Математика. Молодша група.
Тема: Мандрівка до Африки. На гостину до мавпочки. Кількісна лічба в межах 5. Орієнтування в часі.
Мета: вчити лічити у межах 5, порівнювати множини, визначати кількісне відношення (більше, менше, порівну); ознайомити з поняттями "швидко - повільно"; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять; виховувати уважність, активність на занятті.
Матеріали та обладнання: демонстраційний: мавпочка, кокоси, банани, картинка "черепаха та страус змагаються"; роздавальний: смужки, площинні кокоси та банани (по 5 шт.).
Хід заняття
Психогімнастика «Вітання»
Дорого ранку сонце привітне!
Доброго ранку небо блакитне!
Доброго ранку в небі пташки!
Доброго ранку тобі і мені!
Подорож до Африки
- Діти, сьогодні ми вирушимо в мандри до Африки. Там є дуже кумедні звірята, а дізнаєтеся хто це, коли відгадаєте загадку:
Ця смішна, мала тваринка
Дуже схожа на дитинку,
Бігає, кривляється,
На гілках гойдається,
Бо не звикло до порядку
Африканське … (Мавпенятко)
- Правильно.

Подивіться як цікаво та гарно в Африці.
Мавпенятка зривають банани з рослин та кокоси з пальм.

А чи знаєте ви, що банани це трав'янисті рослини, а плоди є ягодами?
Мавпочка хоче нарвати багато бананів та кокосів і хоче їх порахувати, але не вміє. Допоможемо їй?
Скільки кокосів під деревом? (1)
А ось мавпочка ще один кинула з дерева та й на іншій пальмі зриває кокоси.
Скільки кокосів стало під деревом?(2)
Що зробила мавпочка, щоб отримати число 2? (До одного кокоса додала ще один).
Ось вона несе ще один кокос.
Скільки стало кокосів під деревом? (З)
А ще один кокос впав сам з дерева.
Скільки стало під деревом кокосів? (4)
Ось ще один принесла. Скільки їх стало? (5)
А тепер ви будете лічити.
Мавпенятко мавпеня,
П'є кокос щодня,
Полюбляє ними гратись,
З гілочок ними кидатись.
А мавпенятко пригостить і нас кокосами, але не простими а з завданнями.
Перший кокос.
Мавпочка нарвала бананів, кокосів і хоче визначити чого в неї більше.
Допоможемо їй?
Викладіть на верхню смужку чотири банани а на нижню - кокосів на одного більше.
Скільки кокосів ви виклали? (5)
- Чого у мавпочки більше - бананів чи кокосів?
На скільки кокосів більше? ( На один).
- Що зробити, щоб бананів і кокосів стало порівну? (Додати ще один банан).
Скільки тепер бананів?
А кокосів?
То чого тепер більше - бананів чи кокосів? (Порівну).
А що ще можна зробити, щоб бананів і кокосів стало порівну? (Забрати один кокос).
Скільки кокосів стало? (Чотири)
Скільки бананів?(Теж чотири. Їх знову стало порівну.)
Другий кокос.
Фізкультхвилинка
Лапки в боки, вгору стриб,
І схопились за ліану,
Випрямили спинки прямо.
Знов на землю стриб!
Скачуть мавпочки-подружки,
Мають спритні ручки й ніжки.
Вже навчились рахувать:
раз два три чотири п'ять!
Не стомились ані трішки.
Знову будуть починать?
Спритно роблять вільні вправи.
Раз два три чотири п'ять
- люблять мавпочки стрибать!
Третій кокос.
Гра "День та ніч"
Авторство: ютюб канал Світлана Біркіна
або "Птахи".
- Коли прокидаються птахи? ( Вранці)
А діти? ( Теж вранці)
- Коли я скажу «ранок», ви потягуєтеся, «день» - літаєте як птахи (якщо діти то - розважаються), а «вечір» - сідаєте, «ніч» - спите.
Четвертий кокос.
Мавпочка хоче показати нам картинку, на якій зображене змагання черепахи та страуса. Вона не може визначити, хто переможе.
- Як рухається черепаха? (Повільно)
- А страус?(Швидко)
- Хто переможе? Страус.
Чому? (Тому що він вміє рухатися швидко)

Підбиття підсумків заняття.
Мавпочка дуже рада, що ви завітали до неї на гостину, навчили її лічити, допомогли визначити хто швидко рухається, а хто повільно. Мавпочка бажає вам, щоб ви завжди були друзями природи і часто подорожували, та гуляли на природі, були чемними й допитливими.








