Майстер-клас з нетрадиційної техніки малювання "Кавові фантазії"

Цю сторінку створено користувачем «Всеосвіти», якщо її вміст порушує ваші авторські права, надішліть скаргу у службу підтримки, ми оперативно відреагуємо.

This page was created by the website user. If its content violates your copyright, you can submit a takedown request to our support team, and we will respond promptly.

Поскаржитися / Report
Опис документу:
Знайомство учнів з технікою малювання кавою. Мета: 1. Ознайомити з нетрадиційними техніками малювання, зокрема з малюванням кавою; повторити поняття: монохромний живопис, тон, відтінки кольорів. 2. Розвивати емоційно-почуттєву сферу, уяву, фантазію у процесі художньо-творчої діяльності; 3. Формувати ціннісне ставлення до мистецтва.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Майстер-клас з нетрадиційної техніки малювання

"Кавові фантазії"

Мета:

1. Ознайомити з нетрадиційними техніками малювання, зокрема з малюванням кавою; повторити поняття: монохромний живопис, тон, відтінки кольорів.

2. Розвивати емоційно-почуттєву сферу, уяву, фантазію у процесі художньо-творчої діяльності;

3. Формувати ціннісне ставлення до мистецтва.

Обладнання та матеріали вчителя:

мультимедійна презентація; зразки робіт; зразки малюнків; музичний супровід; виставка учнівських робіт;

Обладнання для учасників майстер-класу:

папір акварельний формату А-4;

— простий олівець;

— гумка;

2 пензля (широкий і тоненький);

— кава (можна використовувати міцно заварену молоту каву, а можна – розчинну у гранулах, вона дає насичений, майже чорний тон);

— вода (вона необхідна для приготування кавового розчину та для миття пензликів у процесі малювання. Розчин готується завчасно);

як доповнення до малюнку – кориця, какао, цукор;

зразки малюнків, які можна перемалювати для себе;

серветки.

Хід уроку

І. Організаційний момент. Мотивація

Шановні гості, вітаю вас у нашій творчій майстерні і запрошую у подорож до світу мистецтва.

Художники створюють свої роботи різними матеріалами: фарбами, олівцями, кредками, сангіною, вуглинками та іншим. З цими матеріалами ви знайомі. А ще митці можуть працювати з незвичайними художніми матеріалами, такими, як пісок, крига, стружка від олівця, квіти, нитки тощо. Про такі роботи говорять, що вони виконані у нетрадиційних художніх техніках.

Наша зустріч присвячена знайомству з однією з таких технік. Це – малювання кавою.

Кава ... статистика стверджує: щороку люди випивають понад чотириста мільярдів чашок кави. Кава підбадьорює, створює гарний настрій, надихає на творчість. Творчі люди залишаються творчими за будь-яких обставин. Коли їх щось заінтригувало або захопило, вони завжди виражють свої почуття у своїх творіннях - кава не є виключенням. Так, видатний композитор Йоганн Себастьян Бах навіть написав «Кавову кантату» на вірші німецького поета Пікандера, яка була вперше виконана 1734 р. Це сатерична оперета, яка висміює буржуазні звичаї цієї епохи. «Кавова кантата» оповідає про те, як суворий батько намагається стримати пристрасть своєї дочки до кави, погрожуючи їй вибором між шлюбом або цим ганебним відваром. Проте дочка спокійнісінько відповідає йому арією, яка починається наступними словами: «Ах, наскільки солодкий кави аромат! Солодкий за тисячі поцілунків та миліший, ніж букет мускатного вина...».

Є свідчення, що ця кантата була свого роду першою музичною рекламою кави і Бах написав її на замовлення торгового дому Цимермана.

(ПРОСЛУХОВУВАННЯ)

Люди у всьому світі настільки полюбляють каву, що навіть винайшли так званий coffee-art та почали нею малювати! Від картин намальованих кавою, ніби віє теплом. У похмурі і холодні дні це відчувається особливо. Сьогодні ми дізнаємося, як малювати кавою та створимо оригінальні картини.

На початку дізнаємося про деякі особливості нашого незвичайного художнього матеріалу.

Що ви знаєте про каву?

Існує багато легенд і версій відкриття людьми кави як напою, але майже всі вони називають батьківщиною кави Ефіопію. Ще до І ст. від РХ мешканці провінції Каффа знали про властивості ягід кавового дерева, які надавали сили і бадьорості. Щоправда, у той час кавові боби не заварювали, а споживали загорнутими у тваринний жир. Такі енергетичні «палички» були чи не єдиним джерелом харчування під час довгих та виснажливих походів у пустелі.

Коли з’явилася кава в Україні? Де вперше на наших землях зварили цей чудовий і ароматичний напій? Відповідь на це питання є однозначною. У місті Лева вас будуть переконувати, що каву місцеві жителі вживають віддавна. За їх розповідями перші кав’ярні у м. Львові з’явилися задовго до відкриття у 1683 р. першого „кафе” у Відні галичанином Ю.Кульчицьким. Саме він вперше завіз каву з Туреччини в Європу, а також привчив європейців пити цей підбадьорюючий напій з цукром і молоком.

Три прості кроки до створення кавової акварелі своїми руками

Крок 1

Вивчаємо приклади робіт

Що таке Coffee-art?

Сoffee-art – це оригінальна техніка створення картин за допомогою розчину натуральної кави. Виникла вона наприкінці 90-х років минулого століття, коли художники з Тайланду та Індії створили перші “кавові” картини.

