• Всеосвіта
  • Бібліотека
  • Журналістика
  • Літературні зустрічі "Чужої біди не буває" ,що проходили у м.Дніпрі 24.04.19.Скільки б не пройшло часу, чорнобильський біль тривожить людські душі.

Літературні зустрічі "Чужої біди не буває" ,що проходили у м.Дніпрі 24.04.19.Скільки б не пройшло часу, чорнобильський біль тривожить людські душі.

Опис документу:
Наші враження,як гостей і учасників цих читань були приємними. Бо діти ( серед них учні нашої школи: Махмудова Вероніка та Носар Людмила (9-а кл.) читали власні твори (поезії) на болючу,складну тему. Тут важливо було не просто римувати ,а ще й відчувати увесь той біль і трагедію, яку пережили чорнобильці та ліквідатори.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ЛІТЕРАТУРНІ ЗУСТРІЧІ «ЧУЖОЇ БІДИ НЕ БУВАЄ»

Скільки б не пройшло часу, чорнобильський біль тривожить людські душі. Небайдужа до теми Чорнобиля творча молодь області взяла участь у літературних зустрічах "Чужої біди не буває". Наші враження,як гостей і учасників цих читань були приємними. Бо діти ( серед них учні нашої школи: Махмудова Вероніка та Носар Людмила (9-а кл.) читали власні твори (поезії) на болючу,складну тему. Тут важливо було не просто римувати ,а ще й відчувати увесь той біль і трагедію, яку пережили чорнобильці та ліквідатори.

24 квіт. 2019

Уже втретє слухачі Дніпропетровського відділення МАН та учні загальноосвітніх навчальних закладів області взяли участь у заході, присвяченому річниці аварії на Чорнобильський АЕС.

   26 квітня 1986 року. Чорною та гіркою виявилась  ця дата для людства:  більше тридцяти років тому на території України сталася аварія, яку обґрунтовано вважають найбільшою в світі техногенною і екологічною катастрофою. Проте, скільки б не пройшло часу, все одно чорнобильський біль чорною гіркотою осідає в людських душах. Врятований світ – найкращий пам'ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі, а пам'ять про них назавжди залишиться в історії людства.

    З метою вшанування пам'яті учасників  ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС Дніпропетровське відділення Малої академії наук уже традиційно збирає юних поетів з навчальних закладів області на літературний захід  «Чужої біди не буває»

    Літературні зустрічі були проведені 24 квітня 2019 року на базі Палацу Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара і зібрали більше тридцяти учасників з   м.Дніпро (КЗО «НВК № 59, КЗО «СЗШ № 114», КЗО «СЗШ № 62», КЗО «ФЕЛ», КЗО «СЗШ  № 29», КЗО «ССЗШ № 9 з поглибленим вивченням англійської мови», КНЗ «ХЕЛ»), м.Кривий Ріг (КЗШ № 99, КЗШ № 32, Криворізький центр професійної освіти робітничих кадрів торгівлі та ресторанного сервісу), м.Апостолове (ДПТНЗ «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів»), м.Нікополь (Нікопольський професійний ліцей), Криничанського (КПЗО «Божедарівський будинок дитячої та юнацької творчості»), Нікопольського (Капулівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Покровського (Просянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів) та Томаківського р-нів (Чумаківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів).

Свої власні твори презентувала Саєнко Марина Сергіївна, вчитель зарубіжної літератури Просянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів  Покровського р-ну. Юні літератори з великим задоволенням слухали поезію Марини Сергіївни та надихнулись її напутнім словом.

Саєнко Марина Сергіївна. Рік народження 01.12.1972 (м.Дніпропетровськ) З дитинства відчувала захват від книг та взагалі мистецтва.

Навчалась у Просянській середній школі,паралельно у музичній (по класу фортепіано). Любов до віршування виникла з дитинства,адже поезія вона, як пісня, душа народу. Спроби пера датую 1987р.

1990-1995рр-- Криворізький педегогічний інститут (філологічний факультет).Навчилася грати на гітарі,співала для себе і друзів про «місто золоте», «кудлатого джмеля», «ланфрен ланфран»… 1994 р. вийшла заміж. 1995 почала працювати у Просянській школі організатором (піонервожатою), 1997р - мені довірили викладання мови національних меншин та зарубіжної літератури. Вірші майже не писала.

2005р,2011р народила двох донечок,вони моя втіха і надія. Років 5 тому почала знову писати вірші. Мабуть, надихають мене на творчість класичні перлини Рільке, Лорки, Міцкевича, Л.Костенко, Л.Українки та багатьох інших авторів,з якими я знайомлю молодь нашого селища. Заохочую юних поетів до римування ,мистецького польоту, адже, як говориться у Біблії, таланти не слід заривати у землю.

Я не хотіла бути поетесою,

Але стою ось зараз перед вами.

Поет не обирає свою долю,

Він є пророк ,із власними віршами.

Я не хотіла бути поетесою!

Поети бачте ,то не королі,

В хоромах не живуть і у маєтках,

І заробляють копійки малі!

Я не хотіла бути поетесою,

Бо їх життя у світу на вустах…

Хоча й летить душа кометою,

Їх доля—то тернистий шлях!

Я не хотіла бути поетесою!

Бо прийдеться писати про любов.

А про любов співати –сокровенне,

То наче проливати власну кров.

Я не хотіла бути поетесою!

Бо твір-- то лист нащадкам на віки

Я сумнівалась : а чи зрозуміють?

Потомки всі мої думки!

    До участі у читаннях приєдналися викладачі та студенти Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара: аспірантка кафедри української літератури  факультету української і іноземної філології та мистецтвознавства Юлія Олегівна Різниченко  та студентки ІІІ курсу цього ж  факультету  Яна Чайка та Інна Драненко. Дівчата підготувати  огляд художньої літератури та літературних часописів, де з'являлися тематичні публіцистичні виступи Олеся Гончара, Бориса Олійника, Івана Драча, а згодом були надруковані поетичні твори  Наталки Білоцерківець, Леоніда Горлача, Світлани Йовенко. За словами Саєнко Марини Сергіївни (Просянська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), всі задоволені проведенням заходу та приємно вражені виступами учнів – чудових, самобутніх юних поетів

Дніпропетровське відділення МАН

щиро дякує учасникам

обласного літературного заходу

 «Чужої біди не буває» та чекає наступних зустрічей!

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

До ЗНО з ФРАНЦУЗЬКОЇ МОВИ залишилося:
0
3
міс.
0
4
дн.
1
9
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!