і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Предмети »

Математика кохання

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Звучить фонова музика.


Давним-давно, коли наша земля була плоскою і трималася на трьох китах, з'явилося Кохання. Змінювалися формації, перетворювалися на порох могутні імператори, нащадки палили вічні книги, написані для них. І тільки Любов залишалася вічно юною, прекрасною, завжди новою і несподіваною, благополучно переживала війни, революції і кругосвітні подорожі. Але закоханим цього було мало! Вони не хотіли піти назавжди, не заявивши про своє величезне почуття всьому людству, не прокричавши на весь Всесвіт про те, що вони кохають один одного! І тоді вони знайшли вихід: заснували для себе свято - Всесвітній День Закоханих. Над назвою довго не мучилися, схиливши голови над тлінною пам'яттю бідного монаха Валентина, страченого Римською церквою за провину перед нею і так і не спробувавши принад любові у всій її красі. З тих пір вся закохана частина людства з завмиранням серця цілий рік чекає свого дня. А разом з ними не втрачають надії і всі інші, у кого ще все попереду.І нехай говорять, що в майбутньому Любові не буде! Ми співаємо гімн їй: шаленній і ніжній, підступній і відданій, нерозділеній і взаємній. Вічній любові!
«Кохання – це теорема, яка вимагає постійних доказів» і т. п.

ВАЛЬС

Вітаю всіх! Сьогодні, напередодні свята всіх закоханих ми зануримось у дивовижний світ математики, красу математичних явищ і “побачимо” її там, де й не сподівалися. Наш урок присвячений математиці та … коханню.

Протягом всього часу існування людства, люди намагалися винайти формулу кохання. І ось…

(фрагмент фільму “Формула кохання”)

А зараз ми разом з вами продовжимо роботу великого графа Каліостро. Спробуємо вивести формулу кохання та довести ряд теорем в математиці кохання.

Теорема 1: Тільки в математиці кохання 1+1= 1

Коли двоє навчилися дружити, поважати і прислухатися один до одного, це означає що вони здатні кохати. І в майбутньому створити міцну сім'ю — стати одним цілим. Одне ціле - це сила, де “ми” важить значно більше ніж “ти” і “я”.

А чи знаєте ви що без математики не може обійтися жодна родина? Адже навіть слово сімя утворилося за допомогою королеви всіх наук — математики!

А ще математичні засоби стають у пригоді під час … вибору супутника життя. Існує сучасна наука - “любовометрія”, згідно з якою чіткі математичні розрахунки збільшують шанси кожного на успіх у пошуках партнера. Усе просто: потрібно лише знати секретну формулу!

З цією формулою вас ознайомить Валерія ПРЕЗЕНТАЦІЯ.

Теорема 2: Кожну людину протягом всього життя супроводжує одне і тільки одне число

Доведення цієї теореми проведе Руслана. ПРЕЗЕНТАЦІЯ.

А ще в числах можна виразити різні мистецькі явища, наприклад поезію. Скільки прекрасних творів було подаровано людству різними поетами. Їх поезії було перекладено багатьма мовами світу. А Діана вам запропонує переклад відомих поетичних рядків мовою математики.

ПРЕЗЕНТАЦІЯ. Літературна математика

Заняття математикою розвиває не тільки розум а й фантазію і творчі здібності. А перевірити ваші здібності допоможе Аліса.

Математична вікторина

ПРЕЗЕНТАЦІЯ

Любов — почуття високе та загадкове, його уособлюють різноманітні символи матеріального світу. У кожного народу є власні символи кохання. Однак існують символи, які розуміє кожна людина незалежно від того, якою мовою вона розмовляє чи в якій частині світу живе.

Пропоную зіграти у гру “чорний ящик”.

1. У чорному ящику знаходиться предмет, що символізує холодність і байдужість. Водночас вважають, що він відганяє хвороби і нещастя.

2. Його назва з грецької означає “посудина з водою”, а країна походження — Індія. Це символ кохання який не прийнято дарувати на весілля. Названо його на честь відомої французької жінки- математика.

3. Це - диво природи, що зачаровує своєю красою. А ще улюблений багаторічний чагарник для професійних ландшафтних дизайнерів і квітникарів-любителів. Що ж це?

Це — квітка гортензія.

Нині ми знаємо цю квітку під назвою “гортензія”. Та колись її називали “лепотією” - на честь жінки-математика Ніколь Рейн Лепот. Вона допомогла відкрити планету Нептун шляхом математичних обчислень. Саме “лепотієй” назвав екзотичну рослину французький учений-натураліст Філібер Комерсон, який привіз квітку з Японії. Утім, історино за нею закріпилася інша назва, запропонована ботаніком Антуаном де Жюсьє. Це призвело до помилкових тверджень, що Гортензією звали мадам Лепот.

Теорема 3: Тільки математик може чітко описати та висловити свої почуття.

«Здрастуй центр моєї уваги ! З тих пір як я опустив перпендикуляр любові на площину мого серця, я не знаходжу радіусу для того, щоб описати почуття до тебе, що хвилюють мене. Ніякі таблиці логарифмів, квадратних коренів, кутів і дуг не можуть добути твій образ з радикала мого серця. Клянусь тобі теоремою Піфагора і формулою Герона, що діаграма серця мого зростає до нескінченності, а висота почуттів досягла вершини конуса. Любов нескінченна геометрична прогресія. Моя сутність залежить від тебе як функція від аргументу! Сила моєї любові до тебе піднесена до п-ої степені.»

Пропоную послухати математичні освідчення Антона та Анни.

Зустічаючись з людиною нам якомога швидше хочеться дізнатися про її характер. І тут нам знову допоможе математика.

Теорема 4: Геометричні фігури найкращі знавці характеру людини.

Цю теорему доведе Юліана. ПРЕЗЕНТАЦІЯ.

Поети всіх часів оспівували кохання. Давайте послухаємо поезії, у яких використано математичні терміни.

Учні розказують вірші.

Кохання — піднесене, шляхетне і прекрасне почуття, неповторне і вічне, як саме життя. Кохання панує над світом, воно поза віком і часом, адже саме в любові — сила людського духу!

Бережіть коханих, не ображайте їх, говоріть їм компліменти, співайте їм про свою любов!

Сподіваємося, що за допомогою наведених сьогодні прикладів нам вдалося переконати скептиків у тому, що математика — це потужний інструмент пізнання світу, частиною якого є людина та її почуття.

І на останок пропоную послухати пісню у виконанні Анатолія Соловяненка. Анатолій Борисович закінчив фізико-математичний факультет Донецького політехнічного інституту та викладав нарисну геометрію. Слова до цієї пісні написав Михайло петрович Старицький, який також мав математичну освіту.

Ніч яка місячна, зоряна, ясная” (муз. Миколи Лисенка)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Позакласний захід для старшокласників
 • Додано
  26.02.2018
 • Розділ
  Математика
 • Клас
  9 Клас
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  357
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  15
 • Номер матеріала
  CV869683
 • Вподобань
  0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
490 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти

«Методичний
тиждень 2.0»
Головний приз 500грн
Взяти участь