Матеріали для оформлення шкільного стенду до Міжнародного жіночого дня

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Інформація про 15 унікальних українських жінок, які досягли шаленого успіху в житті: княгиня Ольга, Ліна Костенко, Катерина Білокур, Соломія Крушельницька, Марія Заньковецька, Руслана, Джамала та ін.. Матеріали розміщувала на шкільному стенді на час проведення Міжнародного жіночого дня. Охочих ознайомитися з історією успіху видатних українок було багато.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Княгиня Ольга

Видатна історична постать, одна із золотих сторінок нашої багатовікової історії. Вона була дружиною князя Ігоря та матір'ю Святослава Хороброго. Ця мудра, сильна, харизматична жінка на цілих 17 років стала правителем Київської Русі – однієї з наймогутніших держав того часу.

Ліна Костенко

Видатна українська письменниця, поетеса, почесний професор Києво-Могилянської академії,почесний доктор Львівського та Чернівецького університетів. Ліна Костенко є лауреатом Шевченківської премії, премії Антоновичів, премії Петрарки, Міжнародної літературно-мистецької премії ім.Олени Теліги, вона нагороджена Почесною відзнакою Президента України і орденом князя Ярослава Мудрого У ступеня.

Анна Ярославна або Анна Київська

Донька великого князя Ярослава Мудрого та його другої дружини – дочки короля Шотландії і Швеції Інгігерди, яка стала королевою Франції. Вона була другою дружиною французького короля Генріха І Капета, матір'ю майбутнього короля Філіпа і прабабцею майже 30 французьких королів!

Роксолана або Хюррем Султан

Видатна постать історичної доби ХІУ століття. Ця легендарна жінка стала великою Роксоланою, що в перекладі з турецької означає «жінка з Русі» і запам'яталась в історії як найяскравіша правителька Османської імперії, яка змогла повернути хід історії так, як потрібно було їй.

Анастасія Лісовська, Рушен, Роксоляна або Роксолана, Хасекі, Хюррем Султан – ось той перелік імен, якими називали українку під час її нелегкого життя. У Туреччині вона знана як Хуррем Султан, що означає Радісна султанша. В Україні вона відома під ім'ям Роксолани, що вказувало на етнічну приналежність, це ймення європейські посли в Туреччині вживали у своїх доповідях та мемуарах.

Леся Українка

Видатна українська письменниця, поетеса, перекладач і культурна діячка. Багато її творів визнано шедеврами світової літератури. Перший свій вірш вона написала у 9 років, останній – у 40. Всього Леся Українка написала біля 270 віршів, а ще поеми та віршовані драматичні твори.

Соломія Крушельницька

Легенда оперної сцени, Вагнерівська примадонна ХХ століття. Вона з тріумфом виступала на сценах багатьох оперних театрах світу, зокрема Кремони, Трієста, Одеси, Львова, Буенос-Айреса, Варшави, Петербурга, Парижа, Неаполя, Риму, Генуї, Мілану та ін.. У 1904 році на запрошення Дж. Пуччіні виконала партію Батерфляй в його оновленій опері «Чіо-Чіо-сан» в театрі «Гранде» в Північній Італії. Після її блискучого виконання ця опера здобула всесвітнє визнання, а зворушений і вдячний Пуччіні надіслав Крушельницькій свій портрет із написом: «Найпрекраснішій і найчарівнішій Батерфляй». Співати з Соломією на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін.

Наталія Полонська-Василенко

Одна з провідних представниць державницької школи в українській історіографії, авторка майже 200 наукових праць у царині історії Запоріжжя та Південної України. Її археологічні студії стали одним із джерел розвитку української історичної науки. Дійсний член Наукового товариства ім. Шевченка, академік Української Вільної Академії наук та Міжнародної Академії наук у Парижі, професор Українського вільного університету у Празі та Мюнхені.

