До ЗНО з БІОЛОГІЇ залишилося:
0
6
міс.
1
8
дн.
0
8
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!

Літературний диктант за драмою М.Метерлінка "Синій птах"

Опис документу:
10 клас. Літературний диктант за драмою М.Метеглінка "Синій птах". Літературний диктант дає можливість перевірити знання учнями тексту, розуміння змісту, символіки твору, засвоєння теоретичних понять.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Моріс Метерлінк «Синій птах»

 1. Драма М.Метерлінка за жанром - феєрія. Вкажіть ознаки цього жанру. (Казковий сюжет, фантастика, фольклорні та міфологічні образи, умовність часу та простору, символічність, притчевість, наявність сценічних ефектів).

 1. Де і коли розпочинаються дії в творі? (Хатина дроворуба, напередодні Різдва).

 1. У побудові твору застосовується конструкція «подвійної рами». Розкрийте це поняття. (Починається і закінчується драма зображенням реального життя, а основні події сюжету відбуваються уві сні).

 1. Назвіть реальних та алегоричних героїв драми. (Реальні: мати, батько, Тільтіль, Метіль, , сусідка Берленґо; алегоричні: фея Берилюна, Хліб, Молоко, Вода, Кішка, Пес, Дуб, Душа Світла, Ніч…)

 1. Окресліть основний конфлікт драми. (Боротьба сил добра і зла, світла і пітьми).

 1. Визначте композицію п’єси? (Драма складається з 5 дій і 12 картин).

 1. Де побували діти під час подорожі за Синім птахом? (У Країні Спогадів, у садах Блаженств, у царстві Майбутнього).

 1. Доведіть, що час сну і сновидіння не збігаються. (Сон – минула тільки одна ніч; сновидіння – діти повернулися додому через рік).

 1. Що усвідомили діти, побувавши в Країні спогадів? (Потрібно поважати пам’ять предків).

 1. Про які цінності в людському житті дізнаються діти в садах Блаженств? (Любов до батьків, до природи і рідної землі, материнська любов, бажання бути щасливим).

 1. Як ви розумієте слова бородатого Часу з царства Майбутнього: «На землю голіруч не пускають». (Він переконаний у високому покликанні людей. Кожна людина народжується з певними талантами, щоб залишити слід у житті).

 1. Розкрийте символіку Синього птаха. (Це символ духовної мети людства, яка повинна спонукати його до пошуку істини та внутрішнього вдосконалення. Це символ надії, щастя, яке може бути зовсім поряд, але ми його не помічаємо. Це символ родинного тепла і любові).

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Курс:«Стрес і стрес-менеджмент учасників освітнього процесу»
Левченко Вікторія Володимирівна
30 годин
590 грн
590 грн

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.