Люди твої, Мурованокуриловеччино Педагоги

Опис документу:
Запропоновані матеріали сприятимуть зростанню пізнавального інтересу учнів, вихованню патріотичних почуттів. Вони можуть бути використані в позакласній роботі з учнями.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Люди твої, Мурованокуриловеччино

Педагоги

Трудові біографію наших досвідчених колег, які безперечно стали гордістю Мурованокуриловецького району та їхня педагогічна діяльність є справжнім багатством рідної альма-матер. Школа пам’ятає кожного з них та дбайливо зберігає пам'ять про всіх ветеранів-педагогів та виховує учнів на їх життєвих прикладах.

Балан Анастасія Миколаївна

(?)

Вчителька початкових класів школи села Роздолівки в 1952-1953 навчальному році. Нагороджена орденом Леніна.

Заболотна Лариса Климентіївна

(1904-1988)

Вчителька початкових класів, Заслужений учитель УРСР.

Народилася 19 грудня 1904 року в Мурованих Курилівцях. Батьки були малоземельні селяни – бідняки. Любов до навчання і до вчительської роботи прищепила Ларисі її перша вчителька Мончинська О.І., яка навчала у церковно-приходській школі. З 1915 по 1920 роки навчалася в Новоушицькій вищій початковій школі. В 1921-1922 роках працювала вчителькою 1-4 класів Мурованокуриловецької трудової школи. З 1922 по 1925 роки завідувала школою села Житники, а з 1925 по 1930 роки завідувала школою села Золотогірка. З 1930 по 1941 роки працювала в школах Донбасу. З 1944 року по 1958 рік працювала учителькою 1-4 класів Мурованокуриловецької середньої школи. В 1958 році Ларису Климентіївну запросили у новостворену Мурованокуриловецьку школу-інтернат. В цьому ж році вона отримала звання «Заслужений учитель УРСР». За доброту і ласку школярі вважали Ларису Климентіївну своєю другою мамою.

Померла у 1988 році.

Лавриненко Петро Євдокимович

(1912-1980)

Вчитель хімії, Заслужений учитель УРСР. Народився у 1912 році в селі Писарівка на Харківщині. З 1947 по 1954 роки був директором Мурованокуриловецької середньої школи. Учні та колеги відзначали його добродушність, увагу і повагу до людей. Пізніше був завідуючим Мурованокуриловецьким райвно, директором Мурованокуриловецької школи-інтернат.

Помер 18 серпня 1980 року. Могила знаходиться в Мурованих Курилівцях на старому кладовищі.

Шубравський Іван Єфремович

(1919-1967)

Народився 17 січня 1919 року в селі Слобода Яришівська. Закінчив Яришівську середню школу. Працював у колгосп, а потім секретарем Яришівського райкому комсомолу.

Після фронтових доріг доля повернула Івана Єфремовича на рідне Поділля. У 1949 році його обирають секретарем Мурованокуриловецького райкому партії. Потім Івана Шубравського обирають головою колгоспу в селі Долиняни. За три роки він вивів господарство у передові, за що отримав нагороду – поїздку на виставку досягнень народного господарства у Москву.

І.Є. Шубравський десять років був директором Михайловецького профтехучилища. За цей час було побудовано майстерні, тваринницькі ферми, склади, їдальню для учнів училища.

26 грудня 1967 року сталася страшна автокатастрофа, в якій Іван Єфремович загинув.

Книшоїд Галина Василівна

(1928-2003)

Ця чудова вчителька народилася 1928 року в Мурованих Курилівцях. Працювала спочатку в Жванській середній школі, а потім в Мурованокуриловецькій школі-інтернат. З 1967 по 1975 рік сумлінно виконувала обов’язки голови районного методоб’єднання вчителів математики.

Померла 19 листопада 2003 року в Мурованих Курилівцях.

Лангер Ольга Олександрівна

(1932)

Вчителька математики, Заслужений учитель України.

