+ Додати матерiал
і отримати
безкоштовне
свідоцтво
! В а ж л и в о
Предмети »

Матеріал для батьківських зборів "Будь українцем"

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

БУДЬ УКРАЇНЦЕМ!

(Матеріали для батьківських зборів)

З народженням дитини з’являється Всесвіт, у центр якого вселяється новонароджений. Цей мінливий Всесвіт розвиває дитину, надає їй досвіду у пізнані світу. Людству відомі безліч цивілізацій, які витворили чимало виховних систем відомих і невідомих, популярних і непопулярних, локальних і епохальних, кожна з яких вносила свою частку у вдосконалення людства. Чому одні народи зникали, а інші ставали непереможними? Питання, яке хвилювало і хвилює не одну людину на землі.

Бог у перший день життя нової людини дарує їй Батьків, Батьківщину і Мову. Саме завдячуючи їм дитина осягне цей світ. Діти…Відкриті сонцю і квітці, всьому світлому і прекрасному, і як же конче потрібно, аби з перших днів своїх всотували вони те вічне і найсвятіше, що має очистити і утвердити нас на цій землі, дати снагу на життя і творення. Із школи та сімї діти виносять невгасимий вогонь любові дорідного краю. Любов виховується лише любов’ю.

Кожен народ, створюючи свою виховну систему, звертається до певних ідеалів, заглиблюючись у сиву давнину та ідеал майбутнього. Живучість народів та націй пов’язана із вихованням на національних традиціях. На превелике щастя, українські виховні традиції, котрі існували протягом століть, пройшовши часи розквіту та занепаду, не випали із великої спіралі людської еволюції.

Пізнання світу дитиною розпочинається в сімї, тому в основі національного виховання стрижневим є сімейне виховання. Дідусь-бабуся, батько-мати, їхні діти – це згусток часу, неперервний зв'язок теперішнього, минулого та майбутнього. Батьки і діти, діти і батьки – неподільне й довічне коло… Сім’я – це гармонійний ланцюг розвитку людства. Знання повинні передаватись дітям, а не нав’язуватись, з тим, щоб дитина у дорослому віці побудувала власний Всесвіт, зі своїм розумінням.

Наш народ вступив у нову еру історичного розвитку. Разом із перспективами вільного розвитку української держави відкрилися широкі можливості для розвитку освіти, науки, культури, що вимагає докорінної перебудови процесу виховання дітей. І це виховання повинно базуватися на національних традиціях, коренях, самобутності українського народу. Повинна відродитися національна система виховання, яка тривалий час нехтувалась, заборонялась ворогами України. Отже, національне виховання – це система поглядів, створена упродовж віків самим народом. Науково обґрунтоване, правильно організоване національне виховання відображає історичну ходу народу, перспективи його розвитку. Адже історія – національна пам'ять народу.

Прагнучи виховати дітей в дусі національних традицій, завжди керуюсь висловлюваннями С. Русової та М. Драгоманова.

«Справу виховання бажано поставити якнайближче до природних нахилів дитини і до вимог життя, у зв’язку зі світоглядом того народу, з психологією тієї нації, з яких походить дитина. Національне виховання виробляє у дитини не подвійну хитку мораль, а міцну цільну особистість. Воно не стискає думку у вузькому шовінізмі, а навпаки, після правдивого національного виховання дитина звикає кохатися в народних скарбницях і шукатиме цих скарбів і в інших народів; кохаючи свою національну культуру, дитина поважатиме й інші нації, цікавитиметься їх життям». ( С. Русова ).

«Коли ми ставимо думку, що національність є перше головне діло, то ми поженемось за марою, або станемо слугами того, що всилюється спинити поступ людський і поставимо на риск, коли не на згубу саму національність. Коли ми станемо при думці, що головне діло – поступ людини і громади, поступ політичний, соціальний і культурний, а національність є тільки грунт, форма та спосіб – тоді ми певні, що послужимо добробутові й просвіті нашого народу, а вкупі з ним і його національності: охороні й зростові того, що в ній є доброго». ( М. Драгоманов ).

Щоб навчати й виховувати когось, потрібно самому знати багато. А для цього раджу перечитати педагогічні твори таких особистостей як Григорія Сковороди, Лесі Українки, Олени Пчілки, Василя Сухомлинського. Ці люди

найбільше послужилися українському народові. І їх ідеї, думки варті уваги для вивчення.

У пошуках нової системи виховання на перший план виступають гуманістичні ідеї,, що ґрунтуються на повазі до особистості дитини, турботі про її розвиток. Вважаю, що найважливішою громадянською рисою особистості є сформованість національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, готовності до праці в ім’я України. Національна ідея має бути поштовхом до справ в ім’я держави, народу. Діти наші повинні виростати патріотами України.

Важлива роль у національному відродженні України відводиться вивченню української мови, бо лише завдяки їй можна глибше пізнати традиції, звичаї, психологію, національний дух українців, подолати національний нігілізм, яничарство, які культивувалися в Україні на протязі багатьох століть. Мова – це основа національної гідності. І ставлення до неї є виявом національної самосвідомості, а відтак і громадянської позиції.

Важливим напрямком становлення громадянина є виховання у дітей поваги до Конституції, законів України, національної символіки. Все це становить національну культуру особистості.

«Кожний повинен знати свій народ, - говорив Г. Сковорода, - а в народі пізнати себе. Якщо ти українець, то будь ним». А для того, щоб дитина стала справжнім українцем, то потрібно потрудитись дуже-дуже багато і батькам і вчителям.

Опис документу:
виховання у батьків почуття гордості за державу і своїх дітей

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Картографія та топографія»
Довгань Андрій Іванович
36 годин
590 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти