Літературне краєзнавство

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ПРО ЛІТЕРАТУРНЕ КРАЄЗНАВСТВО

Усі люди різні, і кожного ми сприймаємо таким, яким він є. Письменники теж різні, але сприймаємо ми їх також такими, якими вони нам себе виявляють. Хтось із авторів припаде нам до душі, а чиїсь твори викличуть суперечливі думки. Думки одного будуть нам близькими і зрозумілими, з іншим не цілком можемо погодитися, тому захочеться посперечатися, але це буде після того, коли ми познайомимося, - перш ніж скласти власну думку про автора, ми вивчаємо його твори.

Літератори рідного краю варті того, щоб ми знали про них і пишалися їхніми здобутками. Вони – літописці рідного краю. Приємно усвідомлювати, що в різні періоди розвитку історії нашого краю вони з великою пошаною ставилися до своєї малої батьківщини, линули думками до неї і цю свою любов передали у своїх творах.

Саме краєзнавство є безцінною скарбницею збереження історичного досвіду багатьох поколінь, всього того найкращого, що витримало випробування часом в сфері матеріальної і духовної культури. Ця скарбниця є тим своєрідним містком, який зв’язує покоління минулі з поколіннями сучасними і прийдешніми.

В поняття „краєзнавство” входить сукупність наукових дисциплін про комплексне дослідження краю, складова частина історичної науки та великий громадський рух. Увібравши в себе величезний потенціал історичної науки, краєзнавство вивчає історію окремих регіонів з урахуванням їх локальних відмінностей. Історико-краєзнавчі розробки відкривають перед історичною наукою широкі можливості дослідження багатогранності загальних процесів і особливостей, привнесених конкретною творчістю мас у місцевих умовах. Без об’єктивного врахування цих аспектів історія у цілому хибує на однобічність висновків і оцінок багатьох процесів та подій, спрощення історичного минулого, замовчування деяких фактів, явищ та імен діячів. Лише глибоке всебічне вивчення конкретного, специфічного дає можливість історії як науці дійти глибоких узагальнень, вивчити спільне, розкрити закономірності історичного процесу.

Літературне краєзнавство має свою специфіку. Його мета: зясувати провідні мотиви творчості поетів і письменників рідного краю, посилити вплив літератури на формування інтелектуального потенціалу особи. Це – історія розвитку культури рідного краю. На позитивних прикладах з історії рідного краю молоде покоління може вчитися жити і працювати.

Почуття любові до України, глибока повага до вікових народних традицій – невичерпні джерела духовності, моральності та культури сучасної людини. Знання рідного краю духовно збагачує її, виховує нездоланну відданість Вітчизні, вчить шанувати свій народ та інші народи, що здавна пліч-о-пліч жили і працювали в Україні.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
2
7
дн.
0
0
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!