Люди твої, Мурованокуриловеччино Співаки, артисти

Опис документу:
Запропоновані матеріали сприятимуть зростанню пізнавального інтересу учнів, вихованню патріотичних почуттів. Вони можуть бути використані в позакласній роботі з учнями.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Люди твої, Мурованокуриловеччино

Співаки, композитори, артисти

Лісківський(Білецький) Микола Іванович

(1913-2013)

Бандурист капели бандуристів ім. Т.Шевченка в США (м. Детройт).

Народився 29 грудня 1913 року в селі Михайлівці в родині священника Івана Петровича Білецького. Мати померла, коли Миколі було два роки. Батько був щирим українцем. Він і кілька священників з сусідніх околиць почали перекладати Службу Божуна українську мову та читання з Євангелія. Закінчив церковно – парафіальну школу села Михайлівці. Разом з батьком у церковному хорі співав і Микола. 18 березня 1925 року співробітники НКВД викликали батька до сільської ради, допитали, вивели надвір і розстріляли. Микола вночі таємно поховав батька.

З 1926 по 1929 рік Микола виживав за допомогою односельців. До технікуму його спочатку прийняли як вільного слухача, але швидко про це довідалася місцева влада і заборонила навчатися. Але знайшлася добра людина – Надія Лозінська, яка роздобула Миколі паспорт і відправила його до свого батька в Жмеринку.Там Микола Білецький (тпер уже Лісківський) почав будувати своє нове життя.

Навесні 1934 року був призваний на дійсну військову службу, яку проходив три роки у Білій Церкві. Згодом переїхав до Києва, навчався в консерваторії аж до початку війни. З 1941 року і до кінця життя пов’язав свою долю із капелою бандуристів ім. Т.Шевченка.

Пилипчак Василь Григорович

(1951)

Український валторніст, заслужений артист України.

Народився 14 серпня 1951 року у селі Петрівка. Здобув освіту у Київському музичному училищі та Ленінградській консерваторії. В 1968 році переміг у конкурсі-огляді юних виконавців для участі у конкурсі записів «Радіо-Прага».

В 1973—1978 роках Василь Пилипчак — артист Державного симфонічного оркестру України, з 1978 року — соліст симфонічного оркестру Національної опери України.

Як соло-валторніст Василь Пилипчак концертував у містах України і за кордоном Краків, Вроцлав — Польща; Москва, Санкт-Петербург — Росія; Токіо, Кіото, Осака, Сендай, Кюсю — Японія).

Городинський Станіслав Станіславович

(1958)

Народився 27 липня 1958 року в селі Долиняни. Закінчив сільськогосподарське ПТУ, Тульчинське училище культури, Київський державний інститут культури.

Працював начальником Тульчинського районного відділу культури, першим заступником начальника управління культури Вінниччини, а з 2004 року - директор Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Леонтовича.

Співак, композитор, Заслужений артист України, автор більш як 100 естрадних пісень, багатьох обробок українських народних пісень для хору і ансамблів.

Переможець національного радіофестивалю «Пісня року»(1998 р.), музичного фестивалю «Вечори над Латорицею» (Мукачеве, 1998 р.), конкурсу «Людина року» (2000 р.). Володар багатьох премій та нагород.

Стежина творчого шляху Станіслава Городинського пролягає із с. Долиняни Мурованокуриловецького району. Він єдина дитина у своїх батьків. Співає з малих літ. Коли батьки йшли на роботу і Станіслав залишався у хаті сам, то співав. Музичні здібності оцінили у школі. Станіслав не тільки співав, а й грав на баяні, при цьому не знаючи жодної ноти.

Станіслав Городинський: «Я був дуже сором'язливий у шкільні роки, — пригадує співак. — Уявіть, стоїть хор із дівчат і я — баяніст — граю, тобто вся увага глядачів на мене, бо я один. Думав, що крізь землю провалюся від сорому. І, до того ж, я не знав жодної ноти, хоча на слух міг зіграти будь-яку мелодію.»

Перші сольні концерти були у Тульчинському «культ просвіті», де Станіслав навчався. Звісно, нотну грамоту він вивчив і добре знає. Знання поповнював у Київському державному інституті культури. Працюючи заступником начальника Тульчинського відділу культури, Городинський створює 5 самодіяльних колективів, кожен з яких згодом був удостоєний звання народного. Набутий творчий досвід за все своє життя Станіслав Станіславович передає тепер студентам училища культури і мистецтв ім. Леонтовича, яке очолює. Сам директор викладає вокал.

У родині Станіслава Городинського професійно не співає ніхто, окрім нього. Надії покладає на 7-річну онуку Іринку.

В Україні Станіслав Городинський відомий піснею «Українцям».

Станіслав Городинський: «Пісенна творчість для мене - головне в житті навіть тепер, коли я на посаді директора музучилища. Зазвичай пишу і музику, і слова. Всього в репертуарі більше ста естрадних пісень. А зараз написав на злобу дня: про вибори, про наше політичне життя, депутатів. Заспівати їх зі сцени поки не готовий. Повинні вилежатися. Всі свої пісні я розмістив в Інтернеті, й усі охочі можуть там їх знайти».

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
4
міс.
0
9
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!