ЛПР№3. Робота з аркушами книг в LibreOffice Calc

Опис документу:
Лабораторно-практична робота

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

План уроку Дата ________

Тема №2. Обробка табличної інформації.

Тема уроку: Робота з аркушами книг. Переміщення, вставка, вилучення, перейменування аркушів книги.

Мета уроку: закріпити знання про роботу з аркушами книг в LibreOffice Calc; навчити запускати програму LibreOffice Calc різними способами, створювати нову книгу, закривати та відкривати її різними способами, налаштовувати параметри збереження документу, редагувати властивості документа, переміщувати, вставляти, вилучати, перейменовувати аркуші книг; розвивати навички роботи з LibreOffice Calc, логічне мислення, пам’ять, увагу, самоконтроль і практичні навички роботи з ПК; виховувати інтерес до предмету та наполегливість у навчанні, інформаційну культуру, акуратність, дисциплінованість, посидючість.

Тип уроку: застосування знань і формування умінь.

Вид уроку: лабораторно — практична робота №3.

Обладнання: зошит, опорний конспект, роздатковий матеріал, комп’ютер, проектор.

Хід уроку

І. Оргмомент.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

ІІІ. Оголошення теми та мети уроку.

ІV. Правила техніки безпеки під час роботи на ПК.

V. Виконання лабораторно — практичної роботи:

Технологія виконання:

  1. Завантажте LibreOffice Calc двома відомими вам способами (наприклад за допомогою меню кнопки Пуск і з використанням Ярлика);

  2. Створіть нову книгу (Файл / Создать / Электронную таблицу);

  3. Збережіть створену книгу під ім'ям ЛПР№3 у свою робочу папку (Файл / Сохранить как...);

  4. Закрийте документ, а потім і Calc. Проаналізуйте чим відрізняються ці два способи;

  5. Відкрийте файл ЛПР№3 різними способами. Після кожного відкриття закривайте Calc. Використовуйте наступні можливості відкриття файлу:

    • Консоль або Диспетчер файлів;

    • команду Офис меню кнопки Пуск;

    • команду Файл / Открыть в Calc;

    • відповідну кнопку на панелі інструментів Стандартная в Calc;

    • Список останніх файлів які редагувалися в меню Файл / Предыдущие документы.

Проаналізуйте який з даних способів: а) найшвидший, б) найнадійніший.

  1. Встановіть Автоматичне збереження документа кожні 5 хв.. Для цього потрібно виконати наступні команди: Сервис / Параметры / Загрузка и сохранение / Общие / встановити прапорець в поле Автосохранение каждые / у полі напроти задати інтервал часу - 5 мин.;

  2. Встановіть пароль для відкриття свого файлу. Для цього потрібно: обрати команду Файл / Сохранить как / у вікні Сохранить как встановити прапорець в поле Сохранить с паролем / у вікні Задать пароль ввести і підтвердити пароль (пароль потрібно запам’ятати або краще записати);

  3. Перегляньте і відредагуйте властивості документа (Файл / Свойства). Заповніть вікно властивостей на свій розсуд (вкладка Описание у вікні Свойства);

  4. Не закриваючи створеного файлу, організуйте новий документ за допомогою:

а) команди меню Файл / Содать,

б) кнопки Создать на панелі інструментів Стандартная. Зверніть увагу, що ці два способи зовсім не однакові;

  1. Переключіться між відкритими документами з використанням:

а) меню Окно,

б) комбінації клавіш Ctrl+F6 або Alt+Tab;

  1. Перейдіть у файлі ЛПР№3 з Лист1 на Лист2 (за допомогою миші або клавіш: Ctrl+PageUp\Down);

  2. Додайте 3 аркуша у ваш робочий документ з використанням команди Вставка \ Лист… або команди Добавить листы з контекстного меню ПКМ (клацніть правою кнопкою миші на Лист 2 і оберіть Добавить листы \ Лист), або відповідної кнопки коло ярликів листів поточного документу;

  3. Перемістіть Лист3, помістивши його перед Лист6 (використовуйте команду Переместить/копировать контекстного меню ПКМ або просте перетягування за допомогою ЛКМ);

  4. Створіть таблицю успішності учнів вашої групи на Лист1 за таким зразком:

  1. Скопіюйте Лист1 з таблицею в кінець робочої книги. Використовуйте контекстне меню або перетягування ЛКМ з затиснутою клавішею Ctrl;

  2. Присвойте Листу з таблицею ім'я Успішність (команда Переименовать з контекстному меню);

  3. Видаліть всі порожш Листи у книзі. Використовуйте команду Удалить… у контекстному меню або команду головного меню Правка /Лист / Удалить;

  4. Покажіть результати роботи вчителю. Закрийте книгу і Calc зі збереженням даних.

