Математика в школах Мурованокуриловеччини Випуск 15

Опис документу:
На допомогу керівнику районного методичного обєднання вчителів математики

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Комунальна установа «Мурованокуриловецький районний методичний кабінет»

Мурованокуриловецька райдержадміністрація

Освіта Мурованокуриловеччини

Математика

в школах

Мурованокуриловеччини

15, серпень 2010 року

Матеріали до друку підготував

Серветник Василь Григорович - керівник районного методичного об'єднання вчителів математики, вчитель математики середньої загальноосвітньої школи І-Ш ступенів № 1 смт. Мурованих Курилівців, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист.

Рецензент: Чемериський Роман Васильович - завідуючий методичним кабінетом відділу освіти Мурованокуриловецької райдержадміністрації.

Передмова

Шановні колеги! Ви отримали черговий номер методичного збірника, присвяченого педагогам-математикам Олександру Йосиповичу Рудницькому, Петру Степановичу Тарасюку і Борису Антоновичу Колеснику.

Надіємось, що педагогами району будуть враховані в подальшій роботі наведені підсумки позакласної роботи відображені в наказі відділу освіти Мурованокуриловецької райдержадміністрації, а саме участь школярів району в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру-2010», 24-му Чемпіонаті з розв’язування логічних математичних задач, Всеукраїнському математичному конкурсі «Золотий ключик-2010».

Відповіді на ці та інші запитання Ви знайдете в бюлетені «Математика в школах Мурованокуриловеччини». Редакція допомагатиме вчителям спілкуватися, обмінюватися думками й досягненнями в навчанні математики, популяризувати досвід роботи колег.

На порозі 2010-2011 навчальний рік. Нехай він буде для вас більш радісним, принесе вам більше наснаги і творчих успіхів! Нехай у вас буде багато яскравих уроків і талановитих учнів! Хай вам щастить!

Редакція просить кожного, хто читатиме цей бюлетень, допомагати вчителям спілкуватися, обмінюватися думками й досягненнями в навчанні математики, популяризувати досвід роботи колег.

В.Г.Серветник,

керівник районного методичного об’єднання

вчителів математики

Розповімо про колегу

ДЕ БУЛА Б ТИ СЬОГОДНІ, ЄВРОПА...

Дзвінкими гірськими струмками збігають роки, а золоте проміння лаврів Великої Перемоги не згасає - з плином століть ранковою зорею буде спалахувати пам'ять про звитяжців, зросте цікавість, допитливість до їх фронтових буднів, до «дрібниць у походах».

Внуки і правнуки прочитають у «Нашому Придністров'ї» про Олександра Йосиповича Рудницького, про його шлях - дітям про нього розкажуть і запишаються добрим родом своїм. Кожна деталь його прекрасного життя зворушить їх.

Народився він у 1921 році у шляхетній родині з села Долиняни Мурованокуриловецького району. У 1929 р. він - учень І класу, зачарувався математикою. Втішаючись Сашиними успіхами, вчитель не раз казав: «Жаль, що не можу поставити більше, ніж «5»; оцінювальна система не дозволяє». Закінчивши Долинянську семирічну школу, продовжує навчання в Мурованокуриловецькій СШ.

Тоді юнак Олександр Рудницький мріяв вступити у військове училище. У військкоматі відповіли: «Дітей, ворогів народу» не приймаємо». На все життя закарбувався болючий удар, яким дістали батька і сина. Запам'яталось назавжди: 1937 р. Прийшов сусід, довго мовчав, стримуючи збентеження, нарешті насмілився сказати батькові: «Юзику, сховайся десь, бо цієї ночі мають тебе забрати». Батько спокійно відповів: «Чого я маю ховатися? Що я кому винен?» Тієї ж ночі за ним прийшли. Спантеличений, він протестував. Його обірвали короткою, завченою відповіддю: «Там розберуться!». І сумлінний, з незаплямованою совістю, старший Рудницький ступив у чорну ніч назавжди. Одному з арештованих земляків батько казав у Могилівській тюрмі: «Щоночі викликають мене на допит, заставляють підписатись, що я боровся проти радянської влади. Відмовляюсь, тоді б'ють, знущаються так, що витерпіти неможливо, мабуть, підпишу, що попало». Потім батько прислав лист з Новосибірська. Мама збирала посилку: сухарі, шматок сала, та посилка вернулась з написом: «Адресат вибув». Це означало що, його не було серед живих. А у 1990 р. його реабілітували. Важко жилось матері-вдові з молодшими дітьми. Олександр Йосипович спішив знайти роботу. Закінчив педагогічні курси і почав учителювати у 1940-41 роках. А 20 травня 1941 р. він уже червоноармієць на Західному кордоні, у Волині. Ветеран згадує: «Була неділя 22 червня 1941 р. У нашій частині - робочий день, сиділи в казармі, вивчали військовий статут. В небі з'явились літаки з чорними хрестами на крилах. Ми подумали: мабуть, наші санітарні літаки. А це фашисти, що скинули бомби на Київ і вже вертались на свої аеродроми». Таким бачив Олександр Йосипович початок найжорстокішої вселенської бойні, яку пройшов без відпустки, без жодного вихідного, від першого до останнього дня. Як витримав? Пам'ятав батьків заповіт: жити чесно, по совісті, умів поділитися не тільки сухарем і ковтком води - брав на свої плечі турботу про інших і небезпечно важкий труд. Солдати інженерно-саперної бригади працювали, як чорні воли: копали укріплення у крем'янистій землі в болотах, рубали ліс, будували мости, мінували і розміновували. Війна вивіряла на вірність присязі, на силу духу, на людську гідність, на відповідальність. Ці екзамени Олександр Йосипович здав на відмінно.

Коли у 1942 р. вийшов наказ Сталіна №20 про організацію курсів командирів, одразу послали на них хлопця з Долинян. І успішно навчався він на курсах у Калачі-на-Дону Сталінградської області, та не дали закінчити - і тут знайшли його особісти: «Син «ворога народу».

Я знаю про непідкупну чесність і незрадливу громадянську вірність Олександра Йосиповича, та все ж запитую:

- Як ви воювали за державу, яка знеславила і погубила життя вашого батька?

Ловлю у темно-карих з вологим блиском очах ветерана докірливий погляд на моє недоречне запитання і чую відповідь:

- Я люблю рідну землю: тут могили моїх батьків і дідів. І нема на світі сили похитнути ці святі почуття. Я захищав Батьківщину, інакше і бути не могло.

Інженерно-саперна бригада, де служив Олександр Йосипович пройшла країнами Європи, визволяючи народи від фашизму. З 8-го на 9-те травня 1945 р. бійці-сапери заночували у невеликому селі на річці Мораві недалеко від Праги. О четвертій годині ранку - стрілянина. Посхоплювались перелякані солдати, розгубились, не розуміючи, де ворог. Це зв'язківці першими почули, що німці підписали Акт капітуляції і передали деяким частинам. Живі раділи і плакали за тими, хто не дожив до Перемоги. У нашому районі, як і по всій Україні з весни 1944 року запрацювали всі установи і, головне, школи. Не вистачало учителів. Мурованокуриловецький райвно написав Олександру Йосиповичу лист з запрошенням на роботу. Його одразу демобілізували. І восени 1945 р. колишній військовий вчителює у Конищівській восьмирічній школі, пізніше (через 4 роки) стає директором Бахтинської середньої школи. Як на війні, на педагогічній ниві Олександр Йосипович працює самовіддано, дбайливо, жертовно. На фронті було легше прокладати мости через ріки і яри, а місточки до дитячих сердець не просто було зводити. Та переможець у Великій Вітчизняній наполегливо шукає ключики до дитячих характерів і знаходить їх: захоплює дивом гармонії чисел, виставляє знання всеперемагаючим світлом у темряві. На районних і обласних олімпіадах з математики перемагають юні бахтинці.

65-мирна весна прикрасила землю зеленими килимами, рястом, уквітчала нарцисами, тюльпанами, бузком - привітала з Днем Перемоги ветеранів-визволителів, серед них, - і Олександра Йосиповича Рудницького. Лине пісня «Де була б ти сьогодні, Європа, де була б ти, якби не вони?»

