і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

МАТЕМАТИЧНИЙ КВЕСТ

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1800 грн
540 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №LA025662
За публікацію цієї методичної розробки Ткаченко Олена Станіславівна отримав(ла) свідоцтво №LA025662
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Заняття №

Тема: МАТЕМАТИЧНИЙ КВЕСТ.

Мета: Сприяти підвищенню інтересу учнів до математики, розширенню їхнього кругозору, формувати вміння переносити надбані знання в нові нестандартні ситуації;

розвивати логічне мислення, спостережливість, кмітливість;

прагнення до виявлення ініціативи, розкриття й реалізації власного інтелектуального потенціалу;

виховувати культуру математичного мислення, вміння працювати в команді задля досягнення спільної мети.

Обладнання: картки із завданнями

Епіграф

В математиці живе художник, архітектор і навіть поет. ”

Хід заняття

Математику вже тому вчити треба, що вона розум до порядку приводить.»

М. В. Ломоносов

І. Орг. Момент.

Доброго дня всім учасникам математичного квесту.

Геніальний французький учений Блез Паскаль, який в молоді роки пізнав найвищий політ музи, писав: «Предмет математики настільки серйозний, що не можна втрачати момент, зробити його трохи цікавішим».

ІІ. Мотивація.

Кожному з вас хочу побажати на цьому занятті бути:

У – успішним

С – самовпевненим

П – працьовитим

І – інформованим

Х – хоробрим

У – уважним

Перш за все розділимося на команди за кольоровими фішками, які ви сьогодні отримали. За 3 хвилини кожна команда продумає як себе представити. Це буде перший конкурс, який називається „Привітання».

Учитель:. Для кожного заняття обов’язково визначити правила роботи. (учасники пропонують їх). Правила записують на дошці.

Ми познайомилися з командами, і зараз проведемо невеличку розминку. Для цього кожній команді необхідно відповісти на запитання, та команда, яка дасть правильну або близьку до правильної відповідь одержує право грати першою. Отже, уважно слухайте запитання:

  • Коли народився відомий математик Франсуа Вієт? (У 1540 р.)

РОЗМИНКА (Кожне питання оцінюється в 1 бал)

1 команда

1. Які числа називаються простими?

2. Як називаються прямі, що не перетинаються?

3. Кут менший 90?…

4. Як називається чотирикутник, в якого всі сторони паралельні?

5. Число при додаванні до якого сума не змінюється?

6. Як називається частина прямої, що має початок і немає кінця?

7. Як називається відрізок, що сполучає вершину трикутника з серединою протилежної його сторони?

8. Як називається кут, що дорівнює 90??

9. Як називається трикутник, який має кут 90??

2 команда

1. Які числа називаються „складеними”?

2. Як називається кут більший за 90??

3. Як називається чотирикутник, в якого тільки дві сторони паралельні?

4. Число при множенні на яке добуток не змінюється?

5. Як називаються прямі, що перетинаються під прямим кутом?

6. Як називається частина прямої, яка складається з усіх точок площини і знаходиться між двома іншими?

7. Як називається перпендикуляр, проведений з вершини трикутника до протилежної його сторони?

8. Як називається кут, що дорівнює 180??

9. Як називається трикутник, в якого дві сторони рівні?

Наші команди трохи змінять свої склади. Учні, які дали більшу кількість правильних відповідей, міняються місцями з учнями іншої групи.

КОНКУРС „РОЗДУМИ”.

Ви уважно слухаєте роздуми малюків про якийсь математичний об’єкт. Якщо з першого роздуму зрозуміло про який предмет іде мова, відповідаєте і отримуєте 3 бали. Якщо ви не зрозуміли або відповіли неправильно, слухаєте другий роздум. Кажете відповідь і отримуєте 2 бали. А якщо ви відповіли на роздум номер три, то отримуєте 1 бал.

Кожна команда пише відповідь на окремому аркуші. Коли об’єкти відгадані, то їх пантомімою показують для іншої команди, яка повинна відгадати.

1 команда

1. Вони такі незамітні, але дуже потрібні, важливі, в геометрії без них неможливо.

2. Вони зустрічаються не тільки в геометрії, Але і у всіх книжках.

3. Іноді, коли учень не вивчив урок і погано відповідає, вчитель ставить її в журнал і каже: «Підготовишся краще на другий раз, будеш відповідати».

(Точка)

2 команда

1. Вони бувають великі і маленькі, різного об’єму і однакової форми, вони оточують нас всюди.

2. Вони… як сік Джафа , як пачка печива, морозиво таке також буває.

3. Майже всі приміщення мають таку форму. І зараз ми знаходимося всередині такого приміщення.

(Паралелепіпед)

Вчитель . Результати кожного конкурсу заносимо в лист оцінювання.

Назва конкурсу

К-ть балів

Сума балів за конкурс

1

Розминка

По 1 б

2

Роздуми

3б, 2б, 1б

3

„Математичний алфавіт”

По 1 б

4

Завдання – жарт.

5 б

5

«Перевір мене»

По 3 б

6

Графічне завдання «Шерлок Холмс»

По 1 б

7

Лабораторно – практична робота.

10 б

Активність

Працьовитість

Оперативність

Робота в групі

Підсумки

-

КОНКУРС – „МАТЕМАТИЧНИЙ АЛФАВІТ”.

