Літера Ц 1 клас НУШ

Опис документу:
Тема: Мала і велика літера Ц. Читання слів, складів, речень з нею. Мета: Дидактична:ознайомити учнів з новою буквою Цц (“це”), закріпити артикуляцію звуків [ц], [ц’], формувати навичку правильного і виразного читання слів і текстів з новою буквою, удосконалювати вміння робити звуко- буквений аналіз, вправляти учнів в читанні скоромовки в необхідному темпі;

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Дата: 26.02.20

Предмет: Читання

Тема: Мала і велика літера Ц. Читання слів, складів, речень з нею.

Мета:

Дидактична:ознайомити учнів з новою буквою Цц (“це”), закріпити артикуляцію

звуків [ц], [ц’], формувати навичку правильного і виразного читання

слів і текстів з новою буквою, удосконалювати вміння робити звуко-

буквений аналіз, вправляти учнів в читанні скоромовки в необхідному

темпі;

Розвиваюча: розвивати фонематичний слух, увагу, мислення, зв’язне

мовлення, збагачувати словниковий запас;

Виховна: виховувати інтерес до уроків читання, шанобливе ставлення до праці акторів, тварин.

Обладнання:

Хід уроку

І. Організаційний момент уроку.

1. Привітання.

Всі сідайте тихо, діти,

Домовляймось не шуміти.

Руку гарно піднімати,

Чітко, в лад відповідати.

На уроці не дрімати,

А знання мерщій хапати.

- Діти, хто з вас готовий так працювати на уроці? (Діти піднімають руки.)

Тож гаразд, часу не гаймо,

І урок вже починаймо.

Щоб робота в нас кипіла,

Працювати будем:

Швидко! Дружно! Вміло!

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

Розчитування (інтерактивна презентація)

-Яку букву вивчили на попередньому уроці? Покажіть букву ч (че) в алфавіті.

Який звук позначає буква ч (че). Звук [ч] – приголосний чи голосний звук;

твердий чи м’який звук? Назвіть слова зі звуком [ч]

2. Мовна розминка. ( колективне читання чистомовки)

Че-че-че – бабуся калачі пече.

Ча-ча-ча, - дай, бабусю, калача.

Чі-чі-чі – їж, будь ласка, калачі.

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і мети уроку.

-Діти, як називається наша держава? Яка мова є державною мовою в Україні?

(українська). До нас сьогодні на урок завітала гостя. Хто саме ви дізнаєтеся,

коли розставите правильно подані букви. Кожна буква позначена певною

цифрою.

-Отже до нас на урок завітала Українська мова. А яка вона наша українська

мова? ( мелодійна, барвінкова, чарівна, солов’їна, калинова).

( Створення ромашки).

-Діти ви вже знаєте багато звуків та букв, якими позначаються звуки. Сьогодні

Українська мова вас познайомить з новими звуками та буквою, яка їх позначає.

Ви хочете дізнатися що це за звуки та що буква? А навіщо потрібно вивчати

нові звуки та нові букви?

Для того, щоб запам’ятати новий матеріал нашого з вами уроку вам потрібно

бути …..

ІV. Вивчення нового матеріалу.

1. Прослуховування вірша. Визначення слів зі звуком [ц].

О.Кононенко « Цирк»

Цап, цвіркун і цуценя

Цирк влаштовують щодня.

Цап стриба, цвіркун жонглює

Цуценя їх дресерує.

2Робота з букварем.

3. Читання завдання Читалочки
4. Читання завдання Щебетунчика
5. Читання тексту стр 39

6.Читання тексту стр 41

V. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Яку букву сьогодні вивчили на уроці? Які звуки позначає буква ц? Наведіть

приклади слів.

Вправа « Букет квітів» ( кожен з учнів висловлює свою думку).

-Я люблю українську мову, тому що вона…

Підпис вчителя______

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»