Тема: «Диференціація приголосних Ш –Щ, звуків, і графем у словах, словосполученнях».
Мета: відпрацювати чітку артикуляцію звуків ш – щ; учити на слух розрізняти ці звуки; розвивати фонематичний слух; формувати порівняльний вербальний аналіз графем Ш – ШЧ; учити писати їх у певному порядку; учити добирати слова-антоніми, утворювати з ними словосполучення; збагачувати активний словник; учити висловлювати свої думки; формувати толерантні відносини з товаришами.
Дидактичне забезпечення уроку:
Демонстраційне: артикуляційні профілі; зображення графем ш – шч.
Індивідуальне: картки з рельєфними літерами, серветки. Малюнки для вправи «Киця – бешкетниця»; картки зі словами-антонімами; зошити, ручки із зеленою та синьою пастою.
Хід уроку:
Повідомлення теми уроки.
Ознайомлення з артикуляцією і вимовою звуків Ш – ШЧ.
Диференціація літер Ш-Щ між собою.
д\гра «Упізнай літеру»
Диференціація літер Ш-Щ поміж інших, подібних за написанням графем.
д\вправа «Киця – бешкетниця», робота з індивідуальними картками.
Літерний слуховий диктант.
Фізкультхвилинка.
Диференціація звуків Ш-ШЧ у словах, словосполученнях.
д\впрва «Скажи навпаки»
Підсумок
![Логопедичний альбом. Звук [ш]](https://fs03.vseosvita.ua/030129v8-3bfa-70x37.png)


![Формування правильної вимови звука [ш] Інтерактивна презентацiя для логопедичного заняття](https://fs08.vseosvita.ua/0800vlzw-d1c7-70x37.png)
![Звукова подорож: Диференціація та автоматизація звуків [С] – [Ш]. Логопедичне заняття](https://fs09.vseosvita.ua/09008txt-4faa-70x37.jpg)

!["Пригоди Планетярика на Зеленій Планеті" на автоматизацію звуків [Л],[Л'],[З]](https://fs08.vseosvita.ua/08018q3o-00d7-70x37.jpg)




