Математика в школах Мурованокуриловеччини. Випуск 4

Опис документу:
На допомогу керівнику районного методичного обєднання вчителів математики

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Матеріали до друку підготував

Серветник Василь Григорович - керівник районного методичного об'єднання вчителів математики, вчитель математики середньої загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 1 смт. Мурованих Курилівців, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист.

Рецензент: Чемериський Роман Васильович - завідуючий методичним кабінетом відділу освіти Мурованокуриловецької райдержадміністрації.

Передмова

Шановні колеги!

Перед Вами черговий номер методичного збірника, в якому Ви познайомитесь з вченим-математиком, нашим земляком В’ячеславом Броніславовичем Рудніцьким; фракталами – об’єктом наукових досліджень професора М.В. Працьовитого.

З офіційних джерел подано фрагменти інструктивно – методичного листа Міністерства освіти та науки України "Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх навчальних закладах в 2005-2006 н.р." та план проведення районного семінару вчителів математики.

На допомогу вчителю пропонується інформація про те, як оцінити фахову діяльність педагогів школи? Як оцінити методичну діяльність педагога? Наводяться критерії та показники для оцінювання професійної діяльності педагога, орієнтовні критерії показників оцінки роботи вчителя

У "Методичній скриньці" Ви отримаєте поради щодо проведення аналізу контрольних і самостійних робіт, корекції знань.

В рубриці "Вісті з олімпіад" ви можете прочитати прізвища переможців районної олімпіади та результати шкіл, повідомлення про проведення Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру2006"

Запрошуємо вчителів поділитися своїми методичними знахідками з колегами району. Бажано подавати матеріали також і в електронному варіанті. Маємо надію на те, що наша плідна співпраця поповниться Вашими думками щодо навчання математиці школярів району. Чекаємо зауважень та побажань відносно змісту наступних номерів збірника.

Бажаємо творчості та здійснення Ваших сподівань.

Редакція бюлетеня

"Математика в школах Мурованокуриловеччини"

Боржемський Юрій Олександрович – спеціаліст І категорії

відділу освіти Мурованокуриловецької райдержадміністрації.

Офіційно

У своєму листі «Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації у загальноосвітніх навчальних закладах в 2005/2006 навчальному році» від 02.03.06 № 1/9-128 Міністерство освіти і науки України повідомляє, що закінчення 2005/2006 навчального року і проведення державної підсумкової атестації учнів загальноосвітніх навчальних закладів визначені Типовими навчальними планами початкової школи з українською мовою навчання та мовами навчання національних меншин (наказ Міністерства освіти і науки України від 01.03.2004 №162), Типовими навчальними планами загальноосвітніх навчальних закладів (наказ Міністерства освіти і науки України від 25.04.2001 № 342), Типовими навчальними планами для організації профільного навчання у загальноосвітніх навчальних закладах (наказ Міністерства освіти і науки України від 20.05.2003 № 306), Типовими навчальними планами спеціалізованих шкіл з поглибленим вивченням іноземних мов та предметів художньо-естетичного циклу (для 1 – 5 класів – наказ Міністерства освіти і науки від 13.05.2005 № 291; для 6 – 11 класів – наказ Міністерства освіти і науки від 16.07.2001 № 516), Положенням про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 14.12.2000 р. № 588) та Інструкцією про переведення та випуск учнів навчальних закладів системи загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти і науки України від 05.02.2001 р. № 44), відповідно до яких державна підсумкова атестація учнів проводиться після завершення ними кожного ступеня навчання.

Відповідно до зазначених документів навчальні заняття мають завершитися: у 1 – 4 класах — 25 травня, 5 – 11(12) класах — 31 травня 2006 р. Після завершення занять у 1 – 4 класах проводяться навчальні екскурсії, а у 5 – 8 і 10 класах — навчальна практика.

У випускних 9 і 11 (12) класах з 2 по 24 червня 2006 р. проводитиметься державна підсумкова атестація.

Для проведення державної підсумкової атестації Міністерством освіти і науки України підготовлені і затверджені білети і збірники завдань відповідно до чинних навчальних програм.

Державна підсумкова атестація з української мови для випускників 9 класів проводитиметься 2 червня, для випускників 11 класів — 6 червня 2006 р.

Державна підсумкова атестація, що проводиться у письмовій формі, розпочнеться о 9.00, а в усній формі – для першої групи – о 9.00, для другої групи – о 14.00. Інший час початку проведення державної підсумкової атестації має бути погоджений з відповідними органами управління освітою.

При складанні розкладу проведення державної підсумкової атестації необхідно передбачити, щоб для підготовки до атестації з кожного предмета учні мали не менш як два — три дні.

У випускних 9 класах державна підсумкова атестація проводяться з п'яти предметів: української мови, математики, географії, біології, іноземної мови або іншого гуманітарного предмета з інваріантної складової навчального плану, у тому числі мов і літератур національних меншин, за вибором навчального закладу.

Державна підсумкова атестація з математики проводитиметься з алгебри (письмово) за навчальним посібником «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з алгебри. 9 клас» (за ред. Слєпкань 3.І., Харків, «Гімназія», 2004, 2005, 2006 рр.) відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 13.02.04 № 1/11 – 615 (Інформаційний збірник Міністерства освіти і науки України № 5, 2004 р).

Посібник «Збірник завдань для державної підсумкової атестації з алгебри. 9 клас» складається з двох частин.

Варіанти завдань першої частини атестаційної роботи добирають загальноосвітні навчальні заклади, а другої - Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій за вказаним посібником.

Кількість варіантів першої частини атестаційної роботи добирається загальноосвітніми навчальними закладами за чисельністю учнів у класі з найбільшою наповненістю на паралелі. Міністерство освіти і науки Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій визначають чотири варіанти другої частини атестаційної роботи та дату проведення державної підсумкової атестації.

Кожен учень у класі має виконувати окремий варіант першої частини атестаційної роботи та один із чотирьох варіантів, запропонованих класу, другої частини атестаційної роботи.

Перед початком атестації учні почергово вибирають атестаційні бланки для виконання першої частини атестаційної роботи.

Державна підсумкова атестація з алгебри у 9 класах проводиться протягом двох астрономічних годин.

