«Люди твої, Мурованокуриловеччино», збірка. інженери

Опис документу:
Запропоновані матеріали сприятимуть зростанню пізнавального інтересу учнів, вихованню патріотичних почуттів. Вони можуть бути використані в позакласній роботі з учнями.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Люди твої, Мурованокуриловеччино

Інженери

Торчинський Антон Пилипович

(1929-2012)

Заслужений раціоналізатор України, український винахідник та раціоналізатор.

Народився 10 травня 1929 року в селі Вербовець в багатодітній сім’ї робітників. Його батько - Торчинський Пилип Іванович, 1885 року народження, працював в колгоспі «Червоний шлях» столяром, викладав уроки праці у Вербовецькій середній школі; у 1933 році помер. Мати - Торчинська Марія Іванівна, 1884 року народження, все життя до виходу на пенсію пропрацювала в колгоспі «Червоний шлях» с. Вербовець бригадиром у городній бригаді; померла у 1970 році..

Висококваліфікований спеціаліст з експлуатації автотранспорту: технік-механік, майстер, інженер з безпеки руху, інженер по рацроботі та новій техніці, начальник виробництва Чернівецького автотранспортного підприємства АТП-25021 (1959-1978), майстер транспортного цеху Чернівецького ВО «Електронмаш» (1979-1993).

Помер 28 червня 2012 року в місті Чернівці.

Енергетики

Дячук Борис Іванович

(?)

Контролер енергозбуту Мурованокуриловецьких електромереж, Заслужений енергетик Української РСР (1986 р.).

Народився в селі Посухів.

Пушкар Анатолій Володимирович

(1955)

Директор Мурованокуриловецьких електричних мереж, Заслужений енергетик України (2006 р.).

Народився 30 серпня 1955 року в Мурованих Курилівцях.

Навчався у Вінницькому політехнічному інституті.

Будівельники

Прілик Дмитро Мефодійович

(1937)

Заслужений будівельник України.

Народився 15 травня 1937 року в селі Вінож.

З 1998 року на пенсії.

Написав дві книги «Попіл» (2006) і «Урочище Вінож» (про історію села).

Працівники сільського господарства

4 володарі звання «Заслужений працівник сільського господарства».

Чепіжак Федір Філімонович

(1937-2010)

Агроном із села Рівне. Заслужений працівник сільського господарства.

Народився 19 березня 1937 року. Навчався у Лядовській середній школі. Кваліфікований агроном, господар на землі, людина, яка дотримувалася слова.

Помер 24 березня 2010 року.

Кремінник Павло Петрович

(1931-1995)

Бригадир тракторної бригади. Заслужений працівник сільського господарства (1991 р.).

Народився 12 липня 1931 року в селі Галайківці в сім’ї Петра Павловича і Домни Петрівни Кремінників. У дитячі роки мріяв стати трактористом. Після закінчення Галайковецької семирічки навчався в Кузьминецькому училищі механізації сільського господарства. Працював трактористом у галайковецькому колгоспі, а в 1959 році 28-річного Павла Петровича обирають бригадиром тракторної бригади, яку він очолював до виходу на пенсію в 1992 році. Механізований загін по рослинництву, очолюваний Петром Павловичем, був найкращим в районі.

За досягнуті успіхи нагороджений срібною медаллю Виставки досягнень народного господарства, орденом Жовтневої революції і орденом «Знак пошани».

Помер 28 лютого 1995 року.

Яворський Василь Іванович

Тракторист із села Перекоринці. Заслужений працівник сільського господарства.

Струсевич Петро Павлович

(1962)

Голова фермерського господарства «Велес Віта» із села Попелюхи, депутат обласної ради, визнаний «Людиною року 2016», заслужений працівник сільського господарства.

Народився 31 січня 1962 року в селі Галайківці.

Петро Павлович Струсевич — щиросердна і доброзичлива людина. Коли хтось до нього звертається у скрутну хвилину, не відмовляє. Він підтримує кожну селянську родину, надає кошти на благоустрій села, допомагає школі, дитячому садку, будинку культури, церковній громаді. За рахунок господарства торік асфальтували дороги до села і вуличні. У селі Попелюхи створив перший приватний дитячий садок.

