Корекційно-логопедичне заняття «Зимові забави. Веселий сніговик»
Мета: навчальна: - уточнити та закріпити уявлення дітей про зимові забави, ознаки зими; вчити підбирати спільнокореневі слова до слова «сніг»; утворювати слова із зменшувально-пестливими суфіксами–ок, -очк, -ичк, узгоджувати іменники з присвійними прикметниками; удосконалювати вміння аналізувати, робити висновки
- корекційна: - розвиток дрібної моторики;
координації та точність рухів;
розвиток зорового сприймання, уваги та пам’яті, основних мисленнєвих операцій (аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення, класифікації)
чіткість та виразність мовлення,
фізіологічне дихання, наглядно образне мислення,
повноту уваги, пам'ять
- виховна: - виховувати навики співдружності і взаємодії, дисциплінованість, позитивне відношення до занять.
Матеріал: зображення артикуляційного комплексу в презентації, предметні малюнки до гри «Зимові розваги», вата для гри на дихання «Снігопад»; посилка, аркуш паперу розміром А4, розрізні частини сніговика (три кола різних розмірів, два малих, два овали, прямокутник), пластилін двох кольорів (коричневий/чорний, червоний)
Словникова робота: сніг, сніговик, сніжки, снігопад.
Хід заняття:
І. Організаційна частина
ІІ. Основна частина
ІІІ. Арт-терапевтична частина
IV. Підсумок заняття
І. Організаційна частина
1. Привітання
Вправа «Хмаринка-сонечко»
Мета: встановлення емоційного контакту з дітьми.
Виконання: логопед пропонує вибрати на що схожий настрій дитини: на хмаринку чи на сонечко.
ІІ. Основна частина.
1. Повідомлення мети та теми заняття.
2. Артикуляційний комплекс «Сніжинка»
Мета: формувати правильний артикуляційний уклад, розвивати рухливість органів артикуляційного апарату.
Виконання: дитині демонструються картинки із зображенням укладу артикуляційного апарату при виконанні вправи та пропонується уявити, що вона виконує ту чи іншу зимову розвагу.
Завдання дитини –виконати артикуляційну вправу під рахунок вчителя.
Час виконання кожної вправи – 10-15 сек.
1. Вправа «Лопаточка» (статистична вправа)
Відкрити рот і покласти і покласти широкий розслаблений язик на нижню губу. Занести «лопатку» в рот і занести за нижні зуби, намагаючись не напружувати язик.
2. Вправа «Лопаточка» - Вправа «Голочка» (динамічна вправа)
Виконувати під рахунок позмінно.
Вправа «Голочка» Відкрити рот в посмішці. Відкрити широко рот та витягнути тонкий, довгий язик. Не напружуючи губи тягнути язик вперед.
3. Вправа «Подуй на сніжинку» (динамічна вправа)
Відкрити рот в посмішці. Витягнути широкий язик, покласти на
нижню губу, виходячи за поверхню губи. Зробити помірний видих, направляючи струмінь повітря до носа.
4. Вправа «Ліпимо сніжки» (динамічна вправа)
Відкрити рот в посмішці та витягнути язик. Спокійно покласти язик на нижню губу і, поплескуючи по ньому губами, вимовляти склади ПЕ-ПЄ-ПЕ. Виконувати протягом 10—15 секунд.
5. Вправа «Гірка» (статистична вправа)
Широко відкрити рот, заховати кінчик язика за нижні зуби, а спинку язика підняти вгору до піднебіння. Показати круту гірку.
Виконувати 10-15 секунд.
3. Дидактична гра "Зимові розваги"
Мета: закріпити знання та уявлення про ігри та розваги дітей взимку,
удосконалювати вміння аналізувати, робити висновки чому одні розваги можливі лише взимку, а інші можливі лише у теплу пору року;
розвивати вміння дітей складати розповідь за сюжетним малюнком;
розвивати у дошкільнят пізнавальну та мовну активність, розширення словникового запасу.
Виконання: на екрані демонструється картинки зимових та літніх забав. Діти називають забаву та погоджуються або не погоджуються з запропонованою зимовою забавою.
4. Дидактична гра «Відгадай та збери»
Мета: розвивати вміння будувати прості конструкції за зразком і “алгоритмом”.
Виконання: на екрані зображено частинки з яких можна скласти сніговика (три кола різних розмірів, два малих, два овали, прямокутник). Вчитель пропонує дітям скласти разом сніговика на екрані. Згадавши при цьому назви геометричних фігур.
ІІІ. Арт-терапевтична частина
1. Арт-терапевтичне заняття «Зимова посилка»
Мета: розвиток логічного й образного мислення, уяви,
розвиток координації рухів, а також дрібної моторики рук,
сенсорна інтеграція,
розвиток уваги, концентрації,
відчуття власної значущості та своєї праці,
емоційне піднесення.
Матеріали: у кожної дитини завчасно вата для гри на дихання «Снігопад»; аркуш паперу розміром А4, розрізні частини сніговика (три кола різних розмірів, два малих, два овали, прямокутник), пластилін двох кольорів (коричневий/чорний, червоний)
Виконання: на аркуш паперу А4 діти приклеюють геометричні фігури щоб утворився сніговик. Далі виконують вправу «Снігопад»
2. Динамічна хвилинка «Снігопад»
Мета: розвиток сили видиху.
Виконання: кожна дитина бере вату та розриває її на частинки. У дітей виходять сніжки, вони кладуть їх на долоню та дують, роблячи при цьому снігопад.
Вату ми рвемо, рвемо.
На долоню кладемо.
Дую-дую снігопад я чую.
Далі продовжуємо арт-терапевтичне заняття, вчитель-логопед пропонує дітям скатати із цього снігу сніговика. Частинку вати вложимо на долоню та катаємо «сніжку».
На аркуші паперу у нас вже є сніговик. Намазуємо клеєм всі круглі частинки сніговика та пропонуємо взяти сніжку, а потім прикріпити її на аркуші зі сніговиком.
Коли всі діти прикріплять свої сніжки (вату), вийде пухнастий сніговик.
Пропонуємо взяти коричневий пластилін (розігріти його в руках) скатати маленькі кружечки та прикріпити їх до шапки сніговика.
Взяти червоний пластилін та скатати його маленьку частину в «ковбаску» та прикріпити як ніс.
ІV. Підсумок.
Запитання до дітей:
Молодці діти!
Ви дуже добре працювали, багато дізнались нового.
Чи сподобалось вам заняття?
А що саме сподобалось?
Чого боїться Сніговик?






















!["Пригоди Планетярика на Зеленій Планеті" на автоматизацію звуків [Л],[Л'],[З]](https://fs08.vseosvita.ua/08018q3o-00d7-70x37.jpg)