Загальна кількість балів за ЛПР – 10 балів

V. Підведення підсумку уроку.

VІ. Домашнє завдання:

Викладач: Теницький С. М.

ЛАБОРАТОРНО – ПРАКТИЧНА РОБОТА № 3

Тема: Робота з аркушами книг. Переміщення, вставка, вилучення, перейменування.

Технологія виконання:

  1. Завантажте LibreOffice Calc двома відомими вам способами (наприклад за допомогою меню кнопки Пуск і з використанням Ярлика);

  2. Створіть нову книгу (Файл / Создать / Электронную таблицу);

  3. Збережіть створену книгу під ім'ям ЛПР№3 у свою робочу папку (Файл / Сохранить как...);

  4. Закрийте документ, а потім і Calc. Проаналізуйте чим відрізняються ці два способи;

  5. Відкрийте файл ЛПР№3 різними способами. Після кожного відкриття закривайте Calc. Використовуйте наступні можливості відкриття файлу:

    • Консоль або Диспетчер файлів;

    • команду Офис меню кнопки Пуск;

    • команду Файл / Открыть в Calc;

    • відповідну кнопку на панелі інструментів Стандартная в Calc;

    • Список останніх файлів які редагувалися в меню Файл / Предыдущие документы.

Проаналізуйте який з даних способів: а) найшвидший, б) найнадійніший.

  1. Встановіть Автоматичне збереження документа кожні 5 хв.. Для цього потрібно виконати наступні команди: Сервис / Параметры / Загрузка и сохранение / Общие / встановити прапорець в поле Автосохранение каждые / у полі напроти задати інтервал часу - 5 мин.;

  2. Встановіть пароль для відкриття свого файлу. Для цього потрібно: обрати команду Файл / Сохранить как / у вікні Сохранить как встановити прапорець в поле Сохранить с паролем / у вікні Задать пароль ввести і підтвердити пароль (пароль потрібно запам’ятати або краще записати);

  3. Перегляньте і відредагуйте властивості документа (Файл / Свойства). Заповніть вікно властивостей на свій розсуд (вкладка Описание у вікні Свойства);

  4. Не закриваючи створеного файлу, організуйте новий документ за допомогою:

а) команди меню Файл / Содать,

б) кнопки Создать на панелі інструментів Стандартная. Зверніть увагу, що ці два способи зовсім не однакові;

  1. Переключіться між відкритими документами з використанням:

а) меню Окно,

б) комбінації клавіш Ctrl+F6 або Alt+Tab;

  1. Перейдіть у файлі ЛПР№3 з Лист1 на Лист2 (за допомогою миші або клавіш: Ctrl+PageUp\Down);

  2. Додайте 3 аркуша у ваш робочий документ з використанням команди Вставка \ Лист… або команди Добавить листы з контекстного меню ПКМ (клацніть правою кнопкою миші на Лист 2 і оберіть Добавить листы \ Лист), або відповідної кнопки коло ярликів листів поточного документу;

  3. Перемістіть Лист3, помістивши його перед Лист6 (використовуйте команду Переместить/копировать контекстного меню ПКМ або просте перетягування за допомогою ЛКМ);

  4. Створіть таблицю успішності учнів вашої групи на Лист1 за таким зразком:

  1. Скопіюйте Лист1 з таблицею в кінець робочої книги. Використовуйте контекстне меню або перетягування ЛКМ з затиснутою клавішею Ctrl;

  2. Присвойте Листу з таблицею ім'я Успішність (команда Переименовать з контекстному меню);

  3. Видаліть всі порожш Листи у книзі. Використовуйте команду Удалить… у контекстному меню або команду головного меню Правка /Лист / Удалить;

  4. Покажіть результати роботи вчителю. Закрийте книгу і Calc зі збереженням даних.

Загальна кількість балів за ЛПР – 10 балів

Викладач: Теницький С. М.

4

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Цифрові практики Нової української школи: створення освітнього відеопроєкту»
Ілляхова Марина Володимирівна
30 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації (лист МОН № 4/2181-19 від 30.09.2019 р.).

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: як створити дієвий механізм
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись
Підвищення кваліфікації: вчителі самі вирішуватимуть, де навчатись