Матеріали до уроку "Агрегатні стани речовини"

Опис документу:
Інформативна газета "Цікаві факти про сніг" може бути використана на стенді в кабінеті фізики для мотивації вивчення предмету або як роздатковий матеріал при вивченні теми "Агрегатні стани речовини" у 8 клосі.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Цікаві факти про сніг

             

         «Метричні дані» сніжинок

    Найчастіше у зірчастих сніжинок діаметр близько 5 мм, а офіційно зареєстрована «рекордсменка» мала 12-сантиметровий. Зафіксовано також, що 30 квітня 1944 р. у Москві випав дивовижний сніг, форма сніжинок розміром майже в долоню нагадувала страусине пір'я.
    Сніжинки важать зазвичай близько 1 мг. Вони на 95% складаються з повітря, тому мають низьку щільність і невисоку швидкість падіння (в середньому 0,9 км / год).

                                                        

«Колір» снігу

      Хто ж сперечатиметься з тим, що сніг білий?! Звичайно, білий ... зазвичай. Але в арктичних і гірських регіонах йому трапляється бути рожевим або навіть червоним через підфарбовування організмами, що живуть між кристалами (водоростями, наприклад). Неодноразово траплялося випадання кольорового снігу: блакитного, зеленого, сірого ... 

    У 1955 р. в Каліфорнії (біля Дано) трапився зелений снігопад фосфоресцируючого відтінку. Жителі, які ризикнули спробувати його на смак , незабаром померли, а у людей, що брали сніг в руки, з'явилися висипи та сильний свербіж. 

    У 1969 р. у Швеції на Різдво посипалися з неба чорні сніжинки.

  А в 2001 р. в Колорадо випав рожевий сніг ... зі смаком кавуна! Він був пофарбований водоростями «хламідомонади сніжної».

                                                   «Голоси» сніжинок

     При падінні у воду сніжинка «співає», тобто створює дуже високий звук, невловимий людським вухом, але, за твердженням фахівців, неприємний для риб'ячого населення водоймів. Ну, а під ногами, буває, сніг скрипить, причому тільки в мороз, і чим він міцніший, тим вище розрізняти звуки. Це ламаються крижані голочки. 

    За науковими даними, отриманими в результаті акустичних вимірювань, в спектрі цього скрипу є дві пологих (не надто різких) екстремальних ділянки, які припадають на діапазони 250-400 Гц і 1000-1600 Гц. Найчастіше низькочастотний екстремум на декілька децибел перевищує високочастотний, а якщо температура повітря піднімається вище мінус 6 ° C, то цей останній повністю провалюється.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!

Всеосвіті 3 роки!

Святкуємо гучно та з подарунками!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

+ 10 подарункових боксів з фірмовими товарами від «Всеосвіти»!

до розіграшу подарунків залишилось
00
00
00
00