькам про те, що єднає цілі покоління людей - духовна спадщина, його звичаї, обряди. Містить заклик до теперішнього покоління (Не загубити! Не втратити! Відродити!). Навчає батьків як слід розкрити красу навколишнього світу.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього.

М. Рильський.

З давніх-давен славилась Україна розмаїттям народних свят, звичаїв та обрядів. Наші діди і прадіди берегли їх, передавали з роду в рід, з покоління в покоління для того, щоб нащадки ніколи не забували своє коріння, свій родовід, історію свого народу. Та на жаль, ми все більше пересвідчуємося, що багато чого втрачено, загублено, забуто.

Не загубити! Не втратити! Відродити!.. Ці слова, наче заповіт Берегині, часто можна почути й нині. І, насамперед, вони стосуються нашої духовної культури, що, які природа, опинилася під загрозою. Позабували мамині колискові пісні – і вже не можемо своїм дітям їх заспівати, позабували мудрі бабусині казки, забули звичаї і обряди свого на роду, забули свій родовід…

Зі знання родоводу бере початок Людина. Коріння ж наше – у батьківській хаті, материнській пісні. Любов до свого народу, до своєї квітучої землі починається зі знання народних традицій, звичаїв, із багатющої скарбниці народної творчості.

Що ж робити, аби не забувалися народні традиції, звичаї, обряди, щоб усе передавалося з роду в рід?

Починати треба з раннього дитинства, у той період, коли за твердженням учених, закладаються основні моральні якості малюка, коли серце його відкрите для добра і справедливості, коли він вчиться любити, шанувати, берегти, коли з ніжною колисковою маминою піснею, доброю бабусиною казкою і мудрим дідусевим жартом, прислів’ям чи приказкою вбирає красу рідної мови, збагачується скарбами народної мудрості.

Дуже важливо розкрити дитині навколишній світ так, щоб він був зрозумілим і дорогим для неї, щоб перші зустрічі з людьми, з природою, працею, з мистецтвом стали джерелом високої моральності та благородства, духовного становлення особистості. Саме усна народна поетична творчість, відображаючи життя народу в усіх його проявах, є тією невичерпною глибокою криницею, з якої б’ють цілющі джерела народної мудрості, і, напившись з якої, глибше розумієш характер свого народу, відчуваєш красу рідного слова і рідної мови, збагачуєшся духовно.

Казки, пісні, прислів’я, приказки, загадки, інші види народної творчості доступні дітям за змістом і формою. Саме через них малята чи не вперше дізнаються про культуру і побут свого народу, про звичаї і традиції.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Розроблення і використання цифрового освітнього контенту в освітньому процесі Нової української школи »
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.