Літературна гра за повістю "Захар Беркут"

Опис документу:
Літературна гра "Чиї це слова" складається з двадцяти флеш-карток, що містять цитати-висловлювання головних героїв повісті, а також шести карток - зображень персонажів. Учням необхідно згрупувати висловлювання навколо персонажа, якому вони належать.

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

«Нехай і так, що ми нещасливі – а чи для того мусимо бути зрадниками свого краю? Ні, радше згинути нам із голоду під плотом!»

«Ти дуже хитрий, такий хитрий, що себе самого перехитрив! Ти кажеш, що мого щастя бажаєш, а ти вбив моє щастя».

«Хоч і в путах, я все буду вольний чоловік. У мене пута на руках, а в тебе на душі!»

«Що моє життя!..Я не стою о життя! Хто хоч хвилю зазнав неволі, той зазнав гіршого, ніж смерть».

«…Знайте, що лише по трупі остатнього тухольця ви зможете вийти з сеї долини. Та хто знає, може, побіда судилася нам, а тоді знайте й ви, що, ввійшовши в нашу долину, ви всі ввійшли в могилу, що навіть трупи ваші з неї ніколи вже не видобудуться. Або ми всі погинемо, або ви всі – іншого вибору нема».

« Беркути додержують свого слова навіть ворогові і зрадникові. Беркути ніколи не сплямують ні своїх рук, ні свого серця підступно пролитою кровю».

«Доки будете жити в громадськім порядку, дружно держатися купи, незломно стояти всі за одного, а один за всіх, доти ніяка ворожа сила не побідить вас».

«А що ж то в мене нема сили? А що ж то я не владаю луком, ратищем і топором? Ану нехай котрий-будь із твоїх пасемців спробує зо мною порівнятися, - побачимо, хто дужчий!»

«Хоч я лише вовк, дрібна звірюка, то я все ще дам раду тухольському медведеві!»

«Ех, все у вас ваше, все у вас святе, все у вас тухольське,- аж слухати обридло! Немов поза вашою Тухольщиною вже й світа нема!»

«Ми над усе любимо свій кутик,- коли б так кожний інший любив свій кутик, то, певно всі люди жили б на світі спокійно й щасливо».

«Боярине, боярине,…занадто ти високо піднявся на крилах гордості,- але уважай! Доля звичайно тих найвище підносить, кого думає найнижче зіпхнути. Не гордуй бідними, не гордуй низькими, не гордуй робучими, боярине, бо хто ще знає, до котрої хто криниці прийде воду пити!»

«До остатньої краплі крові повинна боронити громада своєї свободи, свого святого ладу! І вірте мені, недалеко та хвиля, котра справді запотребує від нас крові! Будьмо готові й її пролити в своїй обороні».

«Дивні ж у вас порядки! Князь бунтує проти своїх слуг, слуги проти князя, князь і слуги против народа, а народ против усякої власті! Дивні порядки!»

«Тухольці ціпкий народ: кого раз у руки зловлять, то вже не люблять пустити».

«І що найдужче мене лютить, так се те, що погинемо без бою, без слави, мов коти, кинені в ставок!»

«Все ж таки життя краще, ніж смерть!»

«…Я присягла з ним жити і йому служити! Хвиля його смерті буде й моєю смертю!»

«Е, що нам так довго ждати! Раз мати родила, раз і гинути прийдеться».

«Нехай радше гине мій син, ніж задля нього має уйти хоч один ворог нашого краю!»

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
3
міс.
0
9
дн.
0
7
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!