Нешик Степан Григорович

(1928-1991)

Народився 4 квітня 1928 року в селі Млинівка (с. Плоске). Закінчив курси механізаторів широкого профілю в Ольгопільському профтехучилищі. Потім закінчив заочно Комаргородський сільськогосподарський технікум.

В 1953 році став головою колгоспу (було йому тоді 25 років). До цього працював бригадиром.

35 років був незмінним головою колгоспу. У 1989 році за станом здоров’я залишив посаду голови колгоспу. Помер у 1991 році.

Країло Микита Олександрович

(1928-?)

Голова колгоспу.

Народився 28 серпня 1928 року в селі Плоске в родині колгоспників. Закінчив 4 класи і пішов працювати у колгосп – помічником тракториста і трактористом на «Універсалі», потім – на «ХТЗ». Після армії працював трактористом, навчався у Кузьмівцях, був помічником бригадира тракторної бригади,бригадиром, інженером. Упродовж 23 років очолював колгосп села Лучинець.

Помер і похований у рідному селі.

Івончик Петро Наумович

(1933)

Вчений-агроном. Доктор сільськогосподарських наук (1990), професор (1991).

Народився 7 серпня 1933 року в селі Лучинчик. Закінчив Українську сільськогосподарську академію (Київ, 1957). Працював агрономом у Вінницькій області; від 1961 р. – у Національному аграрному університеті (Київ): зав. кафедрою технологій вирощування і захисту тропічних та субтропічних культур (1989–1994), світ. агротехнологій (1994–1998).

Основний напрям наукових досліджень – екологічні принципи землеробства.

Побережний Михайло Васильович

(1951)

Народився 24 серпня 1951 року в селі Млинівка. У 1968 році закінчив Лучинецьку середню школу і поступив на навчання до Тюменського сільськогосподарського інституту на зоотехнічний факультет.

Після закінчення інституту, з 1973 року працював старшим зоотехніком птахопрому, а з 1986 року до 2001 року – головним зоотехніком Тюменського району. З 2001 року – начальник відділу тваринництва Департаменту агропромислового комплексу Тюменської області.

У 2001 році присвоєно звання «Заслужений працівник сільського господарства Росії».

Городецький Олександр Степанович

(?)

Кандидат сільськогосподарських наук, доцент кафедри технологій в рослинництві та захисту рослин Білоцерківського НАУ.

Народився в селі Вищеольчедаїв.

У 1996 році захистив кандидатську дисертації на тему: «Формування врожаю цукрових буряків залжно від інтенсивності весняно-літнього обробітку грунту та сортових особливостей на різних фонах удобрення в умовах Правобережного Лісостепу України»

Викладає дисципліни - технічні культури; буряківництво.

Приліпко Тетяна Миколаївна

(1968)

Доктор сільськогосподарських наук, професор, академік МААО, зав. кафедри технології переробки продукції тваринництва і хімічних дисциплін

Народилася 7 травня 1968 року в селищі Муровані Курилівці в сім’ї службовців. Батько працював автомеханіком у транспортній організації «Облспоживспілка» , мати – зав. відділом збуту заводу мінводи «Регіна».

У 1983 р. закінчивши з відзнакою вісім класів вступила до Могилів-Подільського монтажного технікуму на бухгалтерський відділ, який закінчила у 1986 році. При розподілі на роботу отримала направлення на Харківський завод електрообладнання, але вирішила здобувати вищу освіту.

Не пройшовши за конкурсом у Кишинівський педінститут на факультет іноземних мов, подала документи до Білоцерківського сільськогосподарського. В 1992 році закінчила Білоцерківський сільськогосподарський інститут.

З 2008 року працює завідувачем кафедри Подільського державного аграрно-технічного університету. Проживає в місті Кам'янець-Подільський.

Працівники харчової промисловості

Мельник Борис Терентійович

(1929)

Заслужений працівник харчової промисловості України.

Близько 30 років працював директором Мурованокуриловецького заводу мінеральної води «Регіна». Під його керівництвом було проведено водогін від джерела до заводу, побудовано адмінкорпус, гаражі, гуртожиток, їдальню.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
3
дн.
0
4
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!