Сьогодні о 18:00
Кабінет психолога:
«
Здатність до саморегуляції – основа духовного розвитку. Нові інструменти й підходи
»
Взяти участь Всі події

Математика для дошкільнят. Моя доба. Середній дошкільний вік.

Математика

Для кого: Дошкільнята (5-6 років)

04.11.2020

324

18

0

Опис документу:
Програмовий зміст: формувати навички орієнтування в часі; закріплювати і поглибити часові уявлення: ранок, день, вечір, ніч; вправляти в умінні співвідносити кількість з цифрою, рахувати предмети, розміщені по-різному; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати зацікавленість до всіх видів діяльності.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Тема: «Моя доба»

Програмовий зміст: формувати навички орієнтування в часі; закріплювати і поглибити часові уявлення: ранок, день, вечір, ніч; вправляти в умінні співвідносити кількість з цифрою, рахувати предмети, розміщені по-різному; розвивати логічне мислення, пам’ять; виховувати зацікавленість до всіх видів діяльності.

Матеріал: картинки із зображенням частин доби, різних видів діяльності дітей; цифри, чотири квадрати різних кольорів (чорного, рожевого сірого, жовтого), зірочки різного кольору.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихователь: Вийшла вранці я на ганок

І сказала: «Добрий ранок!»

Сонцю, небу і травичці,

Добрим людям, тихій річці.

Добрий ранок, світе мій,

Мирний, чистий, голубий!

  • Так я привіталася з новим днем, ранком, сонечком та небом. І тому мені так тепло на серці. Завжди вітайтеся – тоді і у вас, і в тих до кого ви вітаєтеся, буде добре і радісно на душі, бо привітання – то побажання добра.

Діти вітаються

  • Яка сьогодні погода на вулиці?

  • Покажіть за допомогою кольорових кругів, який у вас сьогодні настрій.

Вихователь звертає увагу дітей на геометричні фігури.

  • Чи впізнали ви ці фігури? (Так)

  • Як вони називаються? (Це квадрати)

  • Чим вони схожі? (Вони схожі між собою розміром, формою)

  • Чим відрізняються? (Різняться кольором)

  • Сьогодні ці квадрати допоможуть нам скласти добу. Назвемо частини доби: ніч, день, ранок, вечір.

  • А тепер треба ці частини доби пошикувати по порядку. Розподілимось на групи.

  • Скільки дітей повинно бути в групі? (Чотири)

  • Чому ви так вважаєте? (Тому що ми назвали чотири частини доби)

Діти в групах домовляються, хто буде якою частиною доби, і шикуються в певному порядку. Потім називають частини доби за порядком.

  • Що ще йде у певному порядку? (Дні тижня)

  • Скільки їх? Назвіть їх за порядком.

Діти показують цифру 7 і називають дні тижня.

  • Пограємо в гру продовж речення, я зачитую частинку віршика, а вам потрібно вставити один з днів тижня, про який на вашу думку розповідається.

Вранці ми добрим ділом

День вітали ... (понеділок)

Ніченька минула скоро

Зустрічаємо .... (вівторок)

Далі спритна, молода

Поспішає... (середа)

А четвертий день тепер

Називається ... (четвер)

Діло добре ладиться,

Як настане ... (п'ятниця)

Дома крізь кипить робота,

Як почнеться день ... (субота)

А субота з хлібом з сіллю

привела сестру ... (неділю)

Ось і тижневі кінець

Хто трудився — молодець.

  • Чи знаєте ви, що кожна частина доби, має свій колір?

  • А який саме, зараз ми з вами визначимо.

Вже на дворі ніченька

Стуля всім дітям віченька.

Місяць, зіроньки співають,

Казку в сни їм посилають.

  • Знайдемо серед картинок ті, на яких зображено ніч. Що діти роблять уночі?

  • Яким має бути їхній сон? Чи може людина існувати без сну? Чому?

  • Як ви вважаєте, якого кольору ніч? Чому? (Обираємо чорний квадрат)

  • Відгадайте загадки:

  • Чорна корова увесь світ поборола.

  • Махнула птиця крилом – закрила пів світу рукавом.

  • Що ви бачите на небі вночі? (Зорі та місяць)

  • Порахуємо зірочки, а відповідь покажете картками.

