Майстер-клас "Салон краси літературного слова "Калліопа"

Опис документу:
Практичне заняття для вчителів зарубіжної літератури, що має на меті активізувати творчий потенціал педагогів, вчити діяти та спілкуватися, знаходити вихід із будь-якої ситуації, стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дружбівський навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад Дружбівської міської ради Ямпільського району Сумської області

Майстер-клас

Салон краси літературного слова «Калліопа»

(для вчителів зарубіжної літератури)

Тема. Салон краси літературного слова «Калліопа»

Мета: активізувати творчий потенціал педагогів; вчити діяти та спілкуватися, знаходити вихід із будь-якої ситуації; стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень.

Обладнання: презентація, листівки різних кольорів «Прейскурант салону «Калліопа» (за кількістю учасників), стікери, дзеркала (за кількістю груп), ватмани (за кількістю груп), кольорові маркери, чисті аркуші паперу, цукерки «Ассорті», зображення долоньки (за кількістю учасників заходу), фліпчарт, магніти, релаксаційні мелодії (використовуються під час виконання завдань для створення атмосфери відпочинку), програвач, аудіоносій.

Доганяти тих, хто попереду,

і не чекати тих, хто позаду

Аристотель

Хід заходу

Шановні колеги! Сьогодні хочу вас запросити до салону краси літературного слова «Калліопа». Всі ви отримали прейскурант цього салону.

Для нашої роботи потрібно визначити мету нашого заняття, тобто чітко окреслити бажаний результат.

Одну людину попросили піднятою вгору рукою дотягтися до мітки на стіні, вище якої вона не в змозі дістати. Зробили позначку і поставили нове завдання: їй запропонували дістати паличку, розміщену дещо вище від поставленої мітки. Через деякий час людина зробила і це. Потім мету було знову змінено: повісити паличкою капелюха ще вище, але й з цим завданням людина впоралась.

Ця проста фізична вправа наочно демонструє ефект поставленої мети. Отже, мета нашого заняття: активізувати ваш творчий потенціал; вчити діяти та спілкуватися, знаходити вихід із будь-якої ситуації; стимулювати бажання підвищувати свій професійний рівень.

Я всім бажаю приємного і творчого проведення заходу.

Чому саме салон краси? Я вважаю, що майбутнє нашої України саме в нас, учителях. Особливо в літераторах, які сіють прекрасне і добре.

Епіграф нашої сьогоднішньої зустрічі «Доганяти тих, хто попереду, і не чекати тих, хто позаду» - слова відомого мислителя і філософа Аристотеля.

На початку нашої зустрічі я хочу познайомити вас з правилами нашого закладу.

Пригадайте, милі дами, з чого починається ваш ранок? Кожен божий день будь-яка жінка - куди б вона не поспішала, чим би вона не була б зайнята – подивиться в дзеркало і нахмуриться разів п’ять-шість, а той сім. Така вже жіноча природа – ставитися до себе упереджено. Чи багато з вас будуть задоволені тим, що побачать, в цьому дзеркалі? І навіть якщо все не так вже й погано на перший погляд, більш докладне вивчення себе самої виявить низку причин бути незадоволеною.

На щастя, давно існують заклади, на які можна покластися, щоб покращити свій настрій. У будь-який час на допомогу вам прийде салон краси, призначення якого – допомагати милим пані знову знайти чарівний вигляд і прекрасний настрій.

Перед вами – прейскурант нашого салону.

Для того, щоб скористатися послугами нашого салону вам необхідно розділитися на групи (по 5 осіб)

І. Діамантовий пілінг

З самого початку давайте приберемо все зайве і визначимо найкраще в професії вчителя.

Вам необхідно до кожної літери назви своєї групи дібрати слова, які означають найкращі риси характеру вчителя зарубіжної літератури, записати їх на стікерах та презентувати зображення.

Презентація робіт

Представники команд презентують дібрані слова й прикріплюють їх на дзеркало, посміхаючись своєму відображенню.

ІІ. Манікюр

Ви повинні створити за допомогою своїх вправних пальчиків на ватмані рекламу своєї професії. Вона може бути жартівливою, серйозною, але обов’язково такою, щоб нам хотілося працювати на посаді вчителя-літератора, і щоб нас не відвідувало розчарування.