На виконання завдань першої частини атестаційної роботи відводиться до 40 хвилин. Відлік часу розпочинається з моменту початку роботи учнів над завданнями. Після закінчення часу, відведеного для виконання першої частини роботи, вчитель, що проводить державну підсумкову атестацію, збирає атестаційні бланки із вказаними учнем відповідями. Учні ж продовжують виконувати другу частину атестаційної роботи на листках зі штампом відповідного загальноосвітнього навчального закладу.

У випускних 11 класах державна підсумкова атестація проводиться з п'яти предметів: української мови, історії України (XX ст.) та трьох предметів за вибором учнів з інваріантної складової навчального плану.

Державна підсумкова атестація з математики може проводитися з алгебри та початків аналізу і з геометрії (окремо з кожного предмета) у двох формах: усно за білетами або письмово за «Збірником завдань для державної підсумкової атестації з математики. Алгебра та початки аналізу. 11 клас» та «Збірником завдань для державної підсумкової атестації з математики. Геометрія. 11 клас» (за редакцією Слєпкань З.І.), Харків, «Гімназія», 2004 - 2006 рр.

Форму проведення державної підсумкової атестації обирає навчальний заклад з урахуванням побажань учнів.

Варіанти завдань для атестації з алгебри і початків аналізу та з геометрії у письмовій формі за вказаним посібником визначають загальноосвітні навчальні заклади за вказаними посібниками.

На виконання завдання з алгебри та початків аналізу відводиться 2 астрономічні години, з геометрії - 2,5.

Для проведення атестації з математики в усній формі використовуються білети, які охоплюють основний теоретичний і практичний матеріал з курсу алгебри та початків аналізу, і білети з геометрії, які містять основний теоретичний та практичний матеріал з курсів планіметрії та стереометрії.

Вчитель самостійно добирає практичні завдання до білетів із «Збірника завдань для державної підсумкової атестації. Алгебра та печатки аналізу. 11 клас» та «Збірника завдань для державної підсумкової атестації. Геометрія. 11 клас» (за редакцією Слєпкань З.І.), Харків, «Гімназія», 2004 — 2006 рр. за такою схемою:

для класів усіх профілів навчання друге завдання добирається з переліку завдань достатнього рівня, третє — з переліку завдань високого рівня;

для класів з поглибленим вивченням математики друге завдання обирається з переліку завдань високого рівня, третє завдання — з переліку завдань для класів з поглибленим вивченням математики.

Учні мають право на повторну атестацію з метою підвищення балів відповідно до п. 1.7. Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти, що проводиться не раніше, ніж через 10 днів після закінчення атестації, і не пізніше від початку нового навчального року.

Відповідно до розділу 7 Положення про державну підсумкову атестацію атестація може проводитись за результатами річного оцінювання.

Державна підсумкова атестація у формі зовнішнього незалежного оцінювання учнів 11 (12) класів загальноосвітніх навчальних закладів буде проводитися у пілотних навчальних закладах. Результат зовнішнього незалежного оцінювання, за бажанням учнів, буде зараховуватися як бал державної підсумкової атестації з відповідного навчального предмета.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання випускникам, які пройшли зовнішнє незалежне оцінювання, видається сертифікат з його результатами.

При визначенні претендентів на нагородження золотою та срібною медалями та їх нагородженні необхідно дотримуватися вимог Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» та срібну медаль «За досягнення у навчанні», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 13.12. 2000 р. № 584 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 19 грудня 2000 р. за № 924/5145.

У разі, якщо випускник загальноосвітнього навчального закладу, який пройшов зовнішнє незалежне оцінювання, також складатиме державну підсумкову атестацію, це не вважається перескладанням державної підсумкової атестації і не є перешкодою для нагородження його золотою (срібною) медаллю.

Письмові роботи з української мови учасників зовнішнього незалежного оцінювання — претендентів на нагородження золотою та срібною медалями — не подаються до відповідних предметних комісій місцевих органів управління освітою.

В окремих випадках при визначенні претендентів на нагородження золотою або срібною медалями за письмовою заявою батьків або осіб, що їх замінюють, для учнів (вихованців) загальноосвітніх санаторних та спеціальних навчальних закладів (шкіл-інтернатів) може проводитися державна підсумкова атестація, якщо ці учні навчалися за загальноосвітніми програмами.

Згідно з п.3 Положення про золоту медаль «За високі досягнення у навчанні» і срібну медаль «За досягнення у навчанні» та п.3.7. Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки від 20.12.2002 № 732 та зареєстрованого Міністерством юстиції України 08.01.2083 за № 9/ 7330, золотою або срібною медалями можуть нагороджуватися творчо обдаровані учні, які навчаються за індивідуальним навчальним планом, затвердженим директором закладу на початку навчального року, і прискорено закінчують школу.

Згідно з п.6.19 Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти екстерни не підлягають нагородженню золотою або срібною медалями.

Контроль за правильністю присудження золотої та срібної медалей покладається на Міністерство освіти Автономної Республіки Крим, управління освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Як оцінити фахову діяльність педагогів школи?

Оцінку фахової діяльності здійснюють експерти – адміністрація школи, методисти районного методичного кабінету, досвідчені педагоги – колеги. Кожен показник оцінюється певною кількістю балів за 10-ти бальною шкалою. Кількісні параметри показників можна змінювати на основі кваліметричного підходу (кількість балів за рівнями прояву кожного показника чи коефіцієнти визначаються попередньо експертами).

Результати експертної оцінки оформляються у вигляді таблиці, яка містить такі колонки:

• № з/п;

• прізвище, ім'я, по батькові вчителя;

• рівень фахової підготовки;

• усвідомлення потенціалу предмета:

- навчального;

- виховного;

- розвивального;

• володіння навчальними методиками з предмета:

• поурочне, тематичне, календарно-тематичне планування навчальної діяльності;

• використання традиційних методів та форм навчання;'

• впровадження нетрадиційних форм та методів навчання;

• впровадження прогресивних прийомів організації самостійної, індивідуальної, групової та фронтальної роботи учнів;

• виготовлення та використання дидактичного матеріалу;

• володіння специфічними прикладними фаховими навичками;

• володіння різними типами самоконтролю, контролю за запитами учнів, уміння об'єктивно їх оцінювати;

• забезпечення якості знань учнів з предмета викладання;

• вивчення та впровадження в практику діяльності перспективного педагогічного досвіду з питань організації навчально-виховного процесу;

• вивчення та впровадження в практику діяльності досягнень психолого-педагогічної науки та перспективного педагогічного досвіду;

• сума балів;

• середній бал.