Розповімо про колегу

Піввіку в школі

Нещодавно вчитель математики НВК «ЗНЗ-ДНЗ» села Наддністрянсь-кого Петро Степанович Тарасюк відзначив своє 73-річчя. З них піввіковий педагогічний стаж. Так, саме стільки літ минуло з тих пір, як він молодим вчителем, вперше переступив поріг Березівської середньої шко-ли, завітав до класу, чемно привітавшись: «Добридень, діти!».

Багатющий у Петра Степановича досвід роботи з дітьми. Ним він щедро ділиться з колегами, часто виступає на семінарах, дає відкриті уроки. Впроваджуючи в практичну роботу передові педагогічні ідеї та власний досвід, Петро Степанович добивається високої результативності у навчальній діяльності своїх вихованців. Нестандартні підходи до навчання, уміле поєднання колективних та індивідуальних форм роботи, особиста творчість учителя забезпечують міцні знання школярів.

Мабуть, не злічити нині тих, хто мав щастя бути учнем П.С. Тарасюка. Не злічити й подяк, які висловлюють на його адресу колишні учні Петра Степановича. Свою любов до математики він зумів прищепити сотням юнаків і дівчат. Багато з них нині працюють педагогами. Зокрема, я свої перші кроки на педагогічній ниві теж робив під керівництвом мудрого наставника, тодішнього директора школи П.С. Тарасюка. Тому моє становлення як вчителя математики є кропіткою працею Петра Степановича.

Додам, що П.С. Тарасюк бере активну участь і в громадській роботі. Він очолює раду ветеранів села Наддністрянського.

Словом, продовжує жити повнокровно і цікаво.

Василь Серветник,

керівник районного методоб’єднання вчителів математики

Наш Вчитель

Ми були шестикласниками, коли прийшов до нас вчитель математики Петро Степанович Тарасюк. Знали, що за його плечима багато років трудової діяльності на педагогічному поприщі. Знали, що він строгий, мудрий і справедливий. Відтоді світ математики став для нас цікавим і потрібним.

Одні люди не мислять свого життя без поезії, хтось не може уявити свого життя без пісні, а наш Петро Степанович дні і ночі живе у світі математики. Півстоліття вчитель веде учнів – наддністрянців по Країні Знань. Його ерудиція вражає кожного, хто з ним спілкується.

Ми закінчуємо школу і я впевнена, що кожен з нас на своїй життєвій дорозі буде завжди згадувати мудрі уроки нашого Вчителя - Петра Степановича Тарасюка.

Ірина Співак,

випускниця 2010 року Наддністрянської школи

Розповімо про колегу

Утверджує силу розуму

Виключно важливою для школи є проблема виявлення та розвитку творчих здібностей учнів. І незалежно від того, чи це велика райцентрівська, чи звичайна сільська школа. Адже в кожному класі є обдаровані діти. І вчитель повинен постійно турбуватися про їх розвиток, забезпечувати їм «їжу» для розуму.

Це добре розуміє вчитель математики Морозівської школи Борис Антонович Колесник. Вже 20 літ він успішно відкриває школярам дивовижний світ математичних формул, привчає розуміти й не менш складні формули життя, в корені яких – наполегливість і працелюбство.

Добросовісний, трудолюбивий, цікавий співрозмовник – таким його знають учні, їхні батьки, колеги-педагоги. Можна сказати, що це ідеал сучасного чоловіка, а для учнів це зразковий приклад для наслідування. Схвальні відгуки про Бориса Антоновича я почув від директора школи Зінаїди Андріївни Мельник, вчительки хімії Жанни Петрівни Черватюк. А шестикласники твердять, що їхній класний керівник дійсно класний. Вчитель організовує учнів на проведення позакласних виховних заходів з математики, що зацікавлює дітей  таким чудовим предметом. Наполеглива праця вчителя, відповідальне відношення до навчання дітей математики завжди дає високий результат. Адже 40% його вихованців вже 3 роки є учасниками Міжнародного математичного конкурсу «Кенгуру» та Чемпіонату логічних математичних задач.

Розповідь про Бориса Антоновича була б неповною, якби не згадати, що він чудовий сім’янин, турботливий батько. Доньки Іринка та Аліна гарно навчаються, неодноразово ставали переможцями різних конкурсів та змагань. Вони успішно займаються музикою, грають в шахи та шашки. Односельці знають Колесника Б.А. як гарного господаря. У вільний від роботи час він займається садівництвом, бджільництвом.

Василь Серветник,

керівник районного методичного об’єднання вчителів математики

Позакласна робота

Н А К А З

23.06.2010 року смт. Муровані Курилівці № 180

Про участь школярів району в математичних конкурсах

На виконання Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю на 2007-2010 роки, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 08.08.2007 р. №1016, наказу Міністерства освіти і науки України від 24.05.2000 р. №149, відповідно до Обласної цільової програми роботи з обдарованої молоддю на 2008-2012 роки, затвердженої рішенням Вінницької обласної ради 16 сесії 5 скликання від 19 березня 2008 року №512, згідно листів обласного управління освіти і науки від 05.12.2008 р. №3800/02, від 08.12.2008 р. №3834/02 і від 31.03.2009 р. №1007/02 в школах району було організовано участь учнів у Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру», 24-му Міжнародному чемпіонаті з розв’язування логічних математичних задач, Всеукраїнському математичному конкурсі «Золотий ключик».

В цих змаганнях брали участь учні НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт. Муровані Курилівці, СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці, сіл Немерче, Обухів, НВК сіл Котюжани, Морозівка, Бахтин, Наддністрянське, Галайківці, Дерешова та Перекоринці, СЗШ І-ІІ ст. сіл Дружба, Житники. Це значно кращий результат порівняно з минулим роком: 222 учасники конкурсу «Кенгуру-2010» проти 103 учасників у 2009 році (46 %) та 90 учасників 24-го Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач проти 70 учасників у 2009 році (78 %), що стало результатом проведеної роз’яснювальної роботи з педагогами на районних методичних об’єднаннях. Вперше до цих конкурсів залучилися школярі НВК сіл Котюжани, Галайківці, СЗШ І-ІІІ ст. сіл Немерче, Обухів, СЗШ І-ІІ ст. с. Дружба.

Належну роботу в підготовці та участі школярів району в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру-2010» провели педагоги:

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт. Муровані Курилівці

Серветник Василь Григорович (вчитель математики 8-11 класів, охоплено 69% учнів),

Головатюк Алла Борисівна (класовод 2-Б класу, охоплено 63% учнів),

Ліщинська Лілія Леонідівна (класовод 3-Б класу, охоплено 33% учнів),

Литус Інна Володимирівна (класовод 2-А класу, охоплено 33% учнів),

Мельник Людмила Іванівна (вчителька математики 6-7 класів, охоплено 23% учнів),

Войт Марія Петрівна (класовод 4 класу, охоплено 20% учнів),

Гусарська Галина Зіновіївна (класовод 3-А класу, охоплено 19% учнів),

Цимбалішина Надія Іванівна (вчитель математики 5-А і 8-Б класів, охоплено 12% учнів),

СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці

Третяк Оксана Григорівна (класовод 2 класу, охоплено 47% учнів),

Паламар Оксана Василівна (класовод 4 класу, охоплено 29% учнів),

Григулець Олена Миколаївна (класовод 3 класу, охоплено 21% учнів),

НВК с. Наддністрянське

Співак Марія Данилівна (класовод 4 класу, охоплено 40% учнів),

Козачук Євгенія Іванівна (вчителька математики 5-8 класів, охоплено 12% учнів),

НВК с. Морозівка

Колесник Борис Антонович (вчитель математики 5-9 класів, охоплено 38% учнів),

СЗШ І-ІІІ ст. с. Немерче

Левченко Олена Федорівна (вчителька математики 5-6 класів, охоплено 21% учнів),

Семенюк Галина Павлівна (вчителька математики 7-11 класів, охоплено 19% учнів),

НВК с. Галайківці

Попович Таїсія Петрівна (класовод 4 класу, охоплено 60% учнів),

Пантелемонова Антоніна Василівна (вчителька математики 5-6 класів, охоплено 14% учнів)