Захист робіт

Один або кілька представників груп захищають роботи.

ІІІ. Нейл-арт

Після манікюру займемося процедурою нейл-арт – декоративним розписом нігтів.

Пропонуємо вам скласти речення якомога довше, в якому кожне слово буде починатися з однієї і тієї ж самої літери. Наприклад, літера «П». В мене є палітра таких речень.

Пісні проспівали поскубані півні, 

Приліг під порогом покусаний пес, 

Полізли по пню печериці поживні: 

Провіщують, певно, приємний процес. 

Прокинься, побачиш подачку природи, 

Північний періщив примхливий потік. 

Парад парасольок підняв по погоді 

Порепаний пень. Подивись, працівник! 

Повітрям п`янким перехоплює подих, 

Південним поривом пантрує поля, 

Прелюдія поклику правил природних 

Покою птахів повсякчас позбавля.

Ігор Рубцов

САМІТНИЙ САД

Сонно сипляться сніжинки,

Струмінь стомлено сичить.

Стихли струни, стихли співи,

Срібні співи серенад

Сріблом стеляться сніжинки

Спить самітній сонний сад…

Сипле, стелить сад самітній

Сірий смуток – срібний сніг,

Сумно стогне сонний струмінь

Серце слуха скорбний сміх

Серед саду страх сіріє.

Сад солодкий спокій снить.

Панас Столярчук, професор

Презентація робіт.

ІY. Блефаропластика (пластика повік)

Закрийте очі і уявіть відповідні картинки, назви яких почуєте:

- лев нападає на антилопу;

- собака виляє хвостом;

- муха у вашому супі;

- мигдальне печиво у коробці;

- блискавка в темряві;

- пляма на вашому улюбленому одязі;

- діамант, що виблискує на сонці;

- крик жаху вночі;

- радість материнства.

А тепер згадайте і запишіть назви візуалізованих картинок. Якщо згадаєте більше 8, то процедура проведена успішно.

Перевіримо ваші записи.

Y. Омбре (техніка фарбування волосся)

Завжди, коли ми хоче створити новий образ себе самої, то ми звертаємось до зміни кольору волосся. І ось тоді жінка постає у новому світлі.

Поет Володимир Маяковський, як ніхто інший, також полюбляв щось новеньке, зокрема – неологізми, які він сам обожнював створювати:

Я планів наших люблю громаддя.

Партія – рука мільйонопалая.

Темне свінцевоночіє.

Неважко помтити, що виділені слова походять від всім відомих слів: громаддя – громада; мільйонопаля – мільйон пальців; свинцевоночіє – свинцева ніч.

Спробуйте і ви створити щось нове. Візьміть корені від вже відомих слів, придумайте 3 нових слова і складіть з ними речення.

Презентація робіт.

YІ. Ботокс

Давайте зараз розслабимо всі виші зморщечки, які у вас виникли на лобі від вигадування нових слів, і складемо з вами буріме.

Буріме у перекладі з французької означає вірш зазвичай жартівливого характеру на заздалегідь задані рими, які не можна ні переставляти, ні змінювати і які повинні бути пов’язані за змістом. Ця літературна гра виникла у Франції в ХYІІ ст.. Як в неї грати? Припустимо, поету задають риму: тиша – весна. Трохи подумавши, той одразу видає двовірш:

Вмить пропала тиша:

Десь шкребеться миша!

Придумайте власні буріме на задані рими: роса – небеса, пес – мерседес, фарби – з труби, навареник – метелик, холодна – біля вікна, чаклуни – тягни, вітерець – унівець, біля річки – невеличкі.

Презентація робіт.

YІІ. Фотоомолодження

Тепер перейдемо до фотоомолодження і впізнаємо творців літературного слова за їхніми портретами у молодому віці.

Демонстрація портретів письменників у молодому, а потім зрілому віці: О.С. Пушкін, О. Уайльд, Марк Твен, А. К. Дойл, Ф. Достоєвський, Б. Брехт, М.В. Гоголь, Стендаль, В. Скотт, М.І. Цвєтаєва.

YІІІ. Альгінатні маски

Для того, щоб зберегти свою красу, будемо використовувати маски. Ви заєте. Що маски раніше використовувалися в театрі. А театр виник у Давній Греції. Тому наступне ваше завдання - встановити відповідність між давньогрецькими богами.