Як оцінити методичну діяльність педагога?

Оцінку методичної роботи вчителя доцільно здійснювати в рамках його участі в роботі методичного об'єднання вчителів - предметників. Таку оцінку здійснює голова методичного об'єднання або заступник директора з навчально-виховної роботи. Результати оцінювання варто подати у формі таблиці з такими колонками:

Прізвище, ім'я, по батькові вчителя

Оцінка в балах

Участь у роботі методичного об'єднання

Участь у роботі психолого-педагогічного семінару

Самоосвіта

Робота в творчих групах

Участь у районних семінарах

Участь в обласних семінарах

Проведення відкритих уроків

Проведення відкритих позакласних заходів

Участь у проведенні методичних заходів

Авторські програми

Апробація навчальної літератури

Впровадження інноваційних технологій

Загальна сума балів:

Критерії та показники для оцінювання професійної діяльності педагога

Для оцінки професійної діяльності педагога за чотирибальною шкалою використайте такі показники:

з/п

Показники оцінювання

1

2

3

4

1

Планування роботи вчителя - предметника та класного керівника (зміст, форми, методи, дотримання вимог, урахування особливостей класу)

2

Уміння коригувати навчально-виховний процес залежно від досягнутих результатів

3

Науково-методична діяльність учителя

4

Матеріальне забезпечення педагогічної діяльності

5

Педагогічна техніка (володіння ефективними формами та методами організації навчально-виховного процесу)

6

Мотивація учнів до активної пізнавальної діяльності

7

Науково-методична підготовка (володіння теорією і методикою, передовим досвідом, нормативною базою з предмета)

8

Уміння реалізувати провідні ідеї свого предмета

9

Результати навчально-виховної діяльності

10

Соціально-професійний та психологічний статуси педагога (авторитет, особистісні якості)

Висновки:________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Пропозиції: _________________________________________________________

___________________________________________________________________

Рівень прояву показника оцінюється:

Високий

4 бали

Задовільний

2 бали

Достатній

3 бали

Недостатній

1 бал

Орієнтовні критерії показників оцінки роботи вчителя

рівні

бали

Критерії оцінки

1. Планування роботи вчителя – предметника та класного керівника (зміст, форми, методи, дотримання вимог, урахування особливостей класу)

Недостатній

1

Формальний, без урахування вимог і змісту державних програм, завдань, програми національного виховання та особливостей класу; документація ведеться недбало; заняття продумані недостатньо і поверхово

Задовільний

2

Прагне планувати на основі державних вимог та особливостей класу. Але допускає недоліки через брак професійних знань і вмінь з методики викладання

Достатній

3

Документація з планування відповідає вимогам

Високий

4

Учитель розробив власну оригінальну систему планування, яка довела оптимальність і результативність організації навчально –виховного процесу

2. Уміння коригувати навчально – виховний процес залежно від досягнутих результатів

Недостатній

1

Байдужість, невміння коригувати навчально – виховний процес, відсутність авторитету в учнів

Задовільний

2

Спостерігається прагнення коригувати свою діяльність для досягнення успіху в навчально – виховній роботі, проте відсутній досвід такої роботи; нестабільність проявів

Достатній

3

Уміє отримувати позитивні результати навчально-виховного процесу; реально оцінює свої недоліки і вміло знаходить форми та методи корекції

Високий

4

Розроблена авторська програма корекції навчально-виховного процесу; вміло поєднані індивідуалізація і диференціація навчання; цілеспрямована робота на учня

3. Науково – методична діяльність учителя

Недостатній

1

Механічне використання інформації, відсутнє прагнення до розробки власних навчально – дидактичних матеріалів

Задовільний

2

Намагання застосувати аналітичний підхід до власного педагогічного процесу; вчитель намагається створити власний навчально – методичний матеріал, має певні напрацювання

Достатній

3

Систематична аналітико – узагальнювальна діяльність; власні методичні посібники; значна кількість власноручно виготовленого дидактичного матеріалу

Високий

4

Публікації в педагогічних виданнях, активна педагогічна діяльність; свій авторський почерк; експериментально – дослідницький характер діяльності

4. Матеріальне забезпечення педагогічної діяльності

Недостатній

1

Невміння використовувати ТЗН; формальний підхід до використання дидактичного матеріалу, до активізації навчально – виховного процесу

Задовільний

2

Безсистемна робота щодо оптимізації навчально – виховного процесу з використанням дидактичних матеріалів

Достатній

3

Творча, пошукова робота з використанням ТЗН, дидактичних матеріалів для мотивації пізнавальної діяльності, збудження інтересів учнів

Високий

4

Власноручне виготовлення і розробка ТЗН та дидактичних матеріалів; уміння моделювати алгоритм теми, створювати проблемну ситуацію

5. Педагогічна техніка (володіння ефективними формами та методами організації навчально – виховного процесу)

Недостатній

1

Переказ матеріалу теми за підручником; спрямування на неосмислене заучування тексту

Задовільний

2

Доведення теми і мети уроку; моно логічність викладу навчального матеріалу; відсутність форм і методів активізації пізнавальної діяльності учнів

Достатній

3

Мотивація важливості теми, що вивчається; збудження допитливості, зацікавленості учнів; опора на попередні знання школярів

Високий

4

Учитель – коректор навчально – виховного процесу; пошук, експеримент і творча робота учнів

6. Мотивація учнів до активної пізнавальної діяльності

Недостатній

1

Спрямованість на репродуктивне засвоєння учнями навчального матеріалу

Задовільний

2

Мотивація необхідності вивчення теми; активізації пізнавальної діяльності учнів у процесі викладання навчального матеріалу

Достатній

3

Високий ступінь зосередження учнів; переведення довільної уваги в після довільну; постановка проблемної ситуації і знаходження способів її розв’язання; відсутність байдужих на уроці

Високий

4

Застосування інноваційних технологій з урахуванням особистісних характеристик учнів