Ада Роговцева

Відома українська акторка театру і кіно, Народна артистка України, професор Національного університету культури, Герой України, лауреат численних премій, володарка багатьох звань, орденів і нагород. Вона зіграла дуже багато визначних ролей у театрі і кіно, її внесок в українську культуру величезний. І, навіть, сьогодні продовжує нас дивувати своїм талантом, акторка часто з'являється на телеекранах у сучасних кінострічках та різноманітних проектах.

Яна Клочкова

Українська плавчиня, Герой України, володарка орденів «За заслуги» ІІІ ступеня, ордену княгині Ольги І ступеня та ордена «Золота Зірка». Яна здобула найбільше золотих медалей у складі збірної України – вона ставала олімпійською чемпіонкою 4 рази, за що її прозвали «золотою рибкою».

Марія Заньковецька

Актриса і театральна діячка, провідна зірка українського театру кінця ХІХ – поч. ХХ століть. Вона увійшла в історію театру як видатна українська трагедійна актриса, що в створюваних сценічних образах уособлювала символ української жінки.

Євгенія Мірошниченко

Видатна українська співачка, яка володіла красивим, легким і рухливим голосом широкого діапазону (понад три октави), чудовою колоратурною технікою та яскравим артистичним талантом. Протягом 40 років Євгенія Мірошниченко була провідною солісткою Національної опери України (1957-1997), її називали «співачкою, на яку потрібно дивитися» за дивовижне поєднання вокальної майстерності і драматичного таланту. Із сольними концертними програмами та виставами Євгенія Мірошниченко гастролювала на сценах театрів і концертних залів колишнього СРСР, країн Європи, Близького Сходу, Канади, США, Японії, Китаю…

Руслана Лижичко

Українська співачка, піаністка, диригент, танцюристка, продюсер, громадська діячка. Народна артистка України. Почесна громадянка Львова. Неодноразово займала перші місця у багатьох конкурсах та фестивалях. Руслана перемогла у Міжнародному співочому конкурсі «Евробачення - 2004». Серед 36 країн, які брали участь, за результатами світового телефонного голосування в прямому ефірі Руслана посіла І місце з 280 балами. Після перемоги на «Євробаченні» боксер Віталій Кличко вручав Руслані в Лас-Вегасі «Всесвітню музичну нагороду» за найбільшу кількість проданих альбомів «Дикі Танці» у світі.

Катерина Білокур

Українська художниця, майстер народного декоративного живопису, представниця «наївного мистецтва» — групи художників, що не здобули академічної освіти, проте стали частиною загального художнього процесу.

У віці 6—7 років Катерина навчилася читати. На сімейній раді було вирішено не віддавати дівчину до школи, щоб зекономити на одязі та взутті. Малювати почала з ранніх років, однак батьки не схвалювали це заняття і забороняли ним займатися.

1949 — Катерина Білокур стає членом Спілки художників України. 1951 — нагороджена орденом Знак Пошани, одержала звання Заслуженого діяча мистецтв України. 1956 — одержує звання Народного художника України. Твори Катерини Білокур регулярно експонувалися на виставках у Полтаві, Києві, Москві та ін.

Маруся Чурай

Напівлегендарна українська народна співачка та поетеса часів Хмельниччини, яка, за переказами, жила в Полтаві. Їй приписують авторство низки відомих у народі пісень: «Ой не ходи, Грицю», «Котилися вози з гори», «Засвіт встали козаченьки» та інші.

Джамала

Суса́на Алі́мівна Джамаладі́нова - українська співачка кримськотатарського та вірменського походження, народна артистка України, переможниця 8-го міжнародного конкурсу «Нова хвиля» та 61-го пісенного конкурсу «Євробачення». Виконує пісні в стилях джаз, соул, фанк, фолк, поп та електро, а також бере участь в оперних постановках і шоу.

  • 17.07.2019
  • Виховна робота
  • Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас
  • Ілюстрації
  • 4443
  • 0
  • 480
  • Стежити
  • Поскаржитись

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.


Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!