На дошці зірочки розміщені в різному порядку. Діти рахують по діагоналі, по колу, згори вниз тощо.

Вихователь виставляє чорний квадрат.

  • Яка частина доби йде за ніччю? (Ранок)

Фізкультхвилинка

Раз! Два! Час вставати.

Будемо відпочивати –

Три! Чотири! Присідаймо,

Швидко втому проганяймо.

Пять! Шість! Засміялись,

Кілька раз понахилялись,

Сім! Вісім! Час настав

Повернутися до справ.

Девять! Десять! Посміхніться

І на дошку подивіться!

Промінь сонечка до нас

Завітав в ранковий час.

Посміхнувсь, причепурився,

Всіх чекає на галявці,

Розкажіть мені будь ласка,

Що ви робите уранці.

Діти розповідають.

  • У народі кажуть:

  • Хто рано встає, тому й Бог дає.

  • Ранні пташки росу пють, а пізні слізки ллють.

  • Якого кольору ранок? (Рожевого)

  • Чому ви так вважаєте?

  • Діти пояснюють, чому обрали саме цей колір. Вихователь ставить на дошку рожевий квадрат поряд із чорним.

  • Ось за ранком іде брат

Кожен йому буде рад.

Ви його впізнали, діти?

Як же нам його назвать? (День)

Вихователь пропонує серед картинок обрати ті, на яких зображено день або діяльність дітей удень.

Діти пояснюють свій вибір.

  • Якого ж кольору день? (Жовтого)

  • Сонце піднімається високо над землею. Вдень ми встигаємо зробити дуже багато справ. Працюємо, відпочиваємо, граємося. Тож пограємо і розвяжемо цікаві задачі.

  • Ось листочок та ще листок

Заховався між квіток.

Просте завдання, діти:

Ці листочки полічити.

  • Ось листок і грибок,

Ще листок і ще грибок.

Скільки є усіх листків?

Скільки є всього грибків?

  • Наш Панас свині пас,

Не вмів полічити.

Дві свині… і ще одна.

Скільки всього, діти?

  • Сидів хлопчик біля річки,

Він спіймав аж три плотвички.

Кошенятко одну вкрало.

Скільки рибок всього стало?

  • Васю, ти чому сердитий?

-Слив не можу полічити.

Пять було, одну я зїв.

Скільки мамі залишив?

  • Молодці, правильно задачі розвязали.

До кінця вже день добіг.

Інший брат став на поріг.

  • Чи подобається вам ця частина доби? Чим саме?

Дидактична гра «Трік-трак, це не так!»

  • Якщо я кажу щось неправильно, то ви повинні сказати «Трік-трак, це не так!». А я запитаю: «А як?» А ви повинні мене виправити.

  • Ввечері яскраво світить сонце.

  • Ввечері ми снідаємо.

  • Коли настає вечір, то всі роблять ранкову гімнастику.

  • Ввечері ми збираємося за вечерею.

  • Який колір матиме вечір? (Сірий)

  • Чому саме? Поясніть.

  • Якщо правильно визначити кольори, то, перевернувши квадрати ми з вами прочитаємо слово.

Діти перевертають квадрати і читають слово.

Д О Б А

  • Що таке режим дня?

  • Режим дня – це ваш розпорядок дня, тобто послідовність виконання справ. Це те саме, що прокидатись в один і той же час, вмиватися, робити зарядку, снідати, вчитися, обідати, відпочивати, виходити на прогулянку, вечеряти, спати. А для чого потрібно дотримуватись режиму дня?

  • Складімо з картинок ваш режим дня вдома.

Дидактична вправа «Режим дня»

Діти виставляють картинки, дотримуючись логічної послідовності, а потім називають режимні моменти.

  • Які прислівя та приказки ви знаєте про режими дня?

  • Справам час, а забавам - година.

  • Не кивай сусіда, коли сам спиш до обіду.

  • Хто пізно приходить, той сам собі шкодить.

  • Чи завжди ви дотримуєтесь режиму дня?

  • А дорослі?

  • Чи схожий ваш режим дня з режимом для малюків, дорослих?

  • Як ви вважаєте, чи потрібно змінювати ваш режим дня? Чому?

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.