Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Критика і розвиток. Як не знищити мотивацію
»
Взяти участь Всі події

Матеріали до заняття "Топіарій як вид садового мистецтва"

Технології

Для кого: 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас

29.08.2021

106

3

0

Опис документу:
Матеріали роботи над проектом "Топіарій - дерево щастя". Дослідження історії топіаріїв - це перший крок роботи над проектом. Топіарій — це вишуканий вид садового дизайну, фігурна підрізка вічнозелених рослин.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Топіар - це мистецтво художньої обрізки крон дерев та кущів для надання їм декоративних форм. Простими словами - фігурна стрижка рослин.

Топіарій як вид садового дизайну

Перші топіарії – стародавня Греція.

Висячі сади Семіріади.

Франція – Версальський палац.

У XVI—XVII розквіт топіарного мистецтва.

Початок XVIII ст. перші приклади топіарного мистецтва на Україні.Топіарій — це вишуканий вид садового дизайну, фігурна підрізка вічнозелених рослин. Культура надання кронам химерної форми процвітала ще в стародавньому Римі. У садах патриціїв красувалися зелені кулі, конуси і піраміди, фігури тварин і птахів. За величчю саду можна було судити про статки його господаря. Садівники в садах римської знаті створювали химерні фігури з крони дерев, кущів та напівкущів. Вони вирізали фігури тварин, надавали різні геометричні форми, і будували цілі лабіринти. Такі сади називалися - топіари. Слово « topiary » (фігурне підрізування) походить від латинського слова для декоративного садового пейзажу-«topiaries».

У Європі топіари були дуже популярні в XVI - XVIII століттях. Розквіт топіарного мистецтва припадав на епоху Ренесансу. Досвідчені майстри створювали будь-які образи — від фантазійних до приголомшливо реалістичних. Створені обриси ретельно підтримувалися садовими майстрами. Садовий ландшафт Версаля до цих пір зберігає форму тих часів!

С адовий дизайн того часу намагались передати в рослинах орнаменти домашніх гобеленів, килимів, гравюр, ліпнин, стали з’являтися сади, в яких рослини мали форму куба, кулі, піраміди, моделі дерев, фігури людей, тварин, інше. Топіарії широко використовувалися для створення довгих алей для прогулянки, лабіринтів, живої огорожі.

Найвідомішим зразком стародавньої топіарної майстерності вважаються висячі сади Семіраміди у Вавилоні – одне з семи чудес світу.

В исячі сади Семіраміди - одне з Семи чудес світу. Більш коректне ім'я для цієї споруди - Висячі сади Амітіс (за іншими джерелами - Аманіс): саме так звали дружину вавілонського царя Навуходоносора II, заради якої сади були створені. Імовірно розташовувалися в стародавній державі Вавилон, біля сучасного міста Хілла. Відповідно до альтернативної версії, заснованої на повторній розшифровці клинописних табличок, могли перебувати в Ніневії, столиці асирійського царства, і були побудовані на початку VII століття до н.е.

Рослинний лабіринт у міському окрузі Яньчен китайської провінції Цзянсу названий найбільшим у світі за версією книги рекордів Гіннеса.

Площа лабіринту Yancheng Dafeng Dream Maze більше 35 тисяч квадратних метрів, висота живого паркану – трохи перевищує зріст людини. Головний герой лабіринту – олень. Для створення лабіринту використано більше 100 тисяч саджанців китайського ялівцю.

Роботи по створенню лабіринту почалися у квітні 2017 року, у вересні були вже перші відвідувачі.https://m.day.kyiv.ua/ru/news/050818-samyy-bolshoy-rastitelnyy-labirint-kitaya-voshel-v-knigu-rekordov-ginnessa-foto

https://bigland.ru/images/2018/topiarij_svoimi_rukami_zelenye_figurki_v_vashem_sadu_main.jpg

https://edifica.ro/wp-content/uploads/2017/06/topiary-1430224_1920-e1496585322983.jpg

https://artcloudblog.files.wordpress.com/2014/06/3.jpg

https://green-lion.com.ua/topiar

https://ibud.ua/ua/statya/topiariy-v-sadu-100949

https://artcloudblog.files.wordpress.com/2014/06/versailles_garden.jpg

https://sites.google.com/site/7cudessvitu7/home/visacie-sady-semiramidy

https://m.day.kyiv.ua/sites/default/files/news/05082018/1533415286-7048.jpg

https://images11.popmeh.ru/upload/custom/7fb/7fb361cde10a1e1f07442dbac8e1692e.jpg

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.