Біографія цієї диво-вчительки Ольги Олександрівни Лангер схожа на тисячі історій дітей війни. Народилася в місті Вінниці 19 червня 1932 року. У 1939 році пішла навчатись у школу при лікарні ім. Ющенка, де мати працювала санітаркою. Війна застала їх у місті, довгі роки окупації видалися для сім'ї важкими. Батько пішов на фронт, сім'ю окупанти виселили з території лікарні, де вони проживали. Довгий час шукали, де б притулитися, знайти свій куточок.

По закінченні війни Ольга навчалася в дівочій гімназії, яку закінчила у 1951 році. В цьому ж році вступила до Вінницького педагогічного інституту на фізико-математичний факультет, де зустріла свого майбутнього чоловіка Лангера Анатолія Івановича. В 1954 році вони одружилися. По закінченні інституту (1955 рік) молода сім'я їде на роботу в с. Березівка Чернівецького району. У цьому селі подружжя працює 2 роки, а пізніше (1957 рік) переїжджає у с. Котюжани. Тут Ольга Олександрівна працює учителем математики, малювання та креслення.

Ця мудра жінка протягом десяти років (із 1975-го по 1985-й роки) очолювала районне методичне об’єднання вчителів математики.

В 1980 році її фото побачили на обласній Дошці Пошани. В 1982 році ім’я цієї вчительки занесено в книгу Трудової Слави Вінниччини. В 1987 році досягла пенсійного віку, та продовжувала працювати в школі до 2002 року. Коли вийшла на заслужений відпочинок, особливе піднесення й особливу відповідальність відчуває, коли вишиває святих. Її різножанрова палітра вишивок просто вражає. Для великих художніх полотен, як-от килими та на мініатюрних роботах – іконах, серветках, вона використовує техніку болгарського хрестика, в пейзажах – звичайний хрестик. Є її вишивки у місцевому храмі, райдержадміністрації, сільській раді. Портрети Шевченка, Марко Вовчок – в одній з Вінницьких шкіл, де навчається її правнучка.

За працьовитість і великий внесок у навчанні та вихованні підростаючого покоління у 1976 році Ольгу Олександрівну нагороджено Орденом Трудового Червоного Прапора. В 1979 році присвоєно звання «Заслужений учитель УРСР».

До речі, в цьому році вона ювілярка. 19 червня їй виповнюється 85 років. Побажаймо їй міцного здоров’я насамперед і мирного неба.

Чарнецький Тадеуш Станіславович

(1935-2012)

Народився майбутній педагог 27 березня 1935 року в селі Пархомівці Летичівського району Хмельницької області. Коли хлопчині було всього 3 роки, раптово помер батько, мати з трьома синами переїхала в місто Бар. Спочатку хлопчина навчався в барській школі №2, а в старших класах навчався в школі №1. В 1957 році закінчив фізмат Вінницького педінституту і розпочав свою педагогічну діяльність в Михайловецькій середній школі, де 3 роки працював завучем і вчителем фізики. З 1960 року до 2001 року працював у Мурованокуриловецькій середній школі, з них 24 роки заступником директора з навчально-виховної роботи. Протягом всіх років педагогічної роботи був керівником районного методичного об’єднання вчителів фізики. За ерудицію його називали «ходячою енциклопедією». Учні дуже любили свого вчителя фізики.

Помер 22 липня 2012 року.

Тарасюк Петро Степанович

(1937)

Майже 60 літ минуло з тих пір, як Тарасюк Петро Степанович молодим вчителем, вперше переступив поріг Березівської середньої школи, завітав до класу, чемно привітавшись: «Добридень, діти!».

Багатющий у Петра Степановича досвід роботи з дітьми. Впроваджуючи в практичну роботу передові педагогічні ідеї та власний досвід, Петро Степанович добивався високої результативності у навчальній діяльності своїх вихованців. Нестандартні підходи до навчання, уміле поєднання колективних та індивідуальних форм роботи, особиста творчість учителя забезпечували міцні знання школярів.