7. Науково – методична підготовка (володіння теорією і методикою, передовим досвідом, нормативною базою з предмета)

Недостатній

1

Науково – методична підготовка на рівні знань, здобутих у вищому навчальному закладі; відсутність орієнтації на самоосвіту

Задовільний

2

Орієнтація на передовий педагогічний досвід; намагання застосувати його окремі елементи; робота з підвищення свого фахового рівня

Достатній

3

Використання однієї (чи кількох) з інноваційних технологій у власній роботі

Високий

4

Авторська школа; науково-методичні посібники, інші друковані праці; участь у роботі журі міських та обласних олімпіад, конкурсів «Учитель року»; захист наукових робіт

8. Уміння реалізувати провідні ідеї свого предмета

Недостатній

1

Автоматичне засвоєння матеріалу, «зазубрювання» учнями тексту

Задовільний

2

Репродуктивне засвоєння матеріалу; не чітке виділення основної ідеї теми

Достатній

3

Конкретизація основних ідей матеріалу; мотивація важливості матеріалу за допомогою різних форм і методів; спрямованість на зосередження уваги учнів

Високий

4

Систематична робота вчителя у напрямі досягнення високого рівня індивідуальної роботи учня та формування його вміння виділяти основні ідеї теми самостійно

9. Результати навчально – виховної діяльності

Недостатній

1

Відчуженість, нерозуміння свого місця в навчально – виховному процесі

Задовільний

2

Пасивність, скерування лише на виконувану роль

Достатній

3

Активна участь у навчально – виховному процесі; робота у творчих групах вчителів; участь у професійних конкурсах; проведення відкритих уроків під час предметних тижнів; призові місця дітей на олімпіадах та конкурсах

Високий

4

Генератор і втілювач прогресивних ідей, спрямованих на покращення навчально – виховного процесу

10. Соціально – професійний та психологічний статуси педагога (авторитет, особистісні якості)

Недостатній

1

Невиразна, суперечлива суть учителя; відсутність поваги з боку дітей та колег

Задовільний

2

Замкнутість, нерішучість навіть у тому, чим добре володіє; певна відчуженість щодо колег; учитель – індивідуаліст

Достатній

3

Учитель – майстер; володіє формами групового спілкування з колегами; користується заслуженим авторитетом

Високий

4

Учитель – віртуоз; має високий рейтинг у колег та учнів

Як використати одержані оцінки?

Сумарну кількість балів за всіма показниками слід використовувати під час атестації педагогів. Так,

вищу категорію присвоюють учителеві, який набрав у сумі 90 - 100 % від максимально можливої кількості балів (40), тобто 36 і більше балів;

першу категорію присвоюють за умови одержання 80 - 90 %, або 32 - 35 балів;

другу - 70 - 80 %, або 28 - 31 бал;

спеціаліст - 50 %, або 20 - 27 балів.

Звання «учитель-методист» присвоюється за сумою балів як для вищої категорії, але за 3-м і 9-м показниками оцінки мають бути по 4 бали.

Звання «старший учитель» - аналогічно вищій категорії, але за 3-м і 9-м показниками оцінки не нижчі ніж 3 - 4 бали.

СПИСОК ВЧИТЕЛІВ МАТЕМАТИКИ,

ЯКІ АТЕСТУЮТЬСЯ В 2005 – 2006 н.р.

з/п

П. І. Б. вчителя

Школа

Кваліфікаційна категорія, звання

Претендує

Курси

1

Мельник Любов Олександрівна

СЗШ І-ІІІ ст. №1 смт. Муровані Курилівці

вища

вища

2006

2

Мельник Людмила Іванівна

СЗШ І-ІІІ ст. №1 смт. Муровані Курилівці

перша

вища

2000

3

Гвоздецька Валентина Кирилівна

СЗШ І-ІІІ ст. с.Жван

перша

перша

2004

4

Тарасюк Петро Степанович

СЗШ І-ІІІ ст. с.Наддністрянське

перша

перша

2001

5

Мельник Микола Степанович

СЗШ І-ІІІ ст. с.Немерче

перша

перша

2001

6

Сауляк Марія Антонівна

СЗШ І-ІІІ ст. с.Обухів

перша

перша

-

7

Перкатий Степан Іванович

СЗШ І-ІІ ст. с.Курашівці

перша

перша

1992

8

Пустовіт Олена Дмитрівна

СЗШ І-ІІІ ст. с.Обухів

друга

перша

2006

9

Гвяздовська Людмила Михайлівна

СЗШ І-ІІ ст. с.Привітне

спеціаліст

друга

2004

10

Шепеть Лідія Петрівна

СЗШ І-ІІ ст. с.Долиняни

перша

перша

1994

11

Саєнко Михайло Іванович

СЗШ І-ІІ ст. с.Лучинчик

перша

перша

-

12

Пивоварська Світлана Миколаївна

СЗШ І-ІІІ ст. с.Снітків

спеціаліст

друга

-

13

Гончар Ганна Іванівна

Санаторна школа-інтернат смт. Муровані Курилівці

перша

вища

2004

Інформаційне повідомлення

Книжник Ганна Іванівна - керівник районного семінару вчителів математики, вчитель математики СЗШ І-Ш ступенів № 1 смт. Мурованих Курилівців, спеціаліст вищої категорії, старший вчитель.

Семінар у квітні

Освіта ХХІ століття вимагає визначення стратегій її реформування, пошуку інновацій. Більше того, новий зміст освіти створює передумови для індивідуалізації навчання. За таких умов особлива увага надається практичній і творчій складовим навчальної діяльності, оволодінню такими прийомами, які дали б змогу навчити учнів генерувати ті знання, які необхідні для забезпечення життєдіяльності, уміння виділяти суть отриманої інформації, а не просто запам’ятовувати її, формувати вміння зосереджено і відповідально працювати, застосовувати прийоми самоконтролю. Тобто вчити дітей організовувати самостійно свою навчальну діяльність.

В зв’язку з цим виникла ідея компетентнісно - орієнтованої освіти. Можна сказати, це одна з відповідей системи освіти на соціальне замовлення.

Про це поговоримо на практичному семінарі учителів математики, який відбудеться 4 квітня в Мурованокуриловецькій школі – інтернат за таким планом:

  1. Технологія уроків узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок в процесі викладання математики (відвідування відкритих уроків та їх обговорення).