НВК с. Котюжани

Столяр Ніна Олексіївна (класовод 4 класу, охоплено 25% учнів),

Куліш Ольга Володимирівна (вчителька математики 5-7, 10-11 класів, охоплено 26% учнів),

Боржемський Юрій Олександрович (вчитель математики 8-9 класів, охоплено 15% учнів),

СЗШ І-ІІ ст. с. Дружба

Кушнір Марія Онуфріївна (вчителька математики 5-9 класів, охоплено 12% учнів),

НВК с. Перекоринці

Хом’як Євгенія Михайлівна (вчителька математики 5-9 класів, охоплено 12% учнів),

СЗШ І-ІІ ст. с. Житники

Швець Зоя Михайлівна (класовод 4 класу, охоплено 40% учнів),

Сторожук Микола Васильович (вчитель математики 8-9 класів, охоплено 15% учнів),

Слід відмітити роботу по участі школярів у чвертьфіналі 24-го Міжнародного чемпіонату з розв’язування логічних математичних задач (заочний тур) педагогів:

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт. Муровані Курилівці

Серветник Василь Григорович (вчитель математики 8-11 класів, охоплено 44% учнів),

Головатюк Алла Борисівна (класовод 2-Б класу, охоплено 25% учнів),

Литус Інна Володимирівна (класовод 2-А класу, охоплено 5% учнів),

Мельник Людмила Іванівна (вчителька математики 6-7 класів, охоплено 3% учнів),

Войт Марія Петрівна (класовод 4 класу, охоплено 5% учнів),

Гусарська Галина Зіновіївна (класовод 3-А класу, охоплено 13% учнів),

Цимбалішина Надія Іванівна (вчитель математики 5-А і 8-Б класів, охоплено 7% учнів),

Карук Антоніна Володимирівна (класовод 1-Б класу, охоплено 7% учнів),

Кравчук Лідія Вікторівна (класовод 1-А класу, охоплено 6% учнів),

СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці

Третяк Оксана Григорівна (класовод 2 класу, охоплено 29% учнів),

Паламар Оксана Василівна (класовод 4 класу, охоплено 14% учнів),

Григулець Олена Миколаївна (класовод 3 класу, охоплено 21% учнів),

НВК с. Морозівка

Колесник Борис Антонович (вчитель математики 5-9 класів, охоплено 10% учнів),

СЗШ І-ІІ ст. с. Перекоринці

Хом’як Євгенія Михайлівна (вчителька математики 5-9 класів, охоплено 12% учнів),

НВК с. Бахтин

Матієк Раїса Миколаївна (вчителька математики 5-9 класів, охоплено 12% учнів),

НВК с. Наддністрянське

Козачук Євгенія Іванівна (вчителька математики 5-8 класів, охоплено 4% учнів),

НВК с. Дерешова

Біла Світлана Іванівна (вчителька математики 6-9 класів, охоплено 5% учнів)

3 учні НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт. Муровані Курилівці (вчитель Серветник Василь Григорович) та 2 учні СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці (вчителька Паламар Оксана Василівна) взяли участь у Всеукраїнському математичному конкурсі «Золотий ключик-2010».

18 учнів стали переможцями чвертьфіналу (13 учнів НВК «СЗШ І-ІІІ №1-гімназія» смт. Муровані Курилівці, 2 учні СЗШ І-ІІІ №2 смт. Муровані Курилівці, 2 учениці НВК с. Морозівка), 1 учень НВК с. Перекоринці і їх запрошено до участі у півфіналі (очний тур). 11 школярів району взяли участь у півфіналі, який пройшов 20 березня 2010 р. в м. Вінниці. Переможцями півфіналу стали 7 учнів НВК «СЗШ І-ІІІ №1-гімназія» смт. Муровані Курилівці (Каплунський Ярослав - 11 клас, Купрата Ольга, Михайловський Олександр і Саранчук Віталій – 10 клас, Середюк Валерія і Білик Оксана – 8 клас, Процишин Вадим – 5 клас - вчителі математики Серветник В.Г. і Цимбалішина Н.І.), 1 учениця СЗШ І-ІІІ №2 смт. Муровані Курилівці (Лебідь Тетяна -3 клас, класовод Григулець О.М.) і 1 учениця НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Морозівка (Колесник Ірина, вчитель математики Колесник Б.А.). Їх запрошено до участі у національному фіналі, який відбувся 8 травня 2010 р. в м. Вінниці. Учні НВК «СЗШ І-ІІІ №1-гімназія» смт. Мурованих Курилівців Середюк Валерія і Каплунський Ярослав стали переможцями, посівши відповідно 5 і 9 місця у національному рейтингу. Учні цієї ж школи Купрата Ольга, Саранчук Віталій і Михайловський Олександр посіли відповідно12, 20 і 23 місця, що теж є успіхом, оскільки в кожній категорії виступало по 70 учасників з різних регіонів України.

Участь школярів району в математичних конкурсах

Школи

Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру»

Міжнародний чемпіонат по розв’язуванню математичних логічних задач

Конкурс «Золотий ключик»

% до учнів школи

СЗШ І-ІІІ ст. с. Вербовець

СЗШ І-ІІІ ст. с. Вищеольчедаїв

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Жван

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Конищів

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Котюжани

15

19

СЗШ І-ІІІ ст. с. Лучинець

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Михайлівці

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт. Мур Кур

133

66

3

55

СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці

19

12

2

13

Школа-інтернат смт. Муровані Курилівці

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Наддністрянське

7

1

13

СЗШ І-ІІІ ст. с. Немерче

11

14

СЗШ І-ІІІ ст. с. Обухів

1

0,5

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Рівне

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Снітків

ЗНЗ І-ІІ ст.

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Бахтин

1

3

6

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Галайківці

7

10

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Дерешова

1

3

СЗШ І-ІІ ст. с. Долиняни

СЗШ І-ІІ ст. с. Дружба

3

6

СЗШ І-ІІ ст. с. Житники

5

13

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Курашівці

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Лучинчик

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Морозівка

17

4

36

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Перекоринці

3

3

17

СЗШ І-ІІ ст. с. Попелюхи

НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Привітне

СЗШ І-ІІ ст. с. Степанки

Всього

222

90

5

12

Виходячи з вищесказаного, на підставі матеріалів поданих оргкомітетами та журі конкурсів

НАКАЗУЮ:

1. Відмітити цілеспрямовану систематичну роботу педагогічних колективів НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт. Мур Курилівці, НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Морозівка, НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Котюжани, НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Перекоринці, СЗШ І-ІІІ ст. с. Немерче, СЗШ І-ІІІ ст. №2 смт. Муровані Курилівці, НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Наддністрянське, СЗШ І-ІІ ст. с. Житники, НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Дерешова, НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Бахтин, СЗШ І-ІІ ст. с. Дружба (директори: Якимцева Н.І., Мельник З.А., Арнаут Г.І., Шевчук М.В., Косовець С.М., Пушкар Л.М., Паршенко Г.В., Мостовий В.М., Біла С.І., Притуляк В.П., Коропатов М.В.) щодо виявлення обдарованої і здібної молоді та відповідної роботи з ними.

2. Керівникам навчальних закладів:

2.1. Проаналізувати результати участі учнів у математичних конкурсах, обговорити на нараді при директорові, на засіданнях шкільних методичних об’єднань та здійснювати контроль щодо роботи вчителів математики по виявленню здібних учнів та відповідній підготовці їх до участі в математичних конкурсах.

Згідно плану роботи

3. Вчителям математики:

3.1. Продовжувати роботу щодо залучення учнів до участі у математичних конкурсах.

Постійно

4. Керівнику районного методичного об’єднання вчителів математики (Серветнику В.Г.):

4.1. Опрацювати даний наказ на засіданні РМО.

Серпень 2010 року.

5. Організацію виконання даного наказу покласти на методиста РМК Цимбалішину Н.І.

6. Контроль за виконанням наказу покласти на спеціаліста відділу освіти Боржемського Ю.О.

