Взяти участь
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень 2.0».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Предмети »

М. Коцюбинський. Про двох цапків.

Курс:«Активізація творчого потенціалу вчителів шляхом використання ігрових форм організації учнів на уроці»
Черниш Олена Степанівна
36 годин
1400 грн
290 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №BP769185
За публікацію цієї методичної розробки Жарик Олеся Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №BP769185
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Розробка уроку читання у 1 класі

Тема: М. Коцюбинський. Про двох цапків.

Мета: - ознайомити учнів із казкою М. Коцюбинського « Про

двох цапків»;

- розвивати і удосконалювати техніку читання, логічне

мислення, творчі та пізнавальні здібності учнів;

- виховувати у дітей ввічливість, вчити поважати один

одного.

Обладнання: предметні малюнки, ілюстрації до казок, схеми.

Хід уроку

I.Організація уроку

Пролунав дзвінок,

Починаємо урок,

Працювати будем старанно,

Щоб почути у кінці,

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці.

Діти, посміхніться сонечку, один одному, мені, і з приємним настроєм розпочинаємо урок.

II.Актуалізація опорних знань.

1. Відгадування загадки.

Біла копиця йде води напиться,

Хвицає ногами, буцає рогами,

Бородою трясе, молоко несе,

Ласує лозою, зветься (козою)

─ Яка це тварина: дика чи свійська ?

─ Що ви можете сказати про вдачу кізочок?

2. Звуко-буквений аналіз слова «коза».

3.Робота в групах. Звуковий аналіз слів.

Сьогодні, діти, до вас на урок завітала кізочка. Вона буде спостерігати за вами, як ви працюватимете, та принесла ще й свої завдання.

У кізочки є друзі. Це кролик, півник, качечка та гусочка. Оберіть собі ту тварину, яка вам найбільше сподобалася, і об'єднайтеся у групи.

Завдання групам: знайти малюнок, що відповідає звуковій моделі, яка роздана кожній групі.

II.Оголошення теми й мети уроку.

У нашої кізочки є дітки: два цапки. Про них український письменник Михайло Коцюбинський склав казочку, а друкарі надрукували її у нашому «Букварі». Називається ця казка «Про двох цапків». Ми зараз ознайомимся з нею, навчимося правильно і виразно читати її.

IV.Робота над новим матеріалом.

1. Робота над першою частиною казки

а) Словникова робота

Вчитель пояснює значення слів:

перебратися – перейти, подолати;

кладка – невеличкий місток;

заждати – почекати.

б) Читання казки вчителем.

Що трапилося з цапками ?

в) Фонетична зарядка. Розвиток мовного дихання.

─ Зараз, діти, ми підготуємося до вимови звуків. Щоб ротик був слухняним, зробимо фонетичну зарядку.

Вітерець у лісі: ш-ш-ш .

Повзе вуж у траві: с-с-с .

Прилетів жук: ж-ж-ж .

Заспівав комарик: з-з-з .

За-за-за - дідова коза .

Зу-зу-зу - я пасу козу.

Зі-зі-зі - а потім дам їсти козі.

Здуйте кульбабу.

Подуйте на гарячий чай.

Покотіть олівець по парті одним подихом.

Подуйте на пелюстки квітки, що на долонці.

г) Напівголосне читання учнями частини про цапків.

д) Відповіді на запитання

Які наміри були у цапків ?

Яка була кладка ?

Чим закінчилася їхня зустріч ?

е) Фізкультхвилинка.

є) Робота над реченням

Які ми вивчили види речень ?

Що ставимо в кінці речень ?

Знайдіть та прочитайте в першій частині окличне

речення.

─ Прочитайте записане на дошці речення. Виправте

допущені помилки.

ступилиобидвацапкинакладку

ж) читання ланцюжком в парах

2. Робота над другою частиною

а) Читання частини підготовленими дітьми

Про кого розповідається у другій частині ?

б) Вибіркове читання

На якій стежці зустрілися кізочки. Прочитайте.

Чому не можна було розминутися на цій стежці?

Прочитайте.

Що зробила одна кізочка ?

Як вчинила друга кізочка ?

в) Словесне малювання

Погляньте на дошку. Це ілюстрації до українських

казок. Знайдіть зайві, залиште ті, які стосуються казки

«Про двох цапків». Які ще можна намалювати малюнки

до казки?

3. Характеристика дійових осіб.

З'єднайте слова, записані на дошці, з малюнками кізочок та цапків. Які з них стосуються кізочок, а які - цапків?

уперті розумні мудрі розважливі

малюнок цапків

малюнок

кізочок

кізочок

ввічливі добрі непоступливі

4. Робота над основною думкою казки.

─ Прочитайте прислів'я - плутанку

Виріс, не

та ума

виніс

─ Чи можна так сказати про цапків ?

─ А кізочок ?

V. Підсумки уроку

1.Технологія «Мікрофон». Прийом «Незакінчене речення».

─ Закінчить речення

«На сьогоднішньому уроці для мене найбільш

важливим відкриттям було …»

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
урок з навчання грамоти
  • Додано
    22.02.2018
  • Розділ
    Читання
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    8321
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    BP769185
  • Вподобань
    0
Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1000 грн
249 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №BP769185
За публікацію цієї методичної розробки Жарик Олеся Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №BP769185
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Зима – 2018-2019»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти