Всеосвіта

Головне меню порталу

Головне меню порталу

Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Настільно-друковані ігри у роботі з дітьми з ООП
»
Взяти участь Всі події

М. Старицький . Тести. "Оборона Буші"

Вміст матеріалу:

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

М.Старицький «Оборона Буші». 3 варіант.

 1. Чого напилися браття і сестри ? (в епіграфі до твору): а) горілки; б) вина; в) наливки; г) кривавого пива.

 2. У якого царя козаки просили допомоги у своїй боротьбі:а) Ярослава Мудрого; б) Володимира Мономаха; в) Олексія Михайловича Романова; г) Миколи ІІ.

 3. Буша – власність панів:а) Чарнецьких; б) Потоцьких; в) Козелецьких; г) Залевських.

 4. Чому Орися вбиває свого батька: а)за зраду козацтва; б) щоб не мучився від катувань у полоні; в) щоб не видав таємної задумки жителів Буші; г) не дозволив вийти заміж за Антося.

 5. Кого в повісті назвав автор «на всю округу пекло і жах»: а) Чарнецького; б) Потоцького; в) Мехмета Гирея; г) Лянцкоронського.

 6. «Кобіта і вино, а ще пеньондзи- найкращі втіхи у світі» - слова :а) Чарнецького; б) Яскульського; в) Потоцького; г) Лянцкоронського.

 7. Які думки сновигали в голові Завісного, під час варти під стінами Буші:а) Як вигідно видати Орисю заміж; б) Як добудувати швидше таємний хід за межі Буші; в)вбити Орисю, щоб поляки не познущались над її тілом і душею; г) скільки потрібно буде грошей, щоб відбудувати свій будинок.

 8. Що Катря і Орися робили в підвалі під церквою: а) шукали скарби, щоб відкупитися від ворога; б) шукали вино; в) ховалися від поляків; г) вели підготовчі роботи для вибуху фортеці.

 9. На питання Катрі «Навіщо тепер жити?», Орися відповідає: а) щоб помститися; б) щоб народити нових оборонців; в) щоб вбити гетьмана Потоцького; г) щоб вийти заміж за Антося.

 10. Кого злякалася Орися, коли була маленька (за її спогадами):а) собаки; б) татар; в) смерті; г) хруща.

 11. За словами одного польського гетьмана напільного, що стане могилою Польщі: а) зухвальство Потоцького; б) братовбивча війна, що призведе народ до руїни; в) зрада серед польської шляхти; г)власні корисні інтереси.

 12. Чим козаки лікували свої рани під час бою: а) антибіотиками; б) травами; в) порохом і землею; г) землею.

4 варіант

 1. В основу епіграфу до твору взято слова з :а)балади; б) народної пісні; в) народної думи; г) авторської пісні.

 2. Події якого року описані у творі:а) восени 1654р.; б) весна 1645р. в) літо 1648; г) січень 1654р.

 3. Що козаки робили у церкві на початку твору: а) дивились на вінчання Орисі та Антося; б)відспівували Миколу Завісного; в) молилися про перемогу польського війська; г)правили недільну службу.

 4. Як в Орисі зявився брат Антон: а) народився від матері і батька4 б) знайшов батько Орисі непритомного на шляху ще маленьким; в) М.Завісний взяв його в полон під час бою; г) Завісний викупив у турків.

 5. Як загинула матір орисі: а) вбили поляки; б) взяли в полон татари; в) потонула в річці; г) згоріла під час пожежі.

 6. «Золоті каштанові кучері, на виразному очі світились ласкою і відвагою сині очі»- це :а)Лянцкоронський; б) Чарнецький; в) Антось Корецький; г) Потоцький .

 7. Що козаки вирішили зробити зі своїми пораненими побратимами , щоб ті не попалисьна муки ворогові:а) вбити один одного; б) заховати за мурами Буші; в) залишити живими , щоб вони попали в полон; г) скинути їх зі скелі.

 8. Що Орисі снилося у церковному підвалі:а) Калина і явір; б) перемога козаків; в)як батько веде її з Антосем під вінець; г) як Антось гине від руки козаків.

 9. Що просить Антось Корецький в Орисі у листі: а) здати місто без бою; б) поговорити і пояснити , що він проти війни; в) втікти з ним у Литву; г) перейти на сторону поляків.

 10. Хто впізнав в Антосі Корецькому сина польського вельможі: а)Потоцький, б) батько Орисі; в) Чарнецький; г) Лянцкоронський.

 11. Чого боялася польська шляхта у війні проти українців:а) зради власних гетьманів; б)залишаться без здобичі; в) оборонцям прийде на допомогу Богун; г) що татари , утративши надію на здобич, на них самих обернуть зброю.

 12. Що знаходилось під церквою Буші:а) підземні ходи з бочками із порохом; б) підвали із запасами продуктів на випадок облоги; в) підвали з вином; г) таємні ходи аж до Кам’янця.

Увага! Автор матеріалу забороняє відтворення, передрук або розповсюдження іншим способом цього матеріалу з сайту «ВСЕОСВІТА» (тексти, фото, відео тощо). Дозволяється лише гіперпосилання на сам матеріал.