Начальник відділу освіти Володимир Богацький

Участь учнів шкіл Мурованокуриловецького району

в Міжнародному математичному конкурсі

«Кенгуру-2010»

НВК „СЗШ І-ІІІ ступенів №1-гімназія” смт. Муровані Курилівці

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

Сума балів

Результат

1

Московчук Софія Геннадіївна

Литус Інна Волод

2-А

57**

14/15

2

Колісник Дарія Олександрівна

Литус Інна Волод

2-А

55**

14/15

3

Фунчак Анастасія Олександрівна

Литус Інна Волод

2-А

37*

10/15

4

Мількевич Юрій Олександрович

Литус Інна Волод

2-А

42*

10/15

5

Смульська Інна Олександрівна

Литус Інна Волод

2-А

0

0/15

6

Білик Валентин Сергійович

Литус Інна Волод

2-А

47*

12/15

7

Кирикищук Мирослава Петрівна

Литус Інна Волод

2-А

48*

12/15

8

Білик Аліна Олександрівна

Головатюк Алла Б

2-Б

45*

12/15

9

Ліщенко Владислав В

Головатюк Алла Б

2-Б

47*

12/15

10

Петров Богдан Євгенович

Головатюк Алла Б

2-Б

30*

8/15

11

Грабовська Богдана В

Головатюк Алла Б

2-Б

52**

13/15

12

Солончук Максим В

Головатюк Алла Б

2-Б

45*

11/15

13

Андрушко Олексій Д

Головатюк Алла Б

2-Б

55**

14/15

14

Паламарчук Андрій Васильович

Головатюк Алла Б

2-Б

45*

12/15

15

Божинський Денис Сергійович

Головатюк Алла Б

2-Б

55**

14/15

16

Слободянюк Дар’я

Головатюк Алла Б

2-Б

0

0/15

17

Смачний Андрій О

Головатюк Алла Б

2-Б

0

0/15

18

Обертинський Владислав Волод

Гусарська Г. З.

3-А

82**

21/24

19

Баланюк Павло Володимирович

Гусарська Г. З.

3-А

60*

16/24

20

Зубленко Владислав Сергійович

Гусарська Г.З.

3-А

57*

15/24

21

Фунчак Володимир Олександров

Ліщинська Л.Л.

3-Б

56*

15/24

22

Гончар Наталія Анатоліївна

Ліщинська Л.Л.

3-Б

68*

18/24

23

Гелетюк Вікторія Ігорівна

Ліщинська Л.Л.

3-Б

0

0/24

24

Недобейко Іван Дмитрович

Ліщинська Л.Л.

3-Б

75**

19/24

25

Козловський Ростислав Віталійов.

Ліщинська Л.Л.

3-Б

83**

21/24

26

Жук Назарій Володимирович

Ліщинська Л. Л.

3-Б

0

0/24

27

Жучковський Мирослав Олег.

Войт Марія П.

4

80**

20/24

28

Нікітчук Артем Андійович

Войт Марія П.

4

74**

19/24

29

Чемериський Владислав Роман

Войт Марія П.

4

82**

21/24

30

Петренко Валерій Олександрович

Войт Марія П.

4

71*

18/24

31

Хміль Юрій Григорович

Цимбалішина Н. І.

5-А

82**

22/30

32

Процишин Вадим Вікторович

Цимбалішина Н. І.

5-А

85**

22/30

33

Гевко Максим Сергійович

Цимбалішина Н. І.

5-Б

67*

18/30

34

Онуфрійчук Ярослав Андрійович

Цимбалішина Н. І.

5-Б

86**

23/30

35

Михайловський Максим Валентин

Мельник Людм. І.

6

108**

27/30

36

Мельник Віталій Анатолійович

Мельник Людм. І.

6

94**

23/30

37

Нагорняк Ірина Романівна

Мельник Людм. І.

6

0

0/30

38

Ліщинська Віка Віталіївна

Мельник Людм. І.

6

76**

19/30

39

Андрущак Марина Костянтинівна

Мельник Людм. І.

7-А

43*

12/30

40

Купрата Юлія Олександрівна

Мельник Людм. І.

7-А

75**

20/30

41

Жучковський Богдан Олегович

Мельник Людм. І.

7-А

44*

13/30

42

Гарагода Марина Олександрівна

Мельник Людм. І.

7-А

51*

14/30

43

Сауляк Богдана Василівна

Мельник Людм. І.

7-А

45*

12/30

44

Паламар Андрій Олександрович

Мельник Людм. І.

7-А

25

8/30

45

Лесь Ярослав Леонідович

Мельник Людм. І.

7-А

27

8/30

46

Олійник Альона Анатоліївна

Мельник Людм. І.

7-А

0

0/30

47

Баранюк Ярослав Олександрович

Мельник Людм. І.

7-А

0

0/30

48

Бричанський Артур Олегович

Мельник Людм. І.

7-Б

50*

13/30

49

Фурман Ірина Вячеславівна

Мельник Людм. І.

7-Б

55*

14/30

50

Клименко Олександр Сергійович

Мельник Людм. І.

7-А

49*

13/30

51

Полянська Інна Сергіївна

Серветник В. Г.

8-А

0

0/30

52

Середюк Валерія Вікторівна

Серветник В. Г.

8-А

71*

19/30

53

Кухар Вікторія Володимирівна

Серветник В. Г.

8-А

60*

16/30

54

Балан Андрій Васильович

Серветник В. Г.

8-А

0

0/30

55

Балан Володимир Васильович

Серветник В. Г.

8-А

0

0/30

56

Білик Оксана Олександрівна

Серветник В. Г.

8-А

53*

14/30

57

Мількевич Ірина Олегівна

Серветник В. Г.

8-А

51*

14/30

58

Ініваткіна Єлизавета Анатоліївна

Серветник В. Г.

8-А

54*

15/30

59

Власова Олеся Василівна

Серветник В. Г.

8-А

60*

16/30

60

Домінас Альона Анатоліївна

Серветник В. Г.

8-А

38

11/30

61

Марусіч Аеліта Валентинівна

Серветник В. Г.

8-А

36

9/30

62

Решетник Вадим Вікторович

Серветник В. Г.

8-А

77**

20/30

63

Кондратюк Ярослав Олегович

Серветник В. Г.

8-А

72*

19/30

64

Хоменко Олександр Володимиров

Серветник В. Г.

8-А

60*

16/30

65

Родіонова Вікторія Анатоліївна

Серветник В. Г.

8-А

36

10/30

66

Марчук Юлія Миколаївна

Серветник В. Г.

8-А

0

0/30

67

Міхалевська Вікторія Сергіївна

Серветник В. Г.

8-А

71*

19/30

68

Міхеєв Сергій Ігорович

Серветник В. Г.

8-А

66*

18/30

69

Івінський Іван Миколайович

Серветник В. Г.

8-А

51*

14/30

70

Добровольська Ірина Ігорівна

Серветник В. Г.

8-А

0

0/30

71

Доля Віта Віталіївна

Серветник В. Г.

8-А

71*

19/30

72

Щербатюк Ярослав Олександрови

Серветник В. Г.

8-А

67*

18/30

73

Гречух Артем Петрович

Ільчук Оксана Ан.

8-Б

67*

17/30

74

Неруш Леонід Олександрович

Серветник В. Г.

9-А

65**

17/30

75

Цикалюк Роман Миколайович

Серветник В. Г.

9-А

60*

16/30

76

Білохатнюк Володимир Олександ

Серветник В. Г.

9-А

47*

13/30

77

Сидоренко Оксана Миколаївна

Серветник В. Г.

9-А

44*

12/30

78

Данилюк Ірина Миколаївна

Серветник В. Г.

9-А

54*

15/30

79

Столяр Артем Олександрович

Серветник В. Г.

9-А

51*

14/30

80

Сауляк Артем Михайлович

Серветник В. Г.

9-А

50*

14/30

81

Ліщинський Руслан Віталійович

Серветник В. Г.

9-А

47*

13/30

82

Філіппова Вікторія Василівна

Серветник В. Г.

9-А

55*

15/30

83

Веклюк Антон Олександрович

Серветник В. Г.

9-А

0

0/30

84

Антонюк Костянтин Вікторович

Серветник В. Г.

9-А

56*

15/30

85

Колісник Юлія Анатоліївна

Серветник В. Г.

9-А

60*

16/30

86

Боднар Лілія Дмитрівна

Серветник В. Г.

9-А

77**

20/30

87

Дудник Олеся Анатоліївна

Серветник В. Г.

9-А

39

11/30

88

Андрущак Олена Костянтинівна

Серветник В. Г.

9-Б

40*

11/30

89

Михайловський Сергій Вікторов

Серветник В. Г.

9-Б

44*

12/30

90

Ладика Ольга Олександрівна

Серветник В. Г.

9-Б

41*

11/30

91

Кукурудза Роман Володимирович

Серветник В. Г.

9-Б

53*

14/30

92

Коваль Яна Костянтинівна

Серветник В. Г.

9-Б

54*

14/30

93

Міщишин Олесь Танасович

Серветник В. Г.

9-Б

40*

11/30

94

Дерик Дмитро Анатолійович

Серветник В. Г.

9-Б

38

10/30

95

Лисак Дмитрій Сергійович

Серветник В. Г.

9-Б

36

10/30

96

Дюг Владислав Васильович

Серветник В. Г.

9-Б

40*

11/30

97

Школьний Олександр Анатолійов

Серветник В. Г.

10

86**

22/30

98

Михайловський Олександр Вален

Серветник В. Г.

10

77**

20/30

99

Григораш Олесь Вячеславович

Серветник В. Г.

10

67*

17/30

100

Купрата Ольга Олександрівна

Серветник В. Г.

10

82**

21/30

101

Нагорняк Олексій Романович

Серветник В. Г.

10

66*

17/30

102

Лесь Ірина Леонідівна

Серветник В. Г.

10

51*

14/30

103

Гора Аліна Вікторівна

Серветник В. Г.

10

0

0/30

104

Московчук Ян Геннадійович

Серветник В. Г.

10

77**

20/30

105

Саранчук Віталій Олександрович

Серветник В. Г.

10

73**

19/30

106

Саранчук Юрій Олександрович

Серветник В. Г.

10

81**

21/30

107

Гришин Євген Сергійович

Серветник В. Г.

10

0

0/30

108

Литус Артем Олександрович

Серветник В. Г.

10

86**

22/30

109

Григораш Яна Анатоліївна

Серветник В. Г.

10

72**

19/30

110

Бабій Ілона Олегівна

Серветник В. Г.

11

57*

16/30

111

Майстрова Реґіна Юріївна

Серветник В. Г.

11

57*

16/30

112

Гуцол Олександр Миколайович

Серветник В. Г.

11

57*

16/30

113

Каплунський Ярослав Олександр.

Серветник В. Г.

11

56*

16/30

114

Фірманюк Антон Володимирович

Серветник В. Г.

11

0

0/30

115

Бернада Віталій Петрович

Серветник В. Г.

11

60*

17/30

116

Чорний Богдан Олександрович

Серветник В. Г.

11

61*

17/30

117

Коваленко Юлія Василівна

Серветник В. Г.

11

63*

17/30

118

Цішковський Валентин Олександр

Серветник В. Г.

11

52*

15/30

119

Войтенко Ірина Миколаївна

Серветник В. Г.

11

60*

17/30

120

Слободецька Олена Вікторівна

Серветник В. Г.

11

0

0/30

121

Шевчук Олеся Анатоліївна

Серветник В. Г.

11

56*

16/30

122

Тріколіч Крістіна В’ячеславівна

Серветник В. Г.

11

65**

18/30

123

Олійник Тетяна Анатоліївна

Серветник В. Г.

11

57*

16/30

124

Савчук Сергій Анатолійович

Серветник В. Г.

11

0

0/30

125

Шевчук Анастасія Юріївна

Серветник В. Г.

11

41

12/30

126

Попов Юрій Вікторович

Серветник В. Г.

11

0

0/30

127

Превор Катерина Григорівна

Серветник В. Г.

11

62*

17/30

128

Головатюк Вікторія Сергіївна

Серветник В. Г.

11

62*

17/30

129

Шараварська Ярослава Василівна

Серветник В. Г.

11

60*

17/30

130

Вакуляк Вікторія Володимирівна

Серветник В. Г.

11

62*

17/30

СЗШ І-ІІІ ступенів №2 смт. Муровані Курилівці

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Саранчук Максим Сергійович

Третяк Оксана Гр

2

43*

11/15

2

Саульчак Володимир Дмитр.

Третяк Оксана Гр

2

36*

9/15

3

Хорчевська Анастасія

Третяк Оксана Гр

2

47*

12/15

4

Гаманюк Олеся Сергіївна

Третяк Оксана Гр

2

39*

10/15

5

Третяк Анатолій Ігорович

Третяк Оксана Гр

2

60**

15/15

6

Митюк Павло Павлович

Третяк Оксана Гр

2

55**

14/15

7

Кушнір Максим Романович

Третяк Оксана Гр

2

52**

13/15

8

Шпаковатий Ігор Валентинов.

Третяк Оксана Гр

2

53**

13/15

9

Третяк Олесь Ігорович

Григулець О.М.

3

96**

24/24

10

Тригуба Микола

Григулець О.М.

3

92**

23/30

11

Лебідь Тетяна Сергіївна

Григулець О.М.

3

72**

17/24

12

Марущак Юлія

Григулець О.М.

3

69**

18/24

13

Погребняк Максим Олегович

Паламар Оксана В.

4

74**

19/24

14

Біжко Олена Володимирівна

Паламар Оксана В.

4

73*

19/24

15

Горбачова Катерина Олегівна

Паламар Оксана В.

4

70*

18/24

16

Гречух Максим Богданович

Паламар Оксана В.

4

47

12/24

17

Третяк Павло Ігорович

Дубицький О.Н.

6

110**

28/30

18

Позур Михайло Юрійович

Пилипчук Людм. М

5

96**

25/30

19

Власова Мирослава Василівна

Зінич Валентина Д.

9

77**

20/30

СЗШ І-ІІ ступенів с. Морозівка

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Мачок Іван

Мачок Тетяна Вікторів

3

66*

17/24

2

Погрибенко Вадим

Лошак Надія Борисівна

4

70*

18/24

3

Арінєнкова Марина

Колесник Борис Антон

6

58*

15/30

4

Колесник Аліна

Колесник Борис Антон

6

106**

27/30

5

Лівкут Владислав

Колесник Борис Антон

6

34

9/30

6

Чайковська Лілія

Колесник Борис Антон

6

32

9/30

7

Юзвак Олександр

Колесник Борис Антон

6

29

7/30

8

Лошак Віталій

Колесник Борис Антон

7

24

7/30

9

Арінєнков Богдан

Колесник Борис Антон

8

47*

12/30

10

Гоц Сергій

Колесник Борис Антон

8

30

8/30

11

Колесник Ірина

Колесник Борис Антон

8

97**

24/30

12

Підгорний Владислав

Колесник Борис Антон

8

57*

14/30

13

Кальянова Ліна

Колесник Борис Антон

9

32

9/30

14

Кагляк Інна

Колесник Борис Антон

9

32

9/30

15

Кучерук Вадим

Колесник Борис Антон

9

36

10/30

16

Москальчук Володимир

Колесник Борис Антон

9

41*

11/30

17

Черватюк Богдан

Колесник Борис Антон

9

45*

13/30

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Наддністрянське

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Сметанюк Іванна

Співак Марія Данилівна

4

41

11/24

2

Гринь Олександр

Співак Марія Данилівна

4

36

10/24

3

Бойко Микола

Козачук Євгенія Іванівна

5

74**

19/30

4

Салюк Ганна

Козачук Євгенія Іванівна

5

54*

15/30

5

Гуйван Наталія

Козачук Євгенія Іванівна

6

46

13/30

6

Мізяківський Віталій

Козачук Євгенія Іванівна

8

50*

14/30

7

Витюк Роман

Козачук Євгенія Іванівна

8

55*

15/30

СЗШ І-ІІ ступенів с. Дружба

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Остапчук Каріна Вікторівна

4

82**

21/24

2

Мандрик Назар Олегович

Кушнір Марія Онуфріївна

6

88**

23/30

3

Мандрик Ірина Олександр.

Кушнір Марія Онуфріївна

6

80**

21/30

СЗШ І-ІІ ступенів с. Перекоринці

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Драчук Іванна Вікторівна

Хом’як Євгенія Михайлівна

5

101**

26/30

2

Урушадзе Анжела Анатол

Хом’як Євгенія Михайлівна

6

75**

20/30

СЗШ І-ІІІ ступенів с. Обухів

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Шевчук Вікторія Василівна

Сауляк Марія Антонів

6

0

0/30

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Галайківці

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Боднар Мирослав Павлович

Попович Таїсія Петрівна

3

92**

23/24

2

Лень Анастасія Валентинів

Попович Таїсія Петрівна

3

92**

23/24

3

Страпачук Лілія Вікторівна

Попович Таїсія Петрівна

3

82**

21/24

4

Дьордій Владислав Генадій

Пантелемонова Антоніна Вас

5

-

-

5

Лятуринський Олександр С

Пантелемонова Антоніна Вас

5

97**

25/30

6

Гижко Костянтин Васильов

Пантелемонова Антоніна Вас

6

103**

26/30

7

Хміль Аліна Володимирів

Пантелемонова Антоніна Вас

6

98**

25/30

СЗШ І-ІІ ступенів с. Бахтин

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Кудельська Ольга Володим

Матієк Раїса Миколаївна

6

83**

22/30

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Котюжани

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Казьмірова Анна

Столяр Ніна Олексіївна

4

73*

19/24

2

Гончарук Олексій

Столяр Ніна Олексіївна

4

64*

17/24

3

Дзюба Денис

Куліш Ольга Володимирівна

5

-

-

4

Лаврик Юрій

Куліш Ольга Володимирівна

5

53*

14/30

5

Морозюк Олександр

Куліш Ольга Володимирівна

5

47*

13/30

6

Столяр Богдан

Куліш Ольга Володимирівна

5

68*

18/30

7

Овчарук Максим

Куліш Ольга Володимирівна

5

25

7/30

8

Фльорко Богдан

Куліш Ольга Володимирівна

5

24

7/30

9

Яшевська Олександра

Куліш Ольга Володимирівна

5

55*

15/30

10

Каплюк Анастасія

Куліш Ольга Володимирівна

6

39

11/30

11

Козаченко Юлія

Куліш Ольга Володимирівна

6

40

12/30

12

Чорноус Юлія

Куліш Ольга Володимирівна

6

75**

20/30

13

Опольська Дарія

Боржемський Юрій Олександро

7

44*

12/30

14

Сукач Олександр

Боржемський Юрій Олександро

7

45*

12/30

15

Вербицька Тетяна

Куліш О.В., Боржемський Ю.О.

8

31

9/30

СЗШ І-ІІІ ступенів с. Немерче

п/п

Прізвище та ім’я учня

Вчитель

Клас

К-сть балів

Результат

1

Марущак Дмитро

Левченко Олена Федорі

6

70*

19/30

2

Михайленко Олександр

Левченко Олена Федорі

6

42

12/30

3

Вощинкіна Вікторія

Левченко Олена Федорі

6

39

11/30

4

Коломієць Оксана

Семенюк Галина Павлів

7

31

9/30

5

Михайленко Олександр

Семенюк Галина Павлів

7

47*

13/30

6

Любунь Наталія

Семенюк Галина Павлів

7

30

9/30

7

Семенюк Ольга

Семенюк Галина Павлів

9

83**

22/30

8

Шарапатюк Катерина

Семенюк Галина Павлів

9

57*

16/30

9

Яковець Ілона

Семенюк Галина Павлів

9

62*

17/30

10

Щуровська Олена

Семенюк Галина Павлів

9

49*

13/30

11

Петрушенко Олеся

Семенюк Галина Павлів

9

44*

13/30

Насолоджувалися математикою

18 березня 222 юних любителів цікавих математичних задач із 13 шкіл району мали змогу спробувати свої сили в Міжнародному математичному конкурсі «Кенгуру-2010». Вперше до цих конкурсів залучилися школярі Котюжан, Немерчого, Галайковець та Дружби. А десятикласники Мурованокуриловецького НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» Віталій та Юрій Саранчуки є лідерами цього конкурсу серед школярів району. Адже вони, починаючи з 2003 року, вже вісім разів відчули насолоду від розв’язаних нестандартних задач.

Серед найактивніших учасників конкурсу вихованці НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія» смт. Муровані Курилівці з 2-Б класу (класовод Головатюк Алла Борисівна), 8-А класу (класний керівник Собченко Ніна Василівна), 9-А класу (класний керівник Корнійчук Валентина Миколаївна), 10 класу (класний керівник Серветник Василь Григорович), 11 класу (класний керівник Жучковська Оксана Євгеніївна), а також учні 2 класу Мурованокуриловецької СЗШ І-ІІІ ст. №2 (класовод Третяк Оксана Григорівна), учні 4 класу Наддністрянського НВК «ДНЗ-ЗНЗ» (класовод Співак Марія Данилівна), учні 4 класу Галайковецької СЗШ (класовод Попович Таїсія Петрівна), учні 4 класу Житницької СЗШ (класовод Швець Зоя Михайлівна).

Зараз юні математики обговорюють варіанти відповідей до запропонованих задач і з нетерпінням чекають результатів своїх виступів.

Отримали сертифікати «Кенгуру-2010»

Юні математики нашого району беруть участь в різних олімпіадах. Чарівна фраза – «олімпіада з математики» притягує і відштовхує одночасно багатьох дітей міських і особливо сільських шкіл, а конкурс «Кенгуру» доступний кожному. У конкурсі немає переможених, а це подобається дітям. Те, що учні нашого району допитливі, працелюбні і творчі – незаперечний факт!

Зараз в Україні вже немає областей, де б не знали про Міжнародний математичний конкурс «Кенгуру». Конкурс крокує планетою, об’єднує все більше і більше учнів, учителів, батьків. Участь у ньому вже є перемогою: перемогою над собою, над байдужістю, перемогою зацікавленості над її відсутністю. Це перемога бажань більше знати, вміти. Конкурс дає можливість дітям проявити себе, познайомитись, виділитись серед інших. Математичне змагання «Кенгуру – це свято логіки, кмітливості, натхнення, зацікавленості.

Конкурс „Кенгуру – 2010” проводився 18 березня 2010 р. в усіх регіонах України за однаковими завданнями для кожної вікової групи (учні 2 – 11 класів). 222 учні із 12 шкіл нашого району взяли участь у конкурсі. Найактивнішими були учні Мурованокуриловецької школи-гімназії №1 (133 учасники), Мурованокуриловецької школи №2 (19 учасників), Морозівської школи (17 учасників), Котюжанівської школи (15 учасників).

Учні готувалися до конкурсу, як до свята. Адже Міжнародний математичний конкурс „Кенгуру” – це насправді свято знань, розуму, допитливості, творчості і просто небайдужості. За словами учнів цей конкурс подобається їм тому, що: „…в ньому є багато цікавих завдань”, „…за його результатами мене нагороджують сертифікатом”, „…ця інтелектуальна гра – своєрідна підготовка до тестування, яке активно впроваджується у навчальний процес”, тощо.

Нещодавно кожному учаснику було вручено спеціальний сертифікат учасника Міжнародного математичного конкурсу „Кенгуру – 2010”. Згодом, як один із призів, вони отримають ще й інформаційний вісник з матеріалами конкурсу „Кенгуру – 2010” та розв’язками завдань. Ця книга стане у нагоді учням та їх батькам при підготовці до наступних конкурсів.

Висловлюю щиру подяку усім "Кенгурятам" і бажаю успіхів та червоних сертифікатів за відмінні результати в «Кенгуру-2011». Також дякую тим, хто докладає зусиль для розвитку математичних здібностей дітей, хто підтримує в них інтерес до математики.

Не кожен учень буде використовувати математичні знання безпосередньо, але сподіваюсь, що наші учні будуть людьми мислячими, всебічно розвиненими, творчими.

Участь учнів Мурованокуриловецького району

у чвертьфіналі 24-го Міжнародного чемпіонату

по розв’язуванню логічних математичних задач

(2010 рік, січень-лютий)

п/п

Прізвище та ім’я

Клас

Школа

Вчитель

Результат

Кількість

вірних відповідей/

Кількість

вірних розв’язань.