Необхідно для кожної букви алфавіту придумати математичний термін. Наприклад: А – алгоритм, Б – бісектриса і т. д.

Склад команд знову змінюється: учні, які склали більше термінів, переходять в іншу групу.

ЗАВДАННЯ – ЖАРТ.

Будьте уважні!

На фото твоє уважно дивлюся, про вік твій одразу я дізнаюся За правильну відповідь — 5 балів.

Скільки років цьому симпатичному чоловіку з трьома кучерявими волосинами? (50 років)

ЗАВДАННЯ «ПЕРЕВІР МЕНЕ»

Учні отримають три завдання. Розподіляють завдання для розв’язання між собою. До дошки запрошуються 2 учні і працюють із завданнями окремо. Взаємоперевірка з коментарями між командами і із розв’язком на дошці.(з кожне завдання по 3 б)

1. Скільки коренів має рівняння залежно від значення параметра а?

Відповідь: якщо a<0, то рівняння не має коренів; якщо а=0, то рівняння має 3 корені; якщо , то рівняння має 6 коренів; якщо а=4, то рівняння має 4 корені; якщо a>4, то рівняння має 2 корені.

2. Знайдіть усі пари дійсних чисел , які задовольняють нерівність

Вказівка. Запишемо вираз, який стоїть у лівій частині рівності, так: Оскільки , а , то Тому рівність може виконуватися лише за умови

Відповідь.

3. Визначте кількість розв‘язків рівняння залежно від значення параметра а.

Вказівка:

Розв‘язки рівняння - це точки перетину графіка функції з прямою . При - немає розв‘язків; при - 2 розв‘язки; при - 4 розв‘язки; при - 3 розв‘язки; при - 2 розв‘язки.

Відповідь:

при - немає розв‘язків;

при - 2 розв‘язки;

при - 4 розв‘язки;

при - 3 розв‘язки;

при - 2 розв‘язки.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Рисуй глазами треугольник

Рисуй глазами треугольник.

Теперь его переверни

Вершиной вниз.

И вновь глазами

ты по периметру веди.

Рисуй восьмерку вертикально.

Ты головою не крути,

А лишь глазами осторожно

Ты вдоль по линиям води.

И на бочок ее клади.

Теперь следи горизонтально,

И в центре ты остановись.

Зажмурься крепко, не ленись.

Глаза открываем мы, наконец.

Зарядка окончилась.

Ты – молодец!

Переходимо від серйозних завдань, до художніх.

ГРАФІЧНЕ ЗАВДАННЯ «ШЕРЛОК ХОЛМС»

За наданими рисунками встановити кількість і види функцій, які зображені на них.

у = х2;

у = – 3;

у = х2;

у = х;

х2 + у2 = 4;

у = – 6/х;

(х – 3)2 + (у – 4)2 = 1.

у = соs x;

у = 2соs х/2;

у = sin х;

у = 1/2sin х;

у = 1/2sin 2х – 1,5;

у = 2 соs x;

у = 3sin 2х.

Учасники команд по одному виходять до дошки і записують функції, які вони «відшукали»

ЛАБОРАТОРНО – ПРАКТИЧНА РОБОТА.

В одній системі координат побудувати графіки функцій, задані формулами.

  1. у=-(x-2)2+6, при 0≤x≤4;

  2. у=-1/2x2+8, при -4≤x≤2;

  3. у=-3x+12, при -7≤x≤-4;

  4. у=-x+2, при -7≤x≤-5;

  5. у=-7x-28, при -5≤x≤-4;

  6. у=|x-2|+2, при 1≤x≤3;

  7. у=-|x-2|+4, при 0≤x≤1 и 3≤x≤4

1.у=√|x|при |x|≤ 4;

2.у=|3/4x|-1 при |x|≤ 4;

3.у=-x2-1 при |x|≤ 2;

4.у=x2-9 при |x|≤ 2;

5.у=-7 при x=-1, х=1;

6.у=|1/2x|-5/4 при 1≤ x≤ 3 и -3≤ x≤ -1;

7. у=|4x|-13 при 2≤ x≤ 3 и -3≤ x≤ -2.

В результаті кожна група демонструє свою картинку.

Підсумки квесту.

Протягом змагань заповнюються листи самооцінювання. Підбиваються підсумки, визначаються найактивніші учасники, об’являються результати і переможці.

Рефлексія.

«МІШЕНЬ НАСТРОЮ»

Урок – це один постріл. Чи в кожну мішень настрою він потрапив сьогодні? Малюється мішень – попадання в одну із зон. Всередині – дата і мотивація. Учні по черзі позначають своє «попадання» в мішень настрою в кінці заняття.

Великий письменник Л. Толстой сказав: «Людину можна оцінювати дробом, знаменник якого – це все те добре, що він думає про себе сам, а чисельник – це все те добре, що про цю людину думають інші. Чим більший чисельник, тим більший самий дріб. Бажаємо всім, щоб щастя додавалося, горе віднімалося, щоб достаток примножувався, а кохання ділилося.»

Використані джерела:

  1. Как организовать и провести квест

http://hr-consult.org/?p=103

  1. Mat-quest. Тесты на логику. Логические задачи и головоломки

http://nazva.net/mat-quest/

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
”В математиці живе художник, архітектор і навіть поет. ”
  • Додано
    01.03.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    10 Клас, 11 Клас
  • Переглядів
    190
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    4
  • Номер матеріала
    LA025662
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти