ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС ІМЕНІ К. ПАУСТОВСЬКОГО в ОДЕСІ.

Зарубіжна література

Для кого: 11 Клас, Дорослі

28.08.2021

178

90

0

Опис документу:
Щорічний муніціпальний літературний конкурс в Одесі імені Констянтина Паустовського проводиться в п'яти номiнациiях: «Проза», «Поезия», «Краєзнавство», «Популярізація творчості Констянтина Паустовського» та «Маринистика». Муниціпальний літературний конкурс імени Констянтина Паустовського проводився за распоряженнєм міського голови від 17.04.2019 г. № 295 «О проведенні щорічного муніціпального літературного конкурса в Одесі імені Констянтина Паустовського.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЛІТЕРАТУРНИЙ КОНКУРС ІМ. К. ПАУСТОВСЬКОГО в ОДЕСІ.

Муніципальний літературний конкурс ім. К.Г. Паустовського проводиться щорічно з метою популяризації творчості сучасних авторів і пропаганди спадщини письменника К.Г. Паустовського.

Щорічний муніціпальний літературний конкурс в Одесі імені Констянтина Паустовського проводиться в п'яти номiнациiях: «Проза», «Поезія», «Краєзнавство», «Популярізація творчості Констянтина Паустовського» та «Маринистика». Муниціпальний літературний конкурс імени Констянтина Паустовського проводився за распоряженнєм міського голови від 17.04.2019 г. № 295 «О проведенні щорічного муніціпального літературного конкурса в Одесі імені Констянтина Паустовського та 20.07.2020 г. № 594  «О внесенні змін в распоряженнє міського голови від 17 квітня 2019 р. № 295 «О проведенні щорічного муніціпального літературного конкурса в Одесі імені Констянтина Паустовського".

Одесский городской совет ежегодно объявляет о начале городского литературного конкурса имени К. Паустовского. Прием произведений и кандидатур на соискание премии имени К. Паустовского проводятся в период с 15 июля по 31 августа. Конкурс проводится в пяти номинациях:

- «Проза»;

- «Поэзия»;

- «Популяризация творчества К.Г. Паустовского»;

- «Краеведение»;

- «Маринистика».

На соискание премии им. К. Паустовского принимаются художественные произведения, которые популяризируют общечеловеческие нравственные ценности, духовное развитие личности и любовь к родному краю.

Литературные произведения, которые принимаются на конкурс, должны быть напечатаны отдельным изданием или в составе сборника, альманаха и изданы в текущем или прошлом годах.

Кандидатуры на соискание премии в номинации «Популяризация творчества К.Г. Паустовского» подают творческие, общественные, культурно-просветительские, научные организации и учреждения.

В номинации «Маринистика» могут принимать участие литераторы, художники, организаторы и участники социально-культурных проектов, связанных с морем и т.д.

Каждый соискатель конкурса может участвовать в текущем году только в одной номинации.

Каждый участник конкурса может быть лауреатом только один раз в каждой отдельной номинации.

Подведение итогов конкурса состоится до 10 сентября.

Награждение победителей и участников конкурса в текущем году будет проведено 15 сентября.

Лауреаты конкурса награждаются денежными премиями и дипломами.

Работы принимаются департаментом культуры и туризма Одесского городского совета по адресу:ул. Екатерининская, 14, 2-й этаж, тел.: 723-63-36.

У 2020 році муніципальний літературний конкурс імені Костянтина Паустовського проводився в п'яти номінаціях: «Проза», «Поезія», «Краєзнавство», «Популяризація творчості Костянтина Паустовського» і «Мариністика».

На конкурс були представлені 28 книг, збірників, журналів і альбомів.

За рішенням журі в номінації «Проза» лауреатом конкурсу стала молода, але вже відома одеська письменниця, літературний критик і редактор Ганна Міхалевська за роман «В коконі».

Дія нового роману «В коконі» відбувається в Одесі. У цій містико-фантастичної історії місто виступає своєрідним коконом для сюжету. Лінія фантастики накладається на корпорацію «Кокон» і її проєкти, а містична лінія дісталася катакомбам, Жеваховій горі, знайденим там святилищам Деметри і міфу про Деметру.

У номінації «Поезія» лауреатом конкурсу визнана талановита одеська поетеса Владислава Іллінська за збірку віршів «Анекдоти про дощ». Владислава Іллінська - член Конгресу літераторів України та інших літературних спільнот. Фіналіст безлічі українських і міжнародних фестивалів, учасник від України Першої міжнародної конференції молодих письменників, лауреат премії ім. Юрія Каплана. У 2014 році вийшла перша книга Владислави «Ігри розуму», невеликий тираж якої розлетівся, ледве встигнувши з'явитися на світло.

У номінації «Краєзнавство» лауреатом конкурсу став одеський письменник, краєзнавець Олександр Бірштейн за літературно-художнє видання з циклу «Прогулянки по Одесі» - «Бульвар Французький весь...».
Це книга-альбом, де історія Французького бульвару простежується крізь призму життя людей, які жили в будинках бульвару, що ще збереглися, або вже втрачених. У книзі виникає безліч окремих яскравих особистостей і перетинається безліч доль. Сторінки книги прикрашають сотні раритетних архівних фотографій.

У номінації «Популяризація творчості Костянтина Паустовського» звання лауреата конкурсу присуджено Валерію Дружбинському - колишньому особистому літературному секретарю К. Паустовського за вагому публіцистичну спадщину і постійну активну популяризацію життя і творчості письменника.

Валерій Дружбинський - відомий журналіст, живе в Києві. У 1964-1968 роках працював літературним секретарем Костянтина Паустовського. З кінця 1968 по 1981 роки - власний кореспондент газети «Известия» на Півдні України. З кінця 1981 року працював головним редактором журналів «Новини кіноекрана» та «Вавилон» (Київ). У 1991-1992 роках викладав в Еймському університеті (США, штат Айова). У 1997-2000 роках - кореспондент газети «Незалежність». З 2001 року і дотепер - спецкор газети «Дзеркало тижня. Україна». Брав активну участь у створенні музеїв К. Паустовського в Києві. Написав і видав ряд книг про Костянтина Паустовського.

Також у номінації «Популяризація творчості Костянтина Паустовського» лауреатами стали головний редактор газети «Моряк України» Анатолій Венгрук і журналіст, письменниця Інна Іщук - співавтори соціально-культурного проєкту «Кают-компанія Морської бібліотеки Одеси», який функціонує на базі бібліотеки-філії № 2 ім. К. Паустовського Централізованої бібліотечної системи для дорослих.

У номінації «Мариністика» звання лауреатів конкурсу розділили одеський журналіст, поет, письменник-мариніст Іван Рябухін за книгу «Маяки Одеси і Одеської області» та автори Борис Амчиславський і Едуард Амчиславський за книгу «Чорне море Леоніда Утьосова. Морська тема в житті і творчості Леоніда та Едіт Утьосових».

Дипломантами конкурсу у 2020 році стали: Галина Лєкарева-Нікітіна, Олена Андрейчикова, Євгенія Красноярова, Олег Дрямін, Світлана Лисенко і Тетяна Німас.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.