Відмітка

про перехід

до півфіналу

1

Слободянюк Анастасія

1-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Кравчук Лідія Вікторівна

2

Ридванська Наталія

1-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Карук Антоніна Володимирівна

3

Кирикищук Мирослава

2-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Литус Інна Володимирівна

4

Грабовська Богдана

2-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Головатюк Алла Борисівна

5

Білик Аліна

2-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Головатюк Алла Борисівна

6

Андрушко Олексій

2-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Головатюк Алла Борисівна

7

Божинський Денис

2-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Головатюк Алла Борисівна

8

Хоржевська Анастасія

2

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Третяк Оксана Григорівна

9

Гаманюк Олеся

2

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Третяк Оксана Григорівна

10

Саульчак Володимир

2

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Третяк Оксана Григорівна

11

Саранчук Максим

2

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Третяк Оксана Григорівна

12

Кушнір Максим

2

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Третяк Оксана Григорівна

5/3 +

13

Марущак Юлія

3

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Григулець Олена Миколаївна

14

Третяк Олесь

3

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Григулець Олена Миколаївна

15

Тригуба Микола

3

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Григулець Олена Миколаївна

16

Лебідь Тетяна

3

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Григулець Олена Миколаївна

5/3 +

17

Баланюк Павло

3-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Гусарська Галина Зінов’ївна

18

Обертинський Владислав

3-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Гусарська Галина Зінов’ївна

19

Чемериський Владислав

4

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Войт Марія Петрівна

7/6 +

20

Горбачова Катерина

4

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Паламар Оксана Василівна

21

Погребняк Максим

4

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Паламар Оксана Василівна

22

Процишин Вадим

5-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Цимбалішина Надія Іванівна

7/7 +

23

Морозюк Сергій

5

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Перекоринці

Хом’як Євгенія Михайлівна

8/4 +

24

Драчук Іванна

5

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Перекоринці

Хом’як Євгенія Михайлівна

25

Бойко Микола

5

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Наддністрянське

Козачук Євгенія Іванівна

26

Урушадзе Анжела

6

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Перекоринці

Хом’як Євгенія Михайлівна

27

Мельник Віталій

6

НВК «СЗШ І-ІІІ ст.. №1-гімназія»

Мельник Людмила Іанівна

28

Третяк Павло

6

СЗШ №2 смт. Мур. Курилівці

Дубицький Олександр Никан.

29

Ліщинська Вікторія

6

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Мельник Людмила Іанівна

30

Кудельська Ольга Володимирівна

6

СЗШ І-ІІ ст. с. Бахтин

Матієк Раїса Миколаївна

31

Колесник Аліна

6

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Морозівка

Колесник Борис Антонович

9/6 +

32

Конопацька Ірина Валентинівна

7

СЗШ І-ІІ ст. с. Бахтин

Матієк Раїса Миколаївна

33

Яворська Катерина Володимирівна

7

СЗШ І-ІІ ст. с. Бахтин

Матієк Раїса Миколаївна

34

Балан Андрій

8-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

35

Балан Володимир

8-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

36

Кондратюк Ярослав

8-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

14/3 +

37

Решетник Вадим

8-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

38

Середюк Валерія

8-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

13/13 +

39

Кухар Вікторія

8-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

40

Білик Оксана

8-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

13/6 +

41

Гречух Артем

8-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Цимбалішина Надія Іванівна

42

Янкевич Тетяна

8

СЗШ І-ІІ ст. с. Дерешова

Біла Світлана Іванівна

43

Колесник Ірина

8

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Морозівка

Колесник Борис Антонович

11/6 +

44

Кагляк Інна

9

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Морозівка

Колесник Борис Антонович

45

Кучерук Вадим

9

НВК «ЗНЗ-ДНЗ» с. Морозівка

Колесник Борис Антонович

46

Колеснік Юлія

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

47

Дудник Олеся

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

48

Грабовська Олена

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

49

Боднар Вікторія

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

50

Сауляк Артем

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

51

Антонюк Костянтин

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

52

Філіппова Вікторія

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

53

Данилюк Ірина

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

54

Неруш Леонід

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

55

Цикалюк Роман

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

56

Ліщинський Руслан

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

57

Столяр Артем

9-А

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

58

Андрущак Олена

9-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

59

Михайловський Сергій

9-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

60

Міщишин Олесь

9-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

61

Дерик Дмитро

9-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

62

Дюг Владислав

9-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

63

Лисак Дмитрій

9-Б

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

64

Школьний Олександр

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

65

Купрата Ольга

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

13/13 +

66

Саранчук Юрій

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

67

Саранчук Віталій

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

9/9 +

68

Лисак Дмитро

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

69

Литус Артем

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

70

Михайловський Олександр

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

12,5/7 +

71

Гора Аліна

10

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

72

Бернада Віталій

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

73

Попов Юрій

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

74

Боднар Яна

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

75

Войтенко Ірина

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

76

Шевчук Олеся

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

12/6 +

77

Коваленко Юлія

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

12/6 +

78

Майстрова Регіна

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

79

Бабій Ілона

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

80

Шараварська Ярослава

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

81

Каплунський Ярослав

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

82

Тріколіч Крістіна

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

83

Вакуляк Вікторія

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

84

Паскал Таміла

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

85

Превор Катерина

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

86

Чорний Богдан

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

87

Головатюк Вікторія

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

88

Олійник Тетяна

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

14/4 +

89

Гуцол Олександр

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

14/4 +

90

Цішковський Валентин

11

НВК «СЗШ І-ІІІ ст. №1-гімназія»

Серветник В.Г.

13/5 +

Наші розумники

Протягом січня місяця 90 школярів нашого району мізкували над цікавими задачами логічного характеру чвертьфіналу Всеукраїнського етапу 24-го Міжнародного чемпіонату по розв’язуванню логічних математичних задач. В конкурсі взяли участь 66 розумників з Мурованокуриловецького навчально-виховного комплексу №1-гімназії, 12 - з Мурованокуриловецької школи №2, 4 - з Морозівської школи, по 3 - з Бахтинської і Перекоринецької шкіл та по одному з Наддністрянської і Дерешівської шкіл. Метою цього конкурсу є популяризація математичних ідей та підтримка талановитих школярів, розвиток їх інтелектуальних здібностей, створення дієвих передумов щодо інтеграції України до європейського та світового освітнього простору.

Нещодавно підведено підсумки чвертьфіналу і обласне журі визнало переможцями цього етапу серед учнів 1-3 класів другокласника Максима Кушніра і третьокласницю Тетяну Лебідь з Мурованокуриловецької школи №2. В категорії учнів 4-5 класів переможцями стали четвертокласник Владислав Чемериський і п’ятикласник Вадим Процишин з Мурованокуриловецького навчально-виховного комплексу №1-гімназії та п’ятикласник Сергій Морозюк з Перекоринець. Серед учнів 6-7 класів переможницею стала шестикласниця Аліна Колесник з Морозівки. Найсильнішими серед учнів 8-9 класів були восьмикласники Мурованокуриловецького навчально-виховного комплексу №1-гімназії Валерія Середюк, Оксана Білик і Ярослав Кондратюк та восьмикласниця Ірина Колесник з Морозівки. Найбільше наших переможців було в категорії учнів 10-11 класів. Це десятикласники Ольга Купрата, Віталій Саранчук і Олександр Михайловський та одинадцятикласники Валентин Цішковський, Олександр Гуцол, Тетяна Олійник, Ярослав Каплунський, Юлія Коваленко і Олеся Шевчук (всі з Мурованокуриловецького навчально-виховного комплексу №1-гімназії). Їх запрошено до участі в півфіналі змагань, що відбудеться в місті Вінниці.

