і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
Взяти участь
Поспішайте взяти участь у вебінарі Інтернет-олімпіади як засоби мотивації учнів
До початку вебінару залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

Майстер клас" Плетіння корзини з газетних трубочок"

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Плетіння корзини з газетних трубочок.

Матеріали і інструменти

Для виготовлення газетних трубочок

 • газети

 • спиця товщиною 1,5 мм або дерев'яна шпажка

 • клей для паперу

 • пензлик

 • олівець

 • лінійка

 • канцелярський ніж або ножиці

Для створення плетеними коробочки

 • коробка, яку будемо обплітати

 • гумка, прищіпки або скріпки для фіксації трубочок

 • клей миттєвої фіксації

 • пінцет

 • предмети декорування - фарби, лак, тканини, стрічки (Ідеї по обробці можна подивитися в статті «Декорування коробки з газетних трубочок»)

Хід роботи

Процес виготовлення трубочок

Створення будь-якого виробу починається з підготовки матеріалів. В техніці плетіння з газет робота ведеться трубочками або паперовій лозою.

Трубочка - це матеріал, отриманий в результаті намотування газетної смужки на спицю або інший аналогічний інструмент. Трубочка являє собою круглу, скручену по спіралі смужку паперу. Паперова лоза - це сплюснута трубочка, що нагадує стрічку або лозу.

Вироби з трубочок і лози виходять дуже різні. Плести з лози трохи легше, але вироби з трубочок виглядають витонченішими і акуратніше.

Виготовлення трубочок - простий, але кропіткий процес.

Сторінку газети по горизонталі лінуємо на смужки шириною 9 см. Якщо сторінки здвоєні, їх слід розрізати навпіл.

Розрізаємо листи з зазначених лініях за допомогою ножиць або канцелярського ножа і лінійки. Повинні вийти ось такі смужки.

На край смужки прикладаємо спицю під кутом.

Від кута нахилу спиці щодо газети буде залежати, яка вийде трубочка. Чим більше кут, тим довшим і більш вразливими на розрив буде трубочка. Чим кут менше - тим, відповідно, коротше і жорсткіше трубочка. Нам знадобляться і довгі, і короткі трубочки. Більш гнучкі і довгі використовуються для плетіння стінок, а більш жорсткі і міцні - для каркасів. Головне, не робити дуже великих або дуже маленьких кутів. З такими трубочками складніше працювати, вони або дуже крихкі і майже не гнуться. В основному, я роблю трубочки під кутами від 45° до 60°.

Починаємо щільно намотувати папір на спицю. Склеювати початок трубочки не потрібно, для міцної фіксації досить нанести краплю клею в кінці. Пензликом наносимо клей на куточок газети і притискаємо пальцями. Потім акуратно знімаємо трубочку зі спиці.

Товщина трубочки зверху і знизу має трохи відрізнятися. За рахунок цієї різниці нам легко буде нарощувати довжину трубочок.

Плетіння з газетних трубочок

Беремо коробку, яку будемо обплітати, і відрізаємо верхні кришки

Починаємо робити каркас. Для цього на дні коробки треба зробити розмітку, за якою будуть йти вертикальні трубочки (стійки). Їх має бути непарна кількість, розташовуватися вони повинні приблизно на однаковій відстані один від одного. Відстань не має бути дуже великим, але і впритул трубочки розміщувати не слід. Від відстані залежить, як часто ми будемо робити переплетення. Чим менше відстань між стійками, тим щільніше і дрібніше буде плетіння. Незалежно від відстані між трубочками, на кутах коробки обов'язково повинні бути стійки. Це зробить плетіння більш вираженим і акуратним.

Коли розмітка готова, приклеюємо туди трубочки. Це і буде каркас нашої коробки. При створенні каркаса зручніше використовувати клей миттєвої фіксації.

Тепер коробку потрібно обережно повернути, а всі трубочки підняти вгору і зафіксувати гумкою або прищіпками.

Для створення першого ряду просто повертаємо кожну стійку за сусідню.

Потім приклеюємо до дна коробки додану трубочку, якої ми і будемо плести стінки, постійно нарощуючи її.

Трубочкою починаємо обплітати стійки, таким чином, щоб було чергування: першу стійку обплітає зовні, другу зсередини і так далі.

Коли трубочка закінчиться, її потрібно наростити. Для цього беремо іншу трубочку, вставляємо вузький кінець широкий і фіксуємо клеєм.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Створення будь-якого виробу починається з підготовки матеріалів. В техніці плетіння з газет робота ведеться трубочками або паперовій лозою.Трубочка - це матеріал, отриманий в результаті намотування газетної смужки на спицю або інший аналогічний інструмент. Трубочка являє собою круглу, скручену по спіралі смужку паперу. Паперова лоза - це сплюснута трубочка, що нагадує стрічку або лозу. Стислий та доступний матеріал з фото.
 • Додано
  16.04.2019
 • Розділ
  Трудове навчання
 • Тип
  Інші методичні матеріали
 • Переглядів
  36
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  1
 • Номер матеріала
  CY660201
 • Вподобань
  1
Курс:«Як підготувати успішну особистість: евристичні технології в освітньому процесі»
Ілляхова Марина Володимирівна
36 години
1400 грн
590 грн

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти