і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Література рідного краю. Н.П. Опанасенко

Курс:«Протидія шкільному насильству»
Черниш Олена Степанівна
72 години
3600 грн
1080 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №GA030395
За публікацію цієї методичної розробки Діденко Людмила Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №GA030395
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код
Опис презентації окремими слайдами:
Слайд № 1

Благословенна її дорога!   ОПАНАСЕНКО НІНА ПЕТРІВНА

Слайд № 2

Народилася в селі Мар’янівка Васильківського району на Київщині 21 січня 1942 року, а через два тижні оце чорняве дитятко вже аґукало в полі під копицею збіжжя у затінку; де матір в’язала снопи.

Слайд № 3

1949 року пішла у перший клас, училася в хатах-школах, а вже 1954 року Іван Семенович Козловський подарував мар’янівським дітям двоповерхову школу. 1959 року свято випуску! Зі сльозами на очах... Як працювати, як далі вчитися, коли ти не можеш ходити?! Проте працювала у рідній школі лаборантом.

Слайд № 4

1962р. вступила до Київського державного університету ім. Т.Г.Шевченка на юридичний факультет, але вчитися не змогла – хвороба знерухомила тіло. Настали довгі роки лікування…

Слайд № 5

«1967 року знову стаю студенткою університету. У стінах Київської обласної лікарні протягом шести років поєдную і лікування, і навчання на філологічному факультеті – здаю сесії, екзамени. Тут же, у стінах лікарні, деканат університету в 1973 році вручає мені диплом філолога з відзнакою і поздоровлення.»

Слайд № 6

1971 року в газеті “Ленінський шлях” з’являється перша добірка віршів. 1975 року видрук першої книжечки «Солнечное эхо» . Яка радість! «Адже я відкриватиму людські душі, сіятиму в них слово, із якого виростуть добрі почуття, краса, мужність...» Белопенная речка. Кораблики. Эхом детским звенят берега. И тиленькают радостно зяблики. До чего же мне жизнь дорога! Только больно уж так нездоровье Все тревожит, треножит мой шаг. И парит над напевным простором Непокорною птицей душа.

Слайд № 7

Таке відлуння надихає її на створення нових книг. Про це пишуть центральні та республіканські видання. Добірки поезій вміщують провідні літературні альманахи та часописи. У1986 році Н. Опанасенко прийнято до Спілки письменників України.

Слайд № 8

Письменники-друзі з м. Біла Церква надихають на створення книг тією мовою, якою співала колискові матуся. І співає, і плаче поетки перо: У безпросвітку щастя її віднайшло! Рідним словом напоєна, як джерелом, Золотої людини зігріта добром.

Слайд № 9

За більш ніж п'ятдесят років нерухомості, враженого недугою тіла творчий дух Н. Опанасенко у невтомній роботі постійно піднімався до вершин художнього слова.

Слайд № 10

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Література рідного краю
 • Додано
  28.02.2018
 • Розділ
  Українська література
 • Клас
  9 Клас
 • Тип
  Презентація
 • Переглядів
  170
 • Коментарів
  0
 • Завантажень
  0
 • Номер матеріала
  GA030395
 • Вподобань
  0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти