«Люди твої, Мурованокуриловеччино» Збірка

Опис документу:
Запропоновані матеріали сприятимуть зростанню пізнавального інтересу учнів, вихованню патріотичних почуттів. Вони можуть бути використані в позакласній роботі з учнями.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Люди твої, Мурованокуриловеччино

Збірка

Частина І

Василь Серветник

Мета: ознайомити учнів із видатними людьми Мурованокуриловеччини, їхніми досягненнями; розвивати кругозір учнів, допитливість; прищеплювати любов до рідного краю; виховувати в учнів почуття поваги до людей праці, гордості за рідний край.

Передмова

Талантами багата Україна!

Хай навіть, відбиваючись від орд,

Долаючи неволю і руїни,

Все ж геніїв народжує народ.

Мурованокуриловеччину за її мальовничі краєвиди, з прозорим небом, діамантами зірок, полум’яніючими загравами, смарагдовими долинами та кришталевою водою без перебільшення можна назвати земним раєм. Багатий він і на самобутні народні таланти. Кожне село нашого краю – це історична пам’ятка, де з покоління у покоління пишеться власна історія-літопис.

Мурованокуриловеччина є окрасою Подільської землі. Та найціннішим скарбом багатої й щедрої Мурованокуриловецької землі є її творчі таланти. Сьогодні ми вшановуємо видатних науковців світового рівня, академіків, вчених. Їхні імена займають найпочесніші місця в історії нашого району. Їх життя і наукова діяльність - це подвиг в ім’я науки і України.

Кожна людина з великою любов’ю і душевним трепетом згадує те місце, де вона народилася, де промайнуло її дитинство, дитинство з дивосвітом-казкою, з материнською ласкою у затишній батьківській оселі. То є родинне вогнище, маленька батьківщина кожної людини. То є її велике «Я», з якого починається людина, родина, батьківщина і вся наша велична й неповторна у світі Україна. Її красою захоплювались поети, художники та композитори.

Велич кожного краю — в людях, які тут живуть. І особливо в тих людях, котрі своїми справами зробили внесок у розвиток науки чи культури.

Наш район подарував Україні та світу багато талановитих, цікавих та одіозних людей. Дуже часто ми дивимось телевізор чи слухаємо радіо і навіть не здогадуємося, що колись ця людина так само ходила вулицями села, купувала щось у сільській крамниці та милувалась красою подільської природи.

Плодюча Мурованокуриловецька земля дала старт видатним особистостям. В різний час тут народилися, жили і працювали 2 Герої Радянського Союзу (Горенчук Феодосій Іванович і Бондар Георгій Герасимович), 1 володар ордена «Народний герой України» (Книжник Олег Володимирович), 1 Герой Соціалістичної Праці (Касько Марія Степанівна), 1 лауреат державної премії (Дудко Данило Андрійович,), 6 академіків Академії наук ВШ України (Юрчишен Володимир Васильович, Дудко Данило Андрійович, Рудницький В’ячеслав Броніславович, Працьовитий Микола Вікторович, Позур Володимир Костянтинович, Пастухов Володимир Павлович), 2 володарі звання «Заслужений діяч науки і техніки України» (Дудко Данило Андрійович і Юрчишен Володимир Васильович), 1 заслужений працівник народної освіти України (Рудницький В’ячеслав Броніславович), 3 володарі звання «Заслужений учитель України» (Заболотна Лариса Климентіївна, Лавриненко Петро Євдокимович і Лангер Ольга Олександрівна), 2 володарі звання «Заслужений лікар України» (Печенюк Надія Михайлівна і Цимбалюк Леонід Тимофійович), 4 володарі звання «Заслужений працівник сільського господарства» (Чепіжак Федір Філімонович, Кремінник Павло Петрович, Яворський Василь Іванович і Струсевич Петро Павлович), 1 заслужений працівник культури України (Драганюк Людмила Семенівна), 2 заслужених артисти України (Городинський Станіслав Станіславович і Пилипчак Василь Григорович), 2 заслужених діячів мистецтв України (Чубач Ганна Танасіївна і Химич Юрій Іванович), 2 заслужених юристи України (Пастухов Володимир Павлович і Нешик Степан Степанович), 1 заслужений раціоналізатор України (Торчинський Антон Пилипович), 2 заслужених енергетики України (Дячук Борис Іванович і Пушкар Анатолій Володимирович), 1 заслужений будівельник України (Прілик Дмитро Мефодійович), 20 докторів наук та 5 майстрів спорту України (Мороз Василь Іванович, Стицун Володимир Михайлович, Німець Вадим Васильович, Стицун Іванна Володимирівна і Реморов Ярослав Станіславович). Їхніми іменами названі вулиці сіл району. На багатьох закладах району розміщені пам’ятні меморіальні дошки. Про таких людей я хочу розповісти.

Матеріал систематизований за розділами, які в комплексі розкривають основні питання краєзнавства.

Збірник розрахований на всіх тих, хто цікавиться краєзнавчими документами або пропагує літературу про рідний край. Відгуки, зауваження, пропозиції щодо кандидатур для зарахування до числа «великих» просимо надсилати автору.

  • 14.08.2018
  • Виховна робота
  • 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас
  • Інші методичні матеріали
  • 222
  • 0
  • 0
  • Стежити

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
9
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!