Мабуть, не злічити нині тих, хто мав щастя бути учнем П.С. Тарасюка. Не злічити й подяк, які висловлюють на його адресу колишні учні. Свою любов до математики він зумів прищепити сотням юнаків і дівчат. Багато з них нині працюють педагогами. Зокрема, я свої перші кроки на педагогічній ниві теж робив у Наддністрянській середній школі під керівництвом мудрого наставника, тодішнього директора школи П.С. Тарасюка. Тому моє становлення як вчителя математики є кропіткою працею Петра Степановича.

Сьогодні в Наддністрянській школі працюють вчителями 9 його колишніх учнів. З глибокою вдячністю вони згадують уроки свого наставника, його мудрі поради, його вимогливість і високий професіоналізм.

Мабуть, немає такої задачі, яка була б Петру Степановичу не під силу. Особливо любить він нестандартні задачі. І отримує велике задоволення від їх розв’язання.

Петро Степанович Тарасюк – великий життєлюб. Його оптимізм, любов до життя завжди передаються і учням, і колегам, і всім односельцям. Для багатьох наддністрянців він так і залишається директором школи, яку очолював 33 роки. Сьогоднішній директор школи Галина Василівна Паршенко багато в чому своїй директорській майстерності завдячує Петру Степановичу Тарасюку.

Петро Степанович – цікавий співбесідник. З ним можна говорити на будь-яку тему. Діапазон ерудиції в нього настільки широкий, що часом не віриться, що перед нами звичайний сільський вчитель.

Додам, що П.С. Тарасюк бере активну участь і в громадській роботі. Він очолює раду ветеранів села Наддністрянського.

Словом, продовжує жити повнокровно і цікаво.

Лебідь Валентина Юхимівна

(1938)

Ця добра ерудована вчителька народилася 21 жовтня 1938 року в Мурованих Курилівцях. В 1945 році стала першокласницею. Першою вчителькою в неї була досвідчений педагог, яка пізніше була удостоєна звання Заслуженої вчительки УРСР, Лариса Климентіївна Заболотна. Саме від неї Валентина Юхимівна перейняла щирість душі, любов до дітей.

Після закінчення фізмату Чернівецького університету більше 30-и років навчала математики юних мурованокурилівчан. Її син Олександр успадкував від мами любов до математики є кандидатом фізико-математичних наук і нині в Інституті математики Академії наук України займається застосуванням математики у фізиці та біології.

Платаш Володимир Олександрович

(1939)

Народився в селі Михайлівці. Після семирічки – навчання в Браїлівському технічному училищі, робота в місцевому колгоспі «Комунар», служба в Радянській Армії, Пізніше працює майстром, потім старшим майстром виробничого навчання в Михайловецькому СПТУ. Заочно закінчив Новоушицький технікум механізації сільського господарства. Нагороджений орденом «Знак Пошани». Має почесне звання «Заслужений працівник професійно-технічної освіти Української РСР».

Пастушина Василь Петрович

(1942)

Народився 5 квітня 1942 року в селі Маньківка Барського району. У 1959 році здобув середню освіту в Войнашівській середній школі. З 1964 року ростить фізично здоровими юних наддністрянців. Відмінник освіти України. Має звання «Вчитель-методист».

Призер Всеукраїнських змагань з легкої атлетики та літнього багатоборства.

Саволюк Ольга Михайлівна

(1947)

Ольга Михайлівна народилася 14 липня 1947 року в селі Петрівці Миргородського району Полтавської області. Рано залишилася без матері і в 1956 році переїхала до батька в село Чорномин Піщанського району Вінницької області, де й навчалася в середній школі.

Вивчення нового матеріалу Ольга Михайлівна проводила доступно, пов’язуючи його з життям. Вона багато працювала додатково в позаурочний час. Її учні завжди брали участь в районних олімпіадах з математики і виборювали призові місця. Основною метою Ольги Михайлівни як класного керівника було згуртування класного колективу. Висока професійна компетентність характеризувала всю роботу вчительки. Ольга Михайлівна – вчитель вищої категорії, нагороджена знаком «Відмінник народної освіти УРСР», Грамотами МО України, обласного управління освіти та республіканського комітету профспілки. З 1986 по 1987 рік Ольга Михайлівна очолювала районне методичне об’єднання вчителів математики.