ІХ. Хвилинка «Ассорті»

Після усіх процедур наш салон хоче пригостити вас цукерками «Ассорті» і разом з тим «посмакувати» цитатним асорті.

Після прослуховування цитати назвіть, з якого вона твору та автора цього твору.

Х. Зачіска «Компетенція»

Солоденьким підкріпились, ваш мозок став працювати краще. Тож зробимо собі новомодну зачіску «Компетенція» і згадаємо суть цього поняття. Пропоную кожній групи підібрати до кожної літери цього терміна по одному слово, яке асоціюється з розвитком компетентностей.

Прошу презентувати ваші зачіски.

Презентація зачісок.

Чудово! Порівняймо ваш результат із зачісками з нашого каталогу.

К - культурність

О - освіченість

М - мобільність

П - пристосованість

Е - ергономічність

Т - технологічність

Е - ерудованість

Н - неординарність

Ц - цікавість

І - інформованість

Я – якість

ХІ. Макіяж

Остання процедура нашого салону – це макіяж. Складемо сенкан до слова «краса».

Краса.

Чудова, неймовірна.

Милує, вабить, зачаровує.

Вона може врятувати світ.

Врода.

Презентація сенканів.

ХІІ. Оцінка послуг

Ось ви пройшли всі процедури нашого салону. Тепер прошу оцінити наші послуги. Але оцінка буде незвичайна, як і всі послуги нашого салону.

Тоні Стоквелл, освітній психолог з Великобританії, переконаний: «Щоб вивчити щось швидко і надовго, треба побачити, почути і відчути це». Тож прошу вас, шановні колеги, на зображення долоні, яка є знаком спільної праці й символом єдиної справи, котру ми творимо, висловити свої враження від участі в роботі нашого салону. Кожен палець – це ваша певна позиція:

- великий – було важко, але цікаво то, що…

- вказівний – я отримав рекомендації…

- середній – було складно, не сподобалось, тому що…

- безіменний – психологічна атмосфера була ….

- мізинець – було недостатньо…

Прошу висловити свої думки, а після виступів прикріпити свої долоньки на стіні салону краси літературного слова (фліпчарт).

Висловлювання думок учасниками заходу.

Сьогодні ми з вами були відвідувачами салону краси літературного слова «Калліопа». Автор Макавейських книг сказав: «Ми старалися дати душевне задоволення тим, хто захоче їх читати, легкість тим, хто волітиме затримати їх у пам’яті, а користь усім тим, кому потрапить у руки цей матеріал». Вважаю, що в якійсь мірі нам це вдалося.

Релаксація

І на останок – релаксація. Зверніть увагу на «сторінку» з щоденника учениці казкової школи. Вчитель, перевіряючи щоденник, підкреслив мовні помилки. А ваше завдання – просто посміхатися, якщо вам сподобається запис.

ПОНЕДІЛОК

Біологія

Провести дослідження підводного світу лужі у дворі.

Українська мова

Записати правильнофамілії вчителів.

Фізична культура

Постіратикросівки.

ВІВТОРОК

Хімія

Зробити розтворсолі і підлити комусь у чай.

Математика

Згадати, як пользуватисялінійкою.

Біологія

Дослідити, чи обідитьсячорна кішка, якщо їй перейти дорогу.

СЕРЕДА

Українська література

Скласти сказку «Курочка ряба на новий лад»

Фізика

Дослідити, чи притягує магніт бутилкукока-коли

Музичне мистецтво

Заспівати щось хітове.

ЧЕТВЕР

Історія

Знайти в Интернетідані про те, скільки стоїли конфетиза царя Гороха.

Трудове навчання

Занйти в мітли руль і тормоза.

Образотворче мистецтво

Нарисувати сусіда по парті.

Математика

Провести розрахунки, що краще підкласти на стулосусідові: кнопку чи скріпку.

ПЯТНИЦЯ

Географія

Створити малюнок «Зимові празнікив Африці».

Трудове навачння

Викинути бума жну шапку, яку склеїли на прошломузанятті.

Англійська мова

Подумати над запитанням: «Який іностарнний язик требі вчити?»

Гарного всім настрою! Дякую за увагу!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»