Математичні фокуси «Дивовижна пам'ять»

Опис документу:
Даний матеріал стане у нагоді вчителям математики

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Математичні фокуси «Дивовижна пам'ять»

  1. Задумайте число, додайте до нього 3, помножте отриману суму на 6, відніміть від добутку задумане число, потім відніміть ще 8 і, нарешті, поділіть результат на 5. Тепер скажіть результат, а я скажу, яке число ви задумали.

(Для того, щоб відгадати задумане число, потрібно від отриманого результату відняти 2.)

  1. Задумайте яке-небудь трицифрове число і допишіть до нього таке саме. Отримаєте шестицифрове число, яке далі помножте на 2; результат поділіть спочатку на 7, потім на 11 і, нарешті, на 13. (Ділення наділо виконується завжди). Назвіть результат, і я скажу, яке число ви задумали.

(Для того щоб відгадати задумане число, названий результат треба поділити на 2.)

  1. Задумайте двоцифрове число, збільшіть кількість десятків цього числа в 2 рази; до добутку додайте 5 одиниць; отриману суму збільшіть у 5 раз і до нового добутку додайте суму 10 одиниць і
    кількості одиниць задуманого числа. Скажіть результат, і я назву число, яке ви задумали.

(Від результату треба відняти 35.)

  1. Помножте свою улюблену цифру на 9 і на знайдений добуток помножте восьмицифрове число 124579. У результаті буде число, записане тільки вашою улюбленою цифрою.

  1. Задумайте число, менше за 10, і запищіть його на дошці так, щоб його бачили тільки глядачі. Вони і перевірятимуть правильність обчислень. Помножте задумане число на три; до результату додайте задумане число. Тепер закресліть першу цифру і до числа, що залишилося, додайте 2; знайдену суму поділіть на 4 і до результату додайте 8. Отримали 10.

  2. Я записую на дошці чотирицифрове число (1-й доданок) і пропонуємо одному з присутніх підписати під ним друге чотирицифрове число (2-й доданок). Я знову запишу третій доданок. Четвертий доданок запише хтось із вас і, нарешті, п'ятий доданок знову запишу я і відразу скажу значення суми.

Наприклад:

7647 (ведучий)

2914 (учень)

7085 (ведучий)

5431 (учень)

4568 (ведучий)

27645 - значення суми.

(Секрет блискавичного додавання полягає в тому, що ведучий цифрами своїх доданків доповнює цифри попереднього доданка до дев'яти. У результаті отримаємо 999 + 9999 = 20000 - 2. Тому відповіддю буде перший доданок, перед яким треба записати цифру 2, а останню цифру зменшити на 2.)

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
1
дн.
1
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!