Ольга Михайлівна дуже любить квіти. Клумби на її подвір’ї переливаються різними кольорами, а взимку в кімнатах повно зелені вазонів.

Саволюк Анатолій Панасович

(1947-201)

Анатолій Панасович народився 28 серпня 1947 року в селі Межирів Жмеринського району. Майбутнє подружжя Саволюків поєднав фізико-математичний факультет, який вони закінчили в 1969 році.

У Вищеольчедаївській СЗШ І-ІІІ ступенів з 1969 року навчали математики Саволюки – Ольга Михайлівна і Анатолій Панасович. Це вони допомагали учням насамперед зрозуміти красу математики, її логічність. Саволюк Ольга Михайлівна всі роки своєї довгої вчительської роботи присвятила удосконаленню уроку як найважливішої ланки навчально-виховного процесу. Вона вчила дітей і сама все своє життя вчилася. Її цікавили новітні технології навчання, зокрема модульне навчання.

Анатолій Панасович Саволюк досконало володів матеріалом, сумлінно готувався до уроків. Структура уроків була гнучка, добре осмислена. В роботі широко використовував комп’ютер. Багато працював з учнями індивідуально, вміло організовував самостійну роботу за допомогою карток із завданнями різних рівнів складності, завданнями з елементами дослідництва, творчих завдань. Його учні брали участь в районних олімпіадах з математики і займали призові місця. Випускав з учнями «комп’ютерну» газету «Код». Багато уваги приділяв самоосвіті, як він казав: «Люблю всі новинки». Він мав ряд публікацій у фаховій методичній газеті «Математика». Анатолій Панасович – обдарована, ерудована, активна людина. Він учитель вищої категорії. Нагороджений медаллю «За трудовое отличие» (1986р.), грамотою МО України.

Авторитет Анатолія Панасовича був безмежним  його неперевершені професійні якості прикрашали будь-який захід для вчителів математики нашого району. Варто відзначити, що науково-методичне забезпечення фахових журналів з математики значною мірою визначалося творчістю А.П.Саволюка як автора яскравих задач та незамінного фахівця з формування комплектів завдань. Серед вчителів математики Мурованокуриловецького району Анатолій Панасович був безсумнівним лідером, визнаним навіть за межами області.

А.П.Саволюк залишив великий слід у математиці і в нашій пам’яті. Його творча спадщина прислужиться ще не одному поколінню учнів та вчителів.

Заболотний Микола Григорович

(1960)

Учитель фізики, математики, інформатики НВК с. Лучинець. Вчитель-методист, відмінник освіти України.

Народився 20 жовтня 1960 року в Мурованих Курилівцях. Після закінчення навчання в Лучинецькій середній школі в 1978 році вступив до Вінницького державного педагогічного інституту на фізичне відділення фізико-математичного факультету. В студентські роки займався науковою роботою.

З 1982 року працює спочатку 1 рік у Рівненській середній школі, а потім навчає фізики, математики та інформатики школярів села Лучинець. Виховав багатьох переможців учнівських конкурсів та олімпіад.

Микола Григорович Заболотний - керівник Центру ІКТН при Мурованокуриловецькому РМК. Заболотний М.Г. є переможцем обласного етапу конкурсу «Учитель року» (номінація «Інформатика») та вчителем-експертом Майкрософт, володарем грандів обласної ради та обласної адміністрації, впроваджує ще й STEM-освіту. Лауреат обласної педагогічної премії (2017) Виграв Гранти: МВФ (Міжнародний валютний фонд) (2006 р.) та облдержадмінстрації на теми «Створення регіонального інформаційно- комунікаційного освітнього закладу» (2008 р.); «Впровадження хмарних технологій в освітній простір» (2015 р.) Зараз розробляє педагогічні технології написання програм на андроїд.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з МАТЕМАТИКИ залишилося:
0
3
міс.
2
4
дн.
2
3
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!