Матеріал до проведення тижня до Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом

Опис документу:
1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ. Напередодні цього дня проводиться система заходів боротьби з таким соціальним злом як наркоманія, токсикоманія, алкоголь, тютюнопаління. Можливо комусь стануть у нагоді запропоновані матеріали.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

МЕЛІТОПОЛЬСЬКИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ АГРАРНИЙ ЛІЦЕЙ

ВИСТАВКА ГАЗЕТ ТА ЛИСТІВОК ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

1 ГРУДНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ.

Напередодні цього дня проводиться система заходів боротьби з таким соціальним злом як наркоманія, токсикоманія, алкоголь, тютюнопаління. Важливе місце належить проведення тижнів «БУДЬТЕ ОБЕРЕЖНІ ТА УВАЖНІ», декад по профілактиці цих шкідливих звичок. У ході заходів проводяться: анкетування, тренінги, виставки стінних газет, листівок, науково-популярної та медичної літератури, брошур, рефератів.

Належне місце належить проведенню відкритих заходів типу "Без табу", "Я так думаю", "За здоровий спосіб життя", «Поговоримо відверто», виховні години "Пияцтво - зло!", "Алкоголь і потомство", "Токсикоманія й наркоманія".

Також проводяться диспути: "Від шкідливої звички до хвороби", "Наркотик і родина несумісні", у ході яких розглядаються ситуації: "Твої друзі запропонували тобі спробувати токсичну або наркотичну речовину. У випадку відмови вони можуть відвернуться від тебе. Як ти надійдеш?", "День народження, дискотека, є чи тут місце наркотикам?" (зразки додаються).

ДО ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ ЗІ СНІДОМ

ТЕМАТИЧНА НЕДІЛЯ

Що повинно насторожити?

 1. Збільшення лімфотичних вузлів, при чому практично одномоментно у кількох місцях: на шії, у ліктьових згинах, під руками, у пахві.

 2. Прогрисуюча втрата ваги – понад 10%, не зважаючи на збереження колишнього режиму чарчування.

 3. Часті гнійні і запальні ураження сльозової рта, шкіри,статевих органів.

 4. Тривалий розлад випорожнення (понад 1 місяця)

 5. П
  ідвищеня температури тіла, що тримається більш як місяць без будь-якої причини.

Запамятайте СНІД не передається:

 1. Через рукотискання

 2. Через поцілунок

 3. Через їжу

 4. Через придмети домошнього вжитку

 5. При купанні у басеїні, душі

 6. Через укуси комах

 7. Через спілкування з домашніми тваринами

 8. П
  ри догляді за хворими.

Загроза для людства

Якщо в середні віки для поширення чуми по Європі булопотрібно близько століття, то нині для поширення СНІДу на всі континенти виявилосяяя достатнім близько 4 років. Виникнення СНІДу тісно повьязано з інтимною сферою життя людей.. поживне середовище для СНІДу – сексуальне вседозвілля., наркоманія, проституція. СНІД – це єдине епідимічне захворювання людини з тривалим періодом від моменту зараження до винекнення перших клінічних прояв (15 років і навть більше). Це означає, що люди, які заразилися сьогодні, можуть захворіти через 10 та більше років. Якщо найближчим часом не будуть вжиті широкомасфтабні, екстерні заходи бородьби зі СНІДом, то до 2010 року стане реальною загрозою вимираня понад 40% молодого покоління.

РИЗИК ЗАРАЖЕННЯ

Ризик зараженя СНІДом зростає в міру збільшення кількості статевих партнерів: від 1,4 рази при при наявності 2-4 партнерів, до 2,3 рази при наявності 10 партнерів і більше. Вірус СНІДу нестійкій, у зовнішньому середовищі він гине при температурі 56 градусів протягом 30 хвилин, він інактевується (у середовищі за 10 хвилин) етиловим ефіром, ацетоном, 0,2% розчином гідрохлориду натрію.

Разом з тим вірус зберігає життєздатність у висушеному стані протягом 4-6 діб при температурі 22 градуси, а при більш низької температурі – значно довше. При СНІДі в організмі людини практично немає жодного органу, системи або тканини, які б були застраховані від впливу різних інфекцій, що винекають лише при ослаблені імуної системи організму.

Що таке безпечний секс

Під безечним сексом розуміють секс, який не приводить до зараження на СНІД, венеричних хвороб і до небажанної вагітності.Однак, говорити про те, що секс може бути абсолютно безпечним, - не зовсім коректно. Мова може їти про більш безпечний секс. Стосовно до СНІД він зводиться до такого:

 • відмова від нерозбірливих статєвих зв”язків з багаторазовою зміною статевих партнерів;

 • утримання від випадкових статевих партнерів;

 • утримання від випадкових статєвих зв”язків;

 • обов”язкове користування презервативом;

 • наявності тількі одного надійного парнера у випадку дошлюбного статєвого життя.

Коли можна очікувати відкриття радикальних заходів лікування СНІДу?

Відкриття радикальних зааасобів лікування СНІДу, мабуть вельми віддалена перспектива. Так 60% експертів Всесвітньої організації охорони здоров”я ввааажають, що ефективні засоби лікування цієї хвороби будуть знаайдені на 2015 рік, інші, більш песиместичні, вказують і пізніші строки.

Майже на 100 % гарантована від зараження вірусом СНІДу людина, яка не має сексуальних контактів взагалі, або практично безпечний секс.

У 1990 році кількість вірусоносіїв досягла 1625 чоловік, у 1991 році – 6200, у 1992 році – 24000, у 2000 – перевищує 2 000 000 чоловік.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»