Відомі художники coffee-art: Порнчай Лертамасири (Таїланд), Ендрю Сор і Енджел Саркела-Сор, Карен Іланд (США), Аміта Чидасама і Аміта Дутта (Індія), Марія Арістіду (Греція).

Живопис кавою дозволяє створювати будь-які сюжети: від автопортретів до відтворення за допомогою кави шедеврів світового мистецтва. Деякі художники зізнаються, що кавою найкраще малювати історичні пам’ятки, вулиці старих міст, архітектуру та гори.

Монохромія

це колірна композиція, в якій домінує якийсь один хроматичний колір або його відтінки по колірному тону, яскравості або насиченості.

Вона дає можливість зосередити увагу глядача на будь-якій одній думці, емоції, асоціації.

Художники монохромних творів

В історії живопису Нового часу монохромні твори переважають в європейському бароко 17 століття: Рембрандт, Креспі, Фетті, Караваджо, Каналетто, Гварді, малих голандців.

Особливе місце в історії монохромного живопису займає творчість М.К.Реріха. Кращі його картини, що вражають силою релігійного почуття, витримані в глибоких синіх, червоних, пурпурно-фіолетових тонах.

Монохромне мистецтво, від грецького – одноколірний. Об’єкти мистецтва в одному кольорі або відтінках одного кольору.

Періодом монохромного мистецтва вважають 50-60 рр 20 століття

Європейська абстракція вступила в нову стадію монохромну

Монохромний живопис

Це розпис, виконаний, за одним кольором, створений за допомогою тональної градації або будь-який інший вид живопису з тим же образотворчим способом. На відміну від гризайлі, має завершений характер.

Частіше в монохромному мистецтві досягається ефект пофарбованого предмета, об’єкта, поверхні, чого не можна виявити в гризайлі.

Для декоративного оформлення інтер’єру застосовувалися монохромні композиції, що імітують рельєф.

Крок 2 . Для роботи нам потрібно

папір акварельний формату А-4;

2 пензлики (широкий і тонкий);

кавовий розчин (натуральну каву розводимо окропом); можна брати гранульовану розчину каву;

— вода;

какао, кориця, цукор, серветка.

Крок 3

Переходимо до практики:

створюємо ескіз олівцем, звертаючи увагу на композицію розташування зображень. Композиції за побудовою поділяються на:

- однопланові (з найближчим до глядача зображенням діючих осіб);

- дво - три - й багатопланові композиції використовуються у складних сюжетах, перспективно “запрошуючи” глядача до глибини простору., (малюємо, або змальовуємо зразок будь-якого жанру олівцем дуже тоненькими лініями);

позначаємо на роботі полиски, які при тонуванні не зафарбовуємо;

Гарячу ароматну каву старанно перемішуємо пензлем.

починаємо з тонування тла навпівпрозорим розчином кави легкими рухами зліва направо широким пензликом, залишаючи не зафарбованими полиски, щоб робота не "попливла", крім традиційних пензлів користується в роботі і великий – малярний.;

тонуємо спочатку світлі елементи;

на столі – три склянки з ароматним напоєм – кожен різної консистенції, для різних відтінків. Світлий – для фону, темний – для деталей ( можна користуватися палітрою). Звичайно, краще – це розчинна гранульована кава, тому що заварна, мелена вона має осад і дуже важко з ним в роботі;

наносимо темні плями на малюнок насиченою кавою, або гранульованим розчином кави ( можна замінити каву зволоженим гарячою водою какао);

робимо деталізацію – обводимо контур малюнка за потребою та створюємо розтяжку від темного до світлого;

залежно від задуму робимо набризк, посипаємо окремі частини корицею, цукром, (наприклад, показати пісок можна зволоженою корицею; для блиску форма посипається цукром) .

Кава завжди залишається магічним напоєм, що надихає, збуджує і дарує насолоду.

Запах кави допомагає мозку впоратися зі стресом. А ще за допомогою кави можна створити чудові роботи у нетрадиційній техніці, як це ми з вами спробуємо зробити сьогодні.

Малювання кавою є не лише творчою практикою, це чудова арома- та арт-терапія: неймовірний аромат породжує в уяві нові картини та образи, а малюючи та освоюючи техніку, ви одночасно і відпочиваєте.

Тож давайте почнемо опановувати одну з оригінальних нетрадиційних технік – будемо малювати кавою та релаксувати, вдихаючи її неповторний аромат.

Перегляд дитячих робіт під фонову музику.

За матеріалами:

Винничук Ю. Таємниці львівської кави / Ю. Винничук. – Львів: ЛА «Піраміда», 2008. – 220 с.

Куляба Л. Кава крокує землею: географічний фестиваль / Л. Куляба, С. Паляниця // Краєзнавство, географія, туризм. Сер. Шкільний світ. – 2014. – № 7 (квіт.). – С. 36-49.

Пучеров Н. Н. Всё о кофе / Н. Н. Пучеров. – К. : Наукова думка, 1997. – 102 с.

1. Зайцев А. С. Наука о цвете и живопись. – М.: Искусство, 1986.

2. Миронова Л. Н. Цветоведение. – Минск: Высшая шк., 1984.

3

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Сертифікат від «Всеосвіти» відповідає п. 13 постанови КМУ від 21 серпня 2019 року № 800 (із змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 27 грудня 2019 року № 1133)

Обрати Курс або Вебінар.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.