Математичний турнір

Опис документу:
Нестандартний урок-гра

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Математичний турнір.

Тема. Повторення складу числа 10.

Складання прикладів на додавання за малюнками.

Розпізнавання геометричних фігур. Написання цифр.

Мета: повторити склад числа 10, удосконалювати обчислювальні навички додавання в межах 10,

виявити найактивнішого і найкмітливішого математика в класі;

розвивати логічне мислення, тренувати пам’ять, кмітливість, увагу, спостережливість, Формувати культуру розумової праці.

Тип уроку: закріплення та узагальнення вивченого матеріалу

Обладнання: таблиці для усної лічби, сигнальні картки, картки для роботи в групах, набір геометричних фігур.

Хід уроку

І .Організація класу.

- Доброго ранку, учні мої,

Любі хлопчики й дівчатка.

Щирою посмішкою всіх вас вітаю,

Доброго настрою на весь день бажаю.

Хай нахмурені , сонні ваші личка,

Звеселить гарна усмішка.

Вправо, вліво поверніться,

І сусідам посміхніться.

За руки один одного візьмем,

І математичний турнір почнем.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.

Сьогодні на уроці ми закріпимо склад числа 10, закріплюватимемо вміння складати приклади на додавання. А проведемо це у вигляді змагання – турніру. Гравці якої команди будуть найактивнішими, найуважнішими , найкмітливішими – та команда й переможе.

Для цього клас поділимо на дві команди – « Квадрат» і « Трикутник».

За правильні відповіді будуть виставлятися бали, яка команда набере більше - та й переможе.

ІІІ. Математичний турнір

Завдання 1.

Гра « Мозковий штурм»

  • рахувати від 10 до 6;

  • рахувати « ланцюжком» до 10;

  • рахувати числа у зворотньому напрямку від 10 до 1;

  • назвати наступне число до чисел : 3, 5, 7, 9;

  • назвати попередні числа до чисел 6 2, 4, 8;

  • порівняти числа

6 і 7 8 і 9 5 і 10 2 і 1 5 і 5;

- вставити пропущені числа

1 3 5 7 9

( За правильну кожну відповідь 1 бал)

Завдання 2.

Гра « Мікрофон»

( За правильне виконання 1 бал)

Назвати «сусідів» чисел.

2, 4, 7, 8, 9.

Фізкультхвилинка.

Йшли ведмедики малі.

Нахилились до землі.

Руки вгору, руки в боки,

І зроби три підскоки.

Руки вгору , руки вниз.

На сусіда подивись.

Руки вгору, руки вниз,

До сусіда посміхнись.

Завдання 3

Гра « Складанка»

Скласти приклади за малюнками. Запис і розв’язання прикладів в зошит.

( За правильне виконання 3 бали).

Завдання 4.

Гра « Хвилинка геометрії»

Назвати геометричні фігури

( За правильне виконання 2 бали)

Завдання 7.

Завдання 5

Гра«Плутанка»

Завдання 6

Гра «Склади гусеницю»

За правильне виконання завдання 5 (1бал), 6 (3 бали)

Завдання 7

Гра «Хмаринка»

Розфарбувати хмаринку, де відповідь десять.

(За правильне виконання 3

І V. Підсумок уроку

Учитель підбиває підсумки турніру і оголошує переможця. Визначає активних учасників турніру.

Працювали ми старанно,

І почули у кінці

Що у нашім першім класі -

Діти просто молодці

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
590 грн
395 грн