Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця
Мала проза І. Я. Франко «Притча про життя».8 клас.
МЕТА УРОКУ : Продовжити знайомство учнів із творчістю письменника,
викликати зацікавлення нею; сприяти розвитку читацьких
інтересів, розвивати навички аналізу твору, вибору книг
до смаку; усвідомлювати алегорично – повчальний харак –
тер «Притчі про життя»; виховувати активну життєву по –
зицію.
ОБЛАДНАННЯ : Портрет письменника, видання творів, ілюстрації до опо –
відання «Притча про життя» , презентація творчості.
ТЕОРІЯ ЛІТЕРАТУРИ : Поглиблення поняття про алегорію , поняття про
притчу.
МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ*ЯЗКИ :Зарубіжна література.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, ХІД УРОКУ ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
І МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ
Вступне слово вчителя
Ні для кого не є таємницею, що тільки та людина, яка прагне до пізнання,
багато читає, може розвиватися. І не лише інтелектуально, а й духовно.
«Притча про життя» входить до однієї з найвідоміших збірок Івана Франка.
«Мій Ізмарагд». «Ізмарагдами» в давнину називалися збірники, які містили
твори релігійно – повчального змісту, що були зводом церковних і мораль –
но – побутових норм.
ІІ . ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
«Хвилинка мудрості» .
ІІІ. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕ –
РІАЛУ
1 . Бесіда ( експрес – опитування ) :
Який твір ви нещодавно прочитали ?
Назвіть його тему, жанр.
Наскільки цікавим та повчальним виявився твір ?
2 . Колективна робота
( учні разом з учителем створюють поради для тих, хто не читає і не
любить цього робити ).
3 . Переказ сюжету оповідання І. Я. Франка «Притча про життя».
У «Притчі» йдеться про чоловіка, який у безлюдному степу тікає від
лева. На його шляху траплялося багато складних перепон. Будда – індій-
ське божество – так тлумачить цю пригоду : чоловік – це кожен із нас,
голодний лев – то смерть, дракон – вічне забуття, миші – день і ніч, гадю-
ка під камінцем – наше власне тіло, берізка – то людська пам*ять, а мед –
то «чиста розкіш братньої любові» , крапля якого
Розширює життя людське в безмір,
Підносить душу понад всю тривогу,
Над всю турботу із-за діл минущих –
В прстори, повні світла і свободи.
4 . Евристична бесіда.
Визначте головну думку твору.
Чим, на думку І. Франка, є рай для людини ?
Кого і що уособлює головний герой твору ?
Охарактеризуйте значення символів у художній літературі.
Лев, берізка, гадюка, миші, гніздо джмелів, мед, дракон. Що уособ-
лює кожен з цих образів ?
5. Колективна робота.
( Учні переказують, зачитують уривки з твору І. Франка )
6. Евристична бесіда, виконання завдань пошуково – дослідницького
характеру.
Сформулюйте визначення притчі як літературного жанру. Доведіть,
що «Притча про життя» належить до цього жанру.
Поміркуйте, у чому полягає алегорично – повчальний характер твору.
Що надає Притчі індійського колориту ? Доведіть думку прикладами
та цитатами з тексту.
Порівняйте Притчу І. Франка з однією із біблійних притч.
Прочитавши «Притчу про життя» , наведіть паралелі з власного дос-
віду.
7 . Інтерактивна вправа «Коло ідей»
Яким же є символічне значення ЖИТТЯ у Притчі ?
Орієнтовні відповіді :
Кожен проживає своє життя ;
Смерть, забуття, хвороби чекають людину ;
Життя – це «чиста розкіш братньої любові»;
Важливим у житті є людська пам*ять.
8. Міні – диспут
- Що ж таке справжнє,достойне життя ?
- Яким повинно бути життя з вашого власного досвіду ?
IV . ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Продовжіть речення :
« Я зрозумів ( зрозуміла ) , що…»
« Читання таких творів для мене …»
« Я відкрив ( відкрила ) для себе…»
V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Спробуйте написати власну притчу про життя.
АНОТАЦІЯ
ДО ОПОВІДАННЯ І. Я. ФРАНКА «ПРИТЧА ПРО ЖИТТЯ»
8 КЛАС
Урок української літератури у 8-му класі дає можливість продовжити
знайомство учнів із творчістю Івана Яковича Франка, викликати зацікавлен-
ня ними. Аналіз оповідання сприяє розвитку читацьких навичок, вибору книг
до смаку. Алегорично – повчальний характер оповідання «Притча про жит-
тя» дає можливість виховувати в дітях активну життєву позицію.
Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»