Літературне читання 4 клас Тема. Принади літнього ранку. Анатолій Костецький. Рибалка – дивак.

Опис документу:
Тема. Принади літнього ранку. Анатолій Костецький. Рибалка – дивак. Мета: удосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні, уміння орієнтуватися в тексті, порівнювати зміст різних творів; формувати оцінні судження, сприяти розвитку уваги, мислення, зв’язного мовлення; виховувати любов до природи.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Літературне читання 4 клас

Тема. Принади літнього ранку. Анатолій Костецький. Рибалка – дивак.

Мета: удосконалювати техніку свідомого, виразного читання віршованих творів, вмілого використання інтонацій у мовленні, уміння орієнтуватися в тексті, порівнювати зміст різних творів; формувати оцінні судження, сприяти розвитку уваги, мислення, зв’язного мовлення; виховувати любов до природи.

Обладнання: презентація, картки, підручник «Літературне читання» 4 клас.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку (слайд 1)

1. Привітання

2. Вправа «Криголом»

Учитель. Для того щоб наш урок був цікавим, минув швидко і з користю, ми маємо зламати кригу відчуженості, згуртуватися.

Отже, наш урок повинен бути…( слайд 2 )

У – успішним, ……

Р – розвивальним, …….

О – організованим, …….

К – корисним, ……..

ІІ. Мовленнєва розминка.

1.Робота зі скоромовкою. ( слайд 3 )

Учитель. Розєднайте слова і прочитайте скоромовку.(слайд 4)

НарічціЛукапіймавракаврукав. (слайд 4)

Хто такий Лука?Що він зробив?

Читання скоромовки тихо, нормально, голосно

2. Робота над чистомовкою (слайд 5)

Ра-ра-ра — весела гра.

Ро-ро-ро — воронове перо.

Ру-ру-ру — до рук беру.

Рі-рі-рі — маленькі снігурі.

Ри-ри-ри — за мною повтори.

5.Гра « Хто швидше прочитає слова?» ( НА КАРТКАХ У ПАРАХ )

бо ри лов лов у бал ри ка

Риболов улов рибалка

6.Відшукай у слові слова. ( НА КАРТКАХ УСНО )

Рибалка – риба, лак, бак, рак, бал, рибка,бар,раб, кар,краб

Учитель. Хто такий рибалка? Доберіть синонім до слова рибалка. (риболов)

III. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

1.Біографія А.Костецького (слайд 6)

Учитель. Хто є автором вірша «Починається весна»?

Для кого писав свої твори А.Костецький? Що нас навчають твори Анатолія Костецького? Якими зображує героїв книжок А.Костецький?

2.Виразне читання вірша

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

Учитель. Сьогодні ми продовжуємо ознайомлення з чудовою поезією Анатолія Костецького.

V. Сприймання нового матеріалу.

1.Робота над заголовком, малюнком.

Учитель. Прочитайте заголовок. Кого називають диваком? ( слайд 7 )

Дивак – людина, яка своїми вчинками, поведінкою викликає здивування.

Розгляньте малюнок. Як ви думаєте, що зацікавило рибалку? ( слайд 8 )

2.Читання вірша вчителем.

Учитель. В яку пору доби та пору року відбуваються описані події? Доведіть

3. Словникова робота. ( слайд 9 )

улов похизуєшся

у промінні розправляли

вранці спроквола

раннім зірниця

уставало упіймав

Читання слів вголос «луною» ( за вчителем). Потім напівголосне. Хлопчик-дівчинка

4. «Знайди пари»

Рибалка - хвастати, похвалятися перевагою.

Хизуватися - на світанку.

На зірниці - не поспішаючи.

Спроквола - людина, яка займається риболовлею.

5.Гра « Бджілки». Самостійне напівголосне читання вірша учнями. ( слайд 10 )

Учитель. Які картини поставали у вашій уяві під час слухання вірша? Опишіть їх.

6.Робота над змістом з елементами вибіркового читання.

Учитель. Що рибалка вважає багатим уловом? Чим особливі виділені вислови?

О котрій годині рибалка встав?

Прочитайте, як автор описує схід сонця?

Як автор змальовує пробудження птахів? Прочитайте.

Чому автор називає рибалку диваком?

Чим особливі виділені слова?

Як ви вважаєте, кому природа відкриває свої таємниці?

Фізкультхвилинка. ( слайд 11, відео)

VІ. Вправи для розвитку техніки читання.

1.Читання « луною» окличних і питальних речень. ( слайд 12)

Учитель. Які розділові знаки у кінці речення зустрічаються у вірші? Про що говорить нам знак питання? Знак оклику?

3.Виразне читання вірша (5-7 учн.)

4.Виразне читання вірша в особах.

Учитель. Між ким відбувається діалог? Який настрій у співрозмовників?

У словах рибалки передайте захоплення, радість, а в репліках співрозмовника спочатку зацікавленість, а потім – здивування.

Чи доводилося вам спостерігати картини, подібні до тих, що бачив рибалка? Опишіть їх. Як ви вважаєте, кого зі співрозмовників підтримує автор?

5.Самостійне читання учнями тексту І. Нечуя – Левицького ( с. 93 ) ( слайд13 )

Учитель. Що спільного у прочитаних нами творах? Чим вони відрізняються? Що розповів про схід сонця, небо, пташок, ранкове повітря Іван Нечуй – Левицький?

Знайди відповідні рядки у вірші « Рибалка – дивак». Які порівняння використав автор?

6.Доповни підписи під кадрами мультфільму

( слайд14 )

Чув, як ранком на зірниці

Розправляли крила …….. .

( слайд15 )

- Ну а риба де ж, дивак?

- В ……. плаває. Отак!

4.Гра «Актори».

За завданням учителя прочитати вірш:

а) захоплено;

6) здивовано;

в) байдуже.

5.Гра « Добери риму».

Встав -… ( упіймав);

в росі - …( на ріці);

на зірниці - … ( птиці);

сам - … ( зависав);

дивак - …. ( отак ).

VІІ. Підсумок уроку.

Учитель. Які відкриття ви зробили для себе на уроці?

Наші ліси, річки, луки й озера, наші гори і степи називаються одним словом – природа. Природа дає людині усе потрібне для життя.

Прочитайте, чого вчить нас природа. ( слайд16 )

ВІДЧУВАТИЛЮБИТИБАЧИТИПРЕКРАСНЕ. ( слайд17 )

ВІДЧУВАТИ, ЛЮБИТИ, БАЧИТИ ПРЕКРАСНЕ.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Всеосвіта дарує

Три iPhone 12

+20 крутих призів з нашого фірмового магазину

до закінчення залишилось
00
00
00
00