Тема уроку.Лічба сотнями. Розкладання чисел на розрядні доданки.
Мета:ознайомити з новою лічильною одиницею – сотнею із співвідношенням між лічильними одиницями, розрядами: одиницями, десятками, сотнями
формувати вміння лічити сотнями, називати і записувати розрядні числа, формувати уявлення про значення кожної цифри в записі розрядних чисел – сотень;удосконалювати навички продуктивної співпраці в команді, пізнавальний інтерес до предметів.
Обладнання: підручник, робочий зошит,зірочки,Танграм, картки для самооцінювання.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
Налагодження позитивного настрою.
- Діти, скажіть, що ви очікуєте від нашого уроку?
Яким ви його хочете бачити?
Правила роботи на уроці.
Правило піднятої руки.
Співпраця в групах, парах.
Вміння слухати інших.
Працювати творчо.
Працювати активно.
Самооцінювання. Для подальшої роботи нам потрібен листок самооцінювання. Зверніть увагу, що після виконання кожного завдання вам пропонується заповнити картку самооцінювання за допомогою кольорових ручок:
Зелений– впорався повністю
Жовтий – розібрався не до кінця, були значні помилки
Синій– завдання видалося для мене складним, треба попрацювати
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Сьогодні на уроці ми будемо лічити сотнями. Розкладати числа на розрядні доданки. Виконувати дії з іменованими числами. Розв’язувати рівняння і задачі.
Завдання на картках.
Вам потрібно розташувати числа в порядку зростання.
102 | 200 | 12 | 210 | 201 | 120 |
о | м | к | с | о | с |
Математична розминка. Усний рахунок.
Хвилинка каліграфії.
Розгорніть зошити запишіть сьогоднішню дату. Класна робота.
Записують цифри від 1000 до 100.
3. Практична робота.
Танграм.
Складають парами геометричні фігури та знаходять периметр.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Математичний диктант (письмово в зошитах).
Підручник с. 160, №3
2. Інтерактивна гра «Детектив »
Треба відгадати зашифроване слово. Спочатку обчислюєте приклади, викладаєте відповідь на планшеті . Кожна відповідь має букву. Потім викласти їх в порядку зменшення. Таким чином розшифруєте слово, яке найчастіше зустрінеться на уроці і є темою нашого уроку.
100+30+9= 900+40 =
500+80+3= 300+30=
400+60+2=
462 | 940 | 330 | 139 | 538 |
Т | С | Н | Я | О |
Відповідь
940 | 538 | 462 | 330 | 169 |
С | О | Т | Н | Я |
Самооцінювання.
ІV. Розвиток математичних знань учнів.
Робота з підручником.
С. 159,№ 2
Самооцінювання
V. Фізкультхвилинка.
Завдання в підручнику на с. 160,№ 5.(усно)
Самостійна робота.
С. 160,№4.
Самооцінювання.
Робота над задачею 8,с. 161.
Самооцінювання
1. Рефлексія.
Вправа - Технологія «МІКРОФОН».
- Яке завдання було найлегшим?
- Що викликало труднощі?
- Що найбільш сподобалось?
А тепер оцінимо себе протягом уроку.
- Якщо сьогоднішній урок вам сподобався, то намалюйте посмішку зірочці.
- А зараз приклеїмо свої зірочки на дошку, таким чином, створимо сузір’я успіху нашого класу.
VІ.Домашнє завдання
с.162, №9.
