  2. Використання нових інформаційних технологій у вивченні математики на основі методу проектів. (Доповідач. Г.І. Книжник).

  3. Про порядок закінчення навчального року та проведення державної підсумкової атестації в загальноосвітніх закладах в 2005 – 2006 н.р.

Ним пишається Мурованокуриловеччина

Шепеть Лідія Петрівна - вчитель математики СЗШ І-ІІ ступенів

с. Долиняни, спеціаліст першої категорії.

Професор Рудніцький

Рудніцький В’ячеслав Броніславович народився 22 червня 1940 року в селі Долиняни Мурованокуриловецького району Вінницької області в сім’ї селянина. Навчався в Долинянській семирічній школі, потім в Снітківській середній школі, яку закінчив в 1957 році. Після закінчення школи працював в колгоспі, на шахтах Донбасу, служив в рядах Радянської Армії.

В 1962 році вступив і в 1967 році закінчив механіко-математичний факультет Львівського державного університету ім. І.Я.Франка за спеціальністю механіка деформації твердого тіла.

З 1967 року і по даний час працює в Хмельницькому технічному університеті. Тут він пройшов шлях від асистента до професора. В 1972 році закінчив аспірантуру Варшавського університету, де успішно закінчив дисертацію на присвоєння вченого ступеня доктора математичних наук, а в 1988 році в інституті механіки захистив дисертацію на присвоєння вченого ступеня доктора технічних наук. В 1990 році присвоєно вчене звання професора на кафедрі вищої математики. В 1993 році присвоєно почесне звання ”Заслужений працівник народної освіти України”.

Професор Рудніцький В.Б. обраний завідуючим кафедрою вищої математики Хмельницького технічного університету. Читає загальні спеціальні курси по вищій математиці, керує науково-дослідницькою роботою студентів.

Професор Рудніцький В.Б. являється відомим спеціалістом в області теорії контактних взаємодій деформуючих твердих тіл . Його дослідження відомі в нашій країні і за рубежем, опубліковано більше 280 наукових робіт.

В 1990-1993 роках одержував запрошення і читав наукові лекції на міжнародних конференціях і конгресах: Мінессота (США), Меріленд (США), Соуфаншон (Англія), Дайтон (США), Севілья (Іспанія), Париж (Франція), Хайфа (Ізраїль), Сан-Пауло (Бразилія) та інші.

Професору Рудницькому В.Б. в 1991 році присуджується одна з самих почесних наукових ступенів для наукового працівника ступінь DOKTOR HONORIUS CAUSA (доктор гонаріус кауса).

Рудницький В.Б. – людина різносторонніх інтересів, високої культури. Приділяє серйозну увагу підготовці і вихованню кадрів. Серед його учнів є п’ять кандидатів наук.

Позакласна робота

Серветник Василь Григорович

вчитель математики СЗШ І-ІІІ ступенів №1

смт. Мурованих Курилівців

Ви знайомі з фракталами?

Фрактали – своєрідні і складні за внутрішньою структурою множини. Їхні зображення – гарні геометричні форми з нерівними, фрагментарними обрисами.

Термін (фрактал) походить від латинського fractus і в перекладі означає "той, що складається з фрагментів", а також дріб, дробовий, дробити. Його запропонував і вперше використав у 1975 році американський математик Б. Мандельброт.

Для вчителів Мурованокуриловеччини приємно, що аналіз існуючих означень фрактала послідовно висвітлюється у працях відомого сучасного українського математика, нашого земляка Миколи Вікторовича Працьовитого. Адже саме він очолює і спрямовує в Україні новітні дослідження з теорії фрак талів.

Фрактали є чудовим апаратом моделювання і дослідження різноманітних природних явищ. Фрактали широко використовуються в математиці, фізиці, біології, геофізичній гідродинаміці, метеорології, геній інженерії, інформатиці, тощо. Крім того, фрактали – галузь мистецтва, коли за допомогою найпростіших формул і алгоритмів утворюються картини надзвичайної краси і складності.

На сучасному етапі фундаментальні дослідження фрак талів проводяться в теорії чисел, теорії функцій, теорії ймовірностей. Інтенсивно розробляється проблема створення аксіоматичної теорії фрактальної геометрії.

Вітаємо

переможців ІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики

20 листопада 2005 року проведено ІІ етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики. Переможцями в олімпіаді стали:

6 клас

1 місце

Пастух Світлана

Мурованокуриловецька СЗШ І-ІІІ ст. № 1

Серветник В.Г.

2 місце

Неруш Леонід

Мурованокуриловецька СЗШ І-ІІІ ст. № 1

Серветник В.Г.

3 місце

Химич Ірина

Обухівська СЗШ І-ІІІ ст.

Пустовіт О.Д.

7 клас

1 місце

Самохвал Роман

Степанківська СЗШ І-ІІ ст.

Григулець Г.П.

2 місце

Янкевич Анастасія

Дерешівська СЗШ І-ІІ ст.

Біла С.І.

3 місце

Зіньковський Юрій

Мурованокуриловецька школа-інтернат

Тарановська Г.М.

8 клас

1 місце

Шевчук Ярослав

Мурованокуриловецька СЗШ І-ІІІ ст. № 1

Мельник Л.О.

2 місце

Кухар Ярослава

Вищеольчедаївська СЗШ І-ІІІ ст.

Саволюк А.П.

3 місце

Рогач Олександр

Привітненська СЗШ І-ІІ ст.

Гвяздовська Л.М.

9 клас

1 місце

Медвідь Аліна

Обухівська СЗШ І-ІІІ ст.

Сауляк М.А.

2 місце

Покляцька Інна

Вищеольчедаївська СЗШ І-ІІІ ст.

Саволюк А.П.

3 місце

Семенов Сергій

Степанківська СЗШ І-ІІ ст.

Григулець Г.П.

10 клас

1 місце

Мельник Олеся

Мурованокуриловецька СЗШ І-ІІІ ст. № 1

Книжник Г.І.

Ткач О.В.

2 місце

Швидка Вікторія

Мурованокуриловецька СЗШ І-ІІІ ст. № 2

Зінич В.Д.