Готували учнів до змагань педагоги Людмила Іванівна Мельник, Василь Григорович Серветник, Надія Іванівна Цимбалішина, Алла Борисівна Головатюк, Галина Зіновіївна Гусарська, Антоніна Володимирівна Карук, Лідія Вікторівна Кравчук, Інна Володимирівна Литус, Марія Петрівна Войт (Мурованокуриловецький навчально-виховний комплекс №1-гімназія), Оксана Василівна Паламар, Оксана Григорівна Третяк і Олена Миколаївна Григулець (Мурованокуриловецька школа №2), Борис Антонович Колесник (НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Морозівка), Раїса Миколаївна Матієк (ЗОШ с. Бахтин), Євгенія Іванівна Козачук (НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Наддністрянське) та Світлана Іванівна Біла (НВК «ДНЗ-ЗНЗ» с. Дерешова).

Нових перемог вам, юні розумники на логічних просторах!

Результати участі учнів Мурованокуриловецького району

у півфіналі 24-го Міжнародного чемпіонату

по розв’язуванню логічних математичних задач

(20 березня 2010 р.)

№ п/п

ПІБ учасника

Клас

Школа

Результати,

зарахування

1

Лебідь Тетяна

3

Мур.-Кур., №2

2/7 +

2

Процишин Вадим

5

Мур.-Кур., №1

5/23 +

3

Колесник Аліна

6

Мур.-Кур. р-н, Морозівка

3/11

4

Білик Оксана

8

Мур.-Кур., №1

6/22 +

5

Середюк Валерія

8

Мур.-Кур., №1

8/41 +

6

Колесник Ірина

8

Мур.-Кур. р-н, Морозівка

5/18 +

7

Купрата Ольга

10

Мур.-Кур., №1

7/30 +

8

Каплунський Ярослав

11

Мур.-Кур., №1

7/43 +

9

Саранчук Віталій

10

Мур.-Кур., №1

8/47 +

10

Цішковський Валентин

11

Мур.-Кур., №1

4/17

11

Михайловський Олександр

10

Мур.-Кур., №1

6/32 +

Змагання проходили в приміщенні НВК-гуманітарна гімназія №1 з поглибленим вивченням англійської мови м.Вінниці за адресою вул.. Маліновського, 7

Учасники півфіналу мали з собою чистий зошит в клітинку (чернетка), пенал з креслярськими приладдям, кольорові олівці, ручку, простий олівець, гумку.

Учасникам півфіналу заборонялося мати з собою мобільний телефон під час виконання завдань чемпіонату, калькулятор.

Керівникам команд ознайомили членів своїх команд з правилами проведення Чемпіонату (див. Наказ Міністерства освіти і науки України №159 «Про участь школярів України у Міжнародному чемпіонаті з розв’язування логічних математичних задач» від 23.02.2009 р.)

Добровільні благодійні внески складали 5 грн. з учасника півфіналу.

24 Міжнародний чемпіонат (2010 р.) Півфінал

1. На малюнку склали приклад з сірників, але він вийшов невірний. Заберіть два сірника так, щоб рівність стала вірною.

2. Мураха заходить з точки А в лабіринт, який зображено на малюнку. Довжина сторони маленького квадрату 1 дм. Мураха може проходити одним і тим же перехрестям декілька разів, але по одному і тому ж коридору може пройти лише один раз. їй не обов'язково повертатися в пункт А. Яку найбільшу відстань може пройти мураха за такої умови?

3. Дві коробки, що зображено на малюнку, кожна містять по 6 чисел. Марійка витирає найменшу можливу кількість чисел, таким чином, щоб суми чисел, які залишились в коробках, були рівними. Вкажіть, які числа вона витерла.

4. Був магічний квадрат 3 х 3 ( сума чисел в кожному з рядків, в кожному з стовпців та в кожній з двох діагоналей однакова). Цей магічний квадрат був розрізаний на п'ять частин, як показано на малюнку. Відновіть магічний квадрат, не повертаючи при цьому частини.

5. На ринку, ми можемо обміняти качку на дві курки, корову можемо поміняти на козу і три кички, а козу можемо обміняти на дві качки і дві курки. На яку найбільшу кількість курей можна обміняти корову?

6. Розділи по лініям сітки фігуру зображену на малюнку, на дві однакові фігури. Якщо це необхідно, то одну з них можна перевернути.

7. Є 24 однакові квадратні столи. Біля одного стола поставленого окремо, може сісти 4 людини - біля кожного боку по одній людині. Для вечірки всі 24 столи зсунули один до одного так, що вони всі разом утворили великий прямокутник, без отворів всередині. Навколо цього великого прямокутного стола поставили стільці. Яка мінімальна кількість стільців буде розміщена, якщо за правилом біля кожної сторони маленького стола, яка вільна повинен стояти стілець?

8. Анатолій зірвав петарду, від чого вісім горобців з тих, що сиділи на телефонному проводі, полетіли, але п'ятеро з них повернулися. Собака Анатолія загавкав, від чого три ворони полетіли, але дві пізніше повернулися. Хлопчик підрахував, що зараз на телефонному дроті сидить 13 птахів. Яка найбільша кількість горобців могла сидіти на дроті спочатку?

9. П'єр кожного дня приїздить на станцію в один і той самий час, в цей час за ним приїздить машина, яка відвозить його на віллу. В один із днів П'єр приїхав на станцію на 1 годину раніше і вирішив не чекати машину, а пройтись їй назустріч по дорозі. Машина його зустріла, і відвезла на віллу, на якій він опинився на 5 хвилин раніше звичайного терміну. В скільки разів швидкість машини більша за швидкість П'єра?

В задачах з №9 по №16 потрібно вказувати кількість розв'язків, що має задача. Якщо їх більше одного, то наводити приклади двох розв'язків.

10. На дошці Марі записала 20 чисел від 1 до 20, кожне по одному разу. Марі з Мішелем грають в гру. Вони ставлять по черзі перед числами знаки «плюс» або «мінус» (знак можна ставити перед будь-яким числом, перед яким його немає, включаючи перше). Гра закінчується коли всі 20 знаків поставлені. Потім обчислюють результат. Марі, яка починає гру, хоче досягти, щоб результат був за абсолютною величиною якомога менший, а Мішель хоче, щоб результат за абсолютною величиною був якомога більший. Яке найбільше за абсолютною величиною значення може забезпечити собі Мішель при правильній грі обох?

11. Помноживши деяке натуральне число на 4, Михайлик отримав число записане тими ж цифрами, що й початкове, але в зворотному порядку. Вкажіть, яке найменше натуральне число має таку властивість.

12. У футбольному турнірі приймало участь 25 команд. По закінченню турніру виявилось, що жодна з команд не забила супротивнику більше 4 м'ячів. Яке найнижче місце могла посісти команда, що забила на турнірі більше від усіх м'ячів, а пропустила менше від усіх м'ячів?

13. Скільки всього квадратів з вершинами в точках сітки, яка зображена на малюнку? Рахувати всі можливі квадрати, яким би не було б їх розміщення на площині.

14. Сума тринадцяти натуральних чисел дорівнює 2010. Яким найбільшим числом може бути найбільший спільний дільник цих чисел?

15. Тетянка задумала деяке натуральне число. Потім піднесла його до шостого степеня. Результатом вийшло дев’ятицифрове число. Якщо всі цифри цього числа записати в порядку спадання, то отримаємо число 988744320. Вкажіть, яке число задумала Тетянка.

16. Серед всіх семицифрових чисел, десятковий запис яких закінчується на 2010, дідусь Михайло знайшов число, яке має найбільшу кількість дільників. Яке семицифрове число знайшов дідусь Михайло?

Результати участі учнів Мурованокуриловецького району

у фіналі 24-го Міжнародного чемпіонату

по розв’язуванню логічних математичних задач

(8 травня 2010 р.)

№ п/п

П І Б учасника

Клас

Школа

Результат

1

Лебідь Тетяна

3

Мур.-Кур., №2

31

2

Процишин Вадим

5

Мур.-Кур., №1

35

3

Білик Оксана

8

Мур.-Кур., №1

45

4

Середюк Валерія

8

Мур.-Кур., №1

5

5

Колесник Ірина

8

Мур.-Кур. р-н, Морозівка

50

6

Купрата Ольга

10

Мур.-Кур., №1

12

7

Михайловський Олександр

10

Мур.-Кур., №1

23

8

Саранчук Віталій

10

Мур.-Кур., №1

20

9

Каплунський Ярослав

11

Мур.-Кур., №1

9

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
1
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!