Логіко математичний розвиток
Старша група
Тема: казка «Колосок»
Мета: продовжувати навчати орієнтуватися в просторі , закріпити поняття «зліва», «справа», «між», розвивати вміння працювати в парах та допомагати один одному, складати геометричні фігури та коментувати свої дії, виховувати бажання допомагати один одному та тим хто потребує допомоги; продовжувати навчати відповідати на запитання повним реченням; пригадати зміст знайомої казки та добре знати сюжет, вміти правильно довести свою думку, продовжувати ознайомлювати з різноманітними діями з LEGO конструктором .
Матеріал: цеглинки LEGO на кожну дитину, набір конструктора для складання Колоска, коректурні таблиці «Казки», картки із зображенням сюжету із казки, колоски, зображення мишки та півника.
Хід заняття:
І Організаційна частина
1. Привітання
- Діти, сьогодні незвичайне заняття, тому що до нас завітали гості. Підніміться та привітайтеся з ними.
Треба дружно привітатись
«Добрий день».
Дружно й голосно сказати:
«Добрий день».
Вліво, вправо поверніться,
Туди, сюди посміхніться.
«Добрий день, добрий день, добрий день».
- Сідайте, будь ласка!
Ігрова ситуація
– Діти, а чи полюбляєте ви казки ?
– А які казки ви знаєте?
Я їх теж дуже люблю, адже саме казочка веде нас в світ чарівних пригод та історій .
– Діти , а звідки беруться казочки? (Їх складають письменники ,народ)
ІІ Мотивація пізнавальної діяльності. Відгадування загадок.
Послухайте загадки і відгадайте їх:
1) Маленька, сіренька,
Хвостик як шило, бігає швиденько. (Мишка)
- Як ви здогадались, що ця загадка про мишку?
2) Хоч годинника не має,
Вранці всіх нас підіймає.
Кожен прокидається –
З сонечком вітається. (Півень)
- Які слова допомогли здогадатися вам, що це півник? Молодці, ви дуже старались!
А чи знаєте ви з якої казки ці герої? (Колосок)
Давайте ми її зараз почитаємо
Жили собі двоє мишенят – Круть та Верть і півник Голосисте Горлечко. Мишенята було тільки й знають, що танцюють та співають. А півник удосвіта встане, всіх піснею збудить та й до роботи береться.
Поглянте скільки листочків нападало, давайте допоможемо півнику прибрати. Щоб допомогти півнику треба ці шматочки скласти (складання геометричних фігур) знаходження колоска.
Ото якось підмітав у дворі та й знайшов пшеничний колосок.
Поглянте який він!
– Круть, Верть, – став гукати півник, – а гляньте-но, що я знайшов!
Поприбігали мишенята та й кажуть:
– Коли б це його обмолотити...
– А хто молотитиме? – питається півник.
– Не я! – одказує одне мишеня.
– Не я! – каже й друге мишеня.
– Я обмолочу, – каже до них півник. І взявся до роботи.
Фізкультхвилинка:
Кубик Лего непростий
Він маленький, чарівненький…
Ось цеглиночку візьмемо
На голівку покладемо
Всі присядемо гарненько
Щоб не впала – потихеньку
Обережненько встаємо
І у руки знов візьмемо
Покладемо на підлогу
Самі вирушим по колу
Біля іншої – зупинка,
Знов до рук візьмемо цеглинку
Між долонями стискаємо
І навколо повертаємо
З нею весело стрибати
Можна в схованки пограти…
Ще малюнок намалюємо І сусіду подаруємо
Лего в руки ми візьмемо
І на місце повернемо
А мишенята й далі граються.
От вже й обмолотив півник колосок та й знов гукає:
А мишенята доки грали всі цифри які я приготувала на заняття порозкидали. Діти, допоможете меня їх прибрати та на місця поскладати. Потрібно з'єднати цифру з кількістю колосків. Допоможете?
– Гей, Круть, гей, Верть, а йдіть гляньте, скільки зерна я намолотив!
Поприбігали мишенята.
– Треба, – кажуть, – зерно до млина однести та борошна намолоти.
– А хто понесе? – питає півник.
– Не я! – гукає Круть.
– Не я! – гукає Верть.
– Ну, то я однесу, – каже півник.
Діти, а як ви вважаєте з одного колоска буде багато муки? Скільки колосків треба щоб отримати цілий мішок борошна?
Може ми якось можемо допомогти півнику? (-Намалювати, скласти)
Давайте ми допоможемо півнику і зробими багато казкових колосків. Ось у нас на столах лежать цеглинки лего( різнокольорові). Якого кольору справжні колоски? (жовті). Ось у нас є шаблон колоска, беріть цеглинки і давайте виростимо багато колосків.
Покладемо їх в кошик і передамо півнику, нехай віднесе до млина.
Узяв півник на плечі мішок та й пішов.
А мишенята собі одно скачуть – у довгої лози граються. Прийшов півник додому, знов кличе мишенят:
– Гей, Круть, гей, Верть! Я борошно приніс.
Поприбігали мишенята, пораділи:
– Ой півничку! Вже тепер тісто треба замісити та пиріжечків спекти.
– Хто ж міситиме? – питає півник. А мишенята й знов своє:
– Не я! – пищить Круть.
– Не я! – пищить Верть.
Подумав, подумав півник та й каже:
– Доведеться мені, мабуть.
От замісив півник тісто, приніс дрова та й розпалив у печі. А як у печі нагоріло, посадив пиріжки.
От і ми, доки будемо чекати на смаколики виконаємо наступне завдання. (Колобок – добрий, Лисичка з казки про колобка – зла, Коза – Дереза – зла, Півник – добрий, Вовк – злий).
Робота з коректурними таблицями «Казки» (З цеглинками)
На аркуші зображені герої ( коза дереза, колобок, лисичка зі скалочкою, мишенята з казки колосок, три порося)
Закрийте цеглинкою червоного кольору злих героїв казок казок.
Накрийте цеглинкою синього кольору третю казку в другому рядку.
Накрийте цеглинкою зеленого кольору першу казку в третьму рядку.
Блакитну цеглинку поставте на казку яка знаходиться між казкою «Колоском» і «Троє поросят».
Назвіть казку, в якій зображена зима .
Назвіть казки, в яких живе Лисичка ( Цеглинкою якого кольору вона накрита)
Мишенята й собі діло мають: пісень співають, танцюють.
Аж ось і спеклися пиріжки, повиймав їх півник, виклав на столі.
А мишенята вже й тут. І гукати їх не треба.
– Ох, і голодний я! – каже Круть.
– А я який голодний! – каже Верть. Та й посідали до столу.
А півник і каже:
– Стривайте-но, стривайте! Ви мені перше скажіть, хто знайшов колосок?
– Ти, – кажуть мишенята.
– А хто його обмолотив?
– Ти, – вже тихіше відказують Круть із Вертем.
– А тісто хто місив? Піч витопив? Пиріжків напік?
– Ти, – вже й зовсім тихенько кажуть мишенята.
– А що ж ви робили?
Що мали казати мишенята? Нічого. Стали вони тут вилазити з-за столу, а півник їх і не тримає. Хто ж отаких ледарів пиріжками пригощатиме?
Ось і наші пиріжечки вже приготувалися. Доки вони охолонуть виконаємо останнє завдання.
Підсумок: Дидактична гра “Підкажи слово”
Якщо в казці є чудо, то вона …(чудова)
Якщо в казці є загадка, то вона…(загадкова)
Якщо в казці є мудрість, то вона …(мудра)
Якщо в казці є дива, то вона …(дивовижна)
Якщо в казці є добро, то вона…(добра)
