3 місце

Фоміна Катерина

Обухівська СЗШ І-ІІІ ст.

Буговський М.В.

11 клас

1 місце

Козак Віталій

Мурованокуриловецька СЗШ І-ІІІ ст. № 1

Серветник В.Г.

2 місце

Струсевич Ірина

Вищеольчедаївська СЗШ І-ІІІ ст.

Саволюк А.П.

3 місце

Франко Ірина

Вербовецька СЗШ І-ІІІ ст.

Нечипорук Н.В.

ТАБЛИЦЯ

результатів учасників районної олімпіади з МАТЕМАТИКИ в 2005-2006 навчальному році

 

 

6 клас

7 клас

8 клас

9 клас

10 клас

11 клас

Сума балів

Приз.місця

Заг.к-ть.бал.

К-ть учнів

Рей-тинг

Місце

к-ть учн.

сума бал.

к-ть учн.

сума бал.

к-ть учн.

сума бал.

к-ть учн.

сума бал.

к-ть учн.

сума бал.

к-ть учн.

сума бал.

1

2

3

Вербовецька

3

20

20

1

21

3

3,5

7

Вищеольчедаївська

1

1

1

11

1

8

1

16

36

3

45

4

7,5

1

Жванська

3

14

1

5

19

19

4

3,17

8

Конищівська

1

1

1

6

1

7

14

14

3

2,33

14

Котюжанівська

1

0

1

9

1

1

10

10

3

1,67

16

Лучинецька

1

1

1

2

1

6

2

7

16

16

5

2,67

12

Михайловецька

0

0

0

0

25

Мурованокуриловецька №1

6

14

2

6

3

30

2

7

2

7

1

20

84

4

1

107

16

6,69

2

Мурованокуриловецька №2

5

28

2

0

3

11

2

6

45

1

48

12

4

5

Мурованокуриловецька ш-і

2

8

2

6

2

1

1

4

19

1

20

7

2,86

10

Наддністрянська

1

1

1

2

1

1

4

4

3

0,67

20

Немерченська

1

1

2

1

1

2

4

4

4

0,67

20

Обухівська

2

4

1

2

2

9

1

9

1

4

1

1

29

1

2

36

8

4,5

4

Рівненська

1

1

1

2

1

1

1

0

4

4

4

0,67

20

Снітківська

3

6

6

6

3

1

18

Бахтинська

1

2

1

2

1

0

4

4

3

1

18

Винограднянська

0

0

0

0

25

Галайковецька

0

0

0

0

25

Дерешівська

2

13

13

1

16

2

4

5

Долинянська

2

4

1

6

10

10

3

2,5

13

Дружбівська

1

9

1

0

9

9

2

2,25

15

Житницька

1

1

1

4

1

1

6

6

3

1,5

17

Курашовецька

2

4

2

8

12

12

4

3

9

Лучинчиківська

0

0

0

0

25

Морозівська

1

1

1

1

1

0,25

24

Перекоринецька

1

2

2

2

1

0,5

23

Попелюхівська

0

0

0

0

25

Привітненська

1

10

10

1

11

1

2,75

11

Степанківська

1

8

1

3

1

7

18

1

1

24

3

6

3

Загальна к-сть учнів

11

2

18

2,83

27

5,56

18

2,94

13

2,38

15

5,87

6

6

6

102

Серветник Василь Григорович,

керівник райметодоб’єднання вчителів математики.

На чемпіонаті математичних і логічних задач

Кращі математики Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1 і Вербовецької СЗШ І-ІІІ ступенів взяли участь в чвертьфіналі ХХ Чемпіонату по розв’язуванню логічних математичних задач, що проводиться Міжнародним комітетом математичних ігор із штаб-квартирою у Франції в м. Парижі.

Ці змагання займають особливе місце серед різноманітних математичних конкурсів, олімпіад, турнірів. Особливість їх, перш за все, у специфіці задач, а також у широті вікових категорій учасників, - від першокласників до людей, що мають вищу освіту. Безумовно, одне з головних завдань, які ставлять перед собою організатори Чемпіонату – підвищення інтересу до математики, як до навчального предмету. Однак справа не обмежується лише виявленням людей, що мають найкращі успіхи в розв’язуванні логічних математичних задач. Важливо те, що незалежно від віку учасників, Чемпіонат дає можливість створити атмосферу справжнього наукового свята, свята інтелекту, свята логіки і математики, свята, де немає переможених, а є радість спілкування з людьми, яких заполонив прекрасний світ математики.

На жаль, вітчизняні навчальні заклади, починаючи зі школи і включаючи університети та академії, недостатньо уваги надають формуванню навичок виявляти та застосовувати знання в неординарних ситуаціях. Чемпіонат сприяє формуванню в учасників вмінь мислити і приймати рішення в нестандартних ситуаціях.

Варто зауважити також, що проведення Чемпіонату слугує підвищенню кваліфікації вчителів математики. Щоб допомогти учням підготуватися до участі в Чемпіонаті, необхідно разом з ними розв’язувати і аналізувати найрізноманітніші логічні математичні задачі, читати книги по математиці і логіці, знайомитися з періодичними фаховими виданнями, активно використовувати інформацію Інтернету з логічних математичних задач.

Безперечно, Чемпіонат створює умови для самореалізації, для успіху широкого кола людей, дає їм можливість пізнати радість перемоги, іноді перемоги над самим собою.

Міжнародний чемпіонат проводиться спочатку на рівні Національних чемпіонатів. Перший етап – чвертьфінал проводиться в заочній формі. Переможці чвертьфіналу запрошуються до участі в півфіналі, який проходить в очній формі. Фінал Національного чемпіонату визначає в очній формі переможців у кожній з восьми вікових категорій: 1 – 3 класи, 4 – 5 класи, 6 – 7 класи, 8 – 9 класи, 10 – 11 класи, люди, що мають середню спеціальну освіту, люди, що мають незакінчену вищу освіту, і люди, що мають вищу освіту.

За результатами перевірки робіт членами журі обласного етапу визнано переможцями чвертьфіналу і запрошено до участі в півфіналі, який проходить в очній формі в м. Вінниці, одинадцятикласника Віталія Козака, семикласника Ярослава Каплунського, шестикласників Олеся Григораша, Артема Литуса, Світлану Пастух, Олександра Михайловського, Юрія і Віталія Саранчуків, Ольгу Купрату і Аліну Гору, четвертокласника Сергія Міхеєва і третьокласницю Юлію Купрату з Мурованокуриловецької СЗШ №1 (вчителі Серветник В.Г., Войт М.П. і Ліщинська Л.Л.), а також Аліну Заболотчук і Марину Гурман з Вербовецької СЗШ (вчителька Нечипорук Н.В.).

20 Міжнародний чемпіонат по розв'язуванню логічних

математичних задач

Всеукраїнський півфінал

Категорія 6-7 класи

5. Числа від 1 до 9 розмістили в маленьких трикутниках. Сума чисел, що знаходяться в трьох білих трикутниках складає третю частину від загальної суми всіх чисел. Написати два числа які записані в двох інших білих трикутниках.

6. Я чотирма розтинами ножа розрізав апельсин. Два розтини були вертикальними, та два розтини були горизонтальними, як показано на малюнку. Скільки кусків апельсину я отримав?

7. Лицар Михайлик хоче врятувати принцесу Марійку. Для цього, він повинен пройти лабіринт побудований злим князем Боном. На малюнку зображено план лабіринту. Кожне число, що записане на плані в клітинках, вказує на кількість дверей в даній кімнаті (одна клітинка - одна кімната). Вкажіть на плані всі двері в даному лабіринті.

8. В записі чисел поставте знаки дій - множення, додавання, віднімання і

можливо дужки, все в будь-якій кількості так, щоб результат був 120.

5 6 2 1 0 1 0 1 2

9. Розмістити в таблиці числа від 3 до 9 так, щоб виконувались дві такі умови: 1)сума чотирьох чисел в будь-якому квадраті 2 на 2 була однакова, 2) число записане в центрі таблиці було - найбільш можливим.

10. Прямокутний листок паперу розділили трьома прямими а, в, с на 7 частин. Потім провели ще три прямі – а1, в1, с1 .Причому кожна з нових прямих паралельна відповідній прямій , яка має позначення такою ж буквою. Яку максимальну кількість частин аркушу можемо отримати?

11. Мішель записує число. Він використовує лише цифри 1,2,3,4,5 і слідує таким правилам: 1)будь-які дві сусідні цифри даного числа відрізняються між собою, 2)всі двоцифрові числа, що складаються з любих двох сусідніх цифр даного числа записаних у порядку, зліва - направо, відрізняються між собою. Наприклад число 123134252 задовольняє умовам, а число 12315412 - ні, так як число 12 присутнє два рази в записі числа. З якої максимальної кількості цифр може складатися запис числа Мішеля?

Серветник Василь Григорович,

керівник райметодоб’єднання вчителів математики.

Успіх Ярослава Каплунського

У місті Вінниці відбувся Всеукраїнський півфінал ХХ Міжнародного чемпіонату по розв’язуванню логічних математичних задач. Успішно подолав цей обласний рубіж учень 7-Б класу Мурованокуриловецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Ярослав Каплунський. Його запрошено до участі в фіналі, який відбудеться в травні місяці в місті Вінниці.

Слід відзначити, що успіх Ярослава не випадковий. Адже його завжди приваблюють цікаві логічні нестандартні задачі. Він тричі успішно виступав у Міжнародному математичному конкурсі "Кенгуру", двічі перемагав у Всеукраїнському математичному конкурсі "Золотий ключик". А ще Ярослав захоплюється грою в шашки. Адже ця гра – сімейна традиція Каплунських. Батько Олександр Васильович і старший брат Олексій – першорозрядники. Не відстає від них і Ярослав. В минулому році йому теж підкорилася вершина першого розряду з шашок.

Нових перемог тобі, Ярославе, на логічних просторах!

За грою Ярослава спостерігає батько

УВАГА, КОНКУРС!

Щорічний конкурс з розв'язування математичних задач триває

Шановні колеги! Ось уже кілька років журнал "Математика в школі" проводить конкурс із розв'язування авторських задач. Свої розв'язання надсилають вчителі, учні, студенти, члени математичних гуртків. В 2006 році завдання друкуватимуться в № 8, № 9, № 10 та № 1, № 2, № 3, № 4. В інших номерах друкуватимуться розв'язання. Підсумки конкурсу підбиватимуться до 1 вересня.

Отож запрошуємо всіх до участі у конкурсі в 2005—2006 навчальному році!

Просимо кожного учасника конкурсу щоразу з надісланими розв'язаннями повідомляти своє прізвище, ім'я, по батькові, професію, рік народження, стаж роботи, місце проживання, а учнів — ще й прізвище, ім'я, по батькові вчителя математики, який веде заняття або гурток, номер школи і клас.

Розв'язання задач з кожного номера журналу потрібно надсилати протягом 2 місяців від виходу журналу. На конверті вказувати — «На конкурс».

Задачі поділено за рівнями складності для 4-9 та 10— 11 класів. При цьому учням старших класів (10—11) потрібно розв'язувати всі задачі.

Розв'язання кожної задачі має бути записане чітко, на окремому аркуші, а її номер виділений. У кінці кожного аркуша обов'язково писати своє прізвище, ім'я, по батькові. Розв'язання учасників гуртка підписує керівник, а на конверті вказує назву гуртка.

Розв'язання або авторські задачі надсилайте на адресу: 01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9, НПУ імені М. П. Драгоманова, кафедра математики і методики викладання математики, професору Швецю В. О.

Задачі для 5—9 класів

215. Нехай x, y, z > 1 і Довести, що

(Математичний фольклор)

216. На площині є 668 точок, жодні три з яких не лежать на одній прямій. Розглянемо довільні 2 000 відрізків з кінцями в цих точках. Довести, що деякі два з проведених відрізків перетинаються в точці, яка є внутрішньою для кожного з цих двох відрізків.

(Лінчук С. С, Лінчук Ю. С, м. Чернівці)

217. На дузі ВС кола, що описане навколо рівностороннього трикутника ABC, вибрано довільну точку Р. Довести, що АР = ВР + СР.

(Московська математична олімпіада)

218. На трьох полицях знаходяться книжки. На нижній полиці в два рази менше книжок, ніж на інших двох, на середній — втричі менше, ніж на інших, а на верхній — 30 книжок. Скільки всього є книжок?

(http://www.math-on-line.com/)

Задачі для 10-11 класів

219. Розв'язати рівняння: 32х5 - 40х3 + 10х - 1=0.

(Ткачук І. Я., м. Чернівці)

220. Знайти всі неперервні функції у =f(x), для яких при довільних дійсних х1, х2 виконується рівність:

(Петровський Дмитро, м. Київ)

221. На сторонах ВС та CD паралелограма ABCD побудовано зовні правильні трикутники ВСК та DCL. Довести, що трикутник AKL рівносторонній.

(Математичний фольклор)

222. У місті, в якому живуть п подружніх пар, є декілька клубів. Відомо, що жодні чоловік та жінка не є членами одного клубу, а будь-які два жителі, які не є подружжям, відвідують разом рівно один клуб. Довести, що коли п > 3, то кількість клубів не менша 2п.

(В.А.Ясінський, м. Вінниця)

СПИСОК

членів творчої групи

Мурованокуриловецького району

по розв'язуванню олімпіадних задач

1. Серветник Василь Григорович - вчитель Мурованокуриловецької СЗШ І-Ш ст. № 1,

2. Дубицький Олександр Никанорович - вчитель Мурованокуриловецької СЗШ І -III ст. № 2,

3. Саволюк Анатолій Панасович - вчитель Вищеольчедаївської СЗШ І-Ш ст.,

4. Нечипорук Надія Василівна - вчителька Вербовецької СЗШ І-Ш ст.

5. Боржемський Юрій Олександрович – вчитель Котюжанівської СЗШ І-ІІІ ст.,

6. Сторожук Микола Васильович - вчитель Житницької СЗШ І-ІІ ст.,

7. Біла Світлана Іванівна - вчителька Дерешівської СЗШ І-ІІ ст.

Серветник Василь Григорович,

керівник райметодоб’єднання вчителів математики

"Кенгуру" – 10 років

Міжнародний математичний конкурс-гра "Кенгуру" є важливим засобом пропаганди математичних знань серед школярів. Він сприяє популяризації красивих і оригінальних математичних ідей серед широкого кола учнів, активізації творчої діяльності вчителя і відіграє велику роль у підвищенні рівня викладання математики.

Щорічно учні І-ІІІ ступенів №1 з райцентру беруть участь у цьому конкурсі. Першопрохідці цієї гри в школі нині вже випускники. І протягом семи років Віталій Козак, Вікторія Оліщук, Наталія Гаманюк, Олексій Фірманюк, Олег Тригуба, Олег Данчевський, Інна Хижинська та інші насолоджуються цікавими задачами конкурсу "Кенгуру". Якщо в 1999 році лише 14 учнів школи №1 брали участь у цьому конкурсі, то в 2006 році їх вже стало 140, тобто збільшилось в 10разів.

Протягом двох останніх років в конкурсі також беруть участь учні Дерешівської СЗШ І-ІІ ступенів та Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №2.

Переможці конкурсу поповнюють ряди учасників математичних олімпіад. Приємно відзначити, що цьогорічні переможці районної олімпіади з математики, учні Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ступенів №1, Віталій Козак, Олеся Мельник, Ярослав Шевчук, Світлана Пастух і Леонід Неруш є активними учасниками конкурсу "Кенгуру" починаючи з молодших класів (рівень "Малюк").

2 квітня 168 школярів нашого району (140 з СЗШ№1; 14 з СЗШ №2; 14 з Дерешівської СЗШ) одночасно з школярами більшості країн Європи сіли за парти в своїх школах, щоб відчути радість спілкування з математикою. В кінці навчального року всі учасники конкурсу "Кенгуру – 2006" отримають сертифікати, які визначать рівень їх кмітливості. Цікавість даного математичного конкурсу не випадкова. Наші учні допитливі, творчі особистості, вони сумлінні, ретельні у праці, наполегливі та кмітливі у пошуку розв’язків, серйозні та винахідливі в ідеях.

Шановні колеги, запрошую Вас разом із своїми вихованцями приєднатися до дружної всесвітньої родини "кенгурят"! Не пожалкуєте!

Копичинська Катерина

With love for Mathematics!

(Математиці)

Мені важко тебе осягти

Хто ти є? ТИ не друг і не ворог

Я тебе не любила, бо ти –

Ділова, практична і сувора.

Сухі цифри мене душили,

Теореми валили з ніг;

Я відразу тебе незлюбила, -

Лиш шкільний перейшла поріг.

Транспортиром кути учні міряли,

А мені ж то було все одно.

Я сиділа тихенько і мріяла,

Все кидаючи погляд в вікно.

Але зошити вела старанно,

І задачку могла розв’язать,

А ще й майже всі формули знала,

Не могла лише застосувать.

Та урок цей я згадую й досі,

Коли вчитель убив наповал –

Він гачок змалював нам на дошці

І сказав, що то є інтеграл.

Я, звичайно ж нічого не втямила

Я вам що: Ейнштейн чи Дідро?

Я згадала: такими самими

Гнув мій батько гаки на відро.

Одним кінцем той брався за дужку,

Протилежним – за тонкі гілки.

І летіла в відро стигла грушка,

Також яблука, вишні й сливки.

Облизнулась. Зітхнула у тузі

І цю догму збагнула вагому:

Ми з тобою не будемо – друзі,

Ми з тобою будем лиш знайомі.

Снітків 05.01.2005

Зінич Валентина Дмитрівна - вчитель математики СЗШ І-Ш ступенів № 2 смт. Муровані Курилівці, спеціаліст вищої категорії.

На магнітній дошці креслило систему координат. Магнітами до дошки кріпимо «точки» (фігури літаків, підводних човнів або просто різнокольорові кружечки).

Правила гри: Щоб попасти в ціль, учень називає координати цілі. Перша команда знищує літаки, друга – підводні човни і т.д. Указкою показується фігурка, а учень називає її. Хто незгоден із відповіддю учня піднімає червону картку, а хто згоден то зелену. Ціль вважається збитою, якщо всі члени команди дадуть правильну відповідь. Якщо хоча б один учень дасть неправильну відповідь то фігурка залишається на дошці. Перемагає та команда, яка зіб’є більше фігурок.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
2
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!