Презентація допоможе учням краще засвоїти програмний матеріал з даної теми :"Лічба сотнями. Додавання і віднімання сотень.Задачі на спільну роботу". Математика 3 клас . Наталія Листопад.
Урок 65
Тема.Лічба сотнями. Додавання та віднімання сотень. Задачі на спільну роботу.
Мета: актуалізувати знання про суму розрядних доданків, метод укрупнення одиниць; формувати вміння додавати та віднімати круглі сотні методом укрупнення одиниць, удосконалювати вміння розв'язувати задачі; розвивати логічне мислення, мовлення учнів; збагачувати словниковий запас; виховувати дбайливе ставлення до природи; стимулювати цікавість до навколишнього світу ,створити мотивацію до подальшого вивчення предмета.
Обладнання : ноутбук; презентація ; картки для групової роботи; «Ялинка успіху» , кульки;правила роботи на уроці;лист самооцінювання.
Хід уроку
І.Організація класу. Привітання з гостями.
Встаньте дітки, всі рівненько
Посміхніться всі гарненько,
Посміхніться ви до мене,
Посміхнися сам до себе,
А тепер і до гостей
Привітайтесь: « Добрий день!»
Кожен із вас – творча особистість. Ваша творча натура налаштована на фонтан думок, ідей, пропозицій.
Якщо ви хочете бути добрими та розумними – посміхніться один одному.
Якщо ви хочете допомагати один одному - простягніть руку товаришу.
Якщо ви хочете бути працелюбними – підніміть руки вгору.
Вправа «Очікування»
Діти,а що ви очікуєте від нашого урока ?
-нових знань;
-дізнатися щось нове на уроці;
-цікавим;
-отримати задоволення від уроку;
Дякую! Мені подобаються ваші варіанти очікувань.
Відповідно до очікувань пропоную працювати під девізом:
«Вивчай, пробуй, твори!
Успіху свого досягни.»
На уроці ми будемо спілкуватися вчитися розуміти одне одного. Для цього ми повинні працювати , як одна команда – злагоджено і чітко. А тому давайте нагадаємо правила роботи на уроці.
Правило піднятої руки.
Співпраця в групах, парах.
Вміння слухати інших.
Працювати творчо.
Працювати активно.
Самооцінювання.
-А також протягом уроку будемо оцінювати себе.
-Якщо ви все зрозуміли і правильно виконали завдання (зелений колір).
-Якщо були незначні помилки 1 – 2 ( жовтий колір ).
-Якщо було важко працювати, припускався помилок ( червоний колір).
-Я дуже хочу, щоб на нашому уроці панувала атмосфера взаєморозуміння, пізнання успіху.
Отже, наш урок буде:
Ц – цікавим П – продуктивним Н – навчальним
К – корисним З – змістовним .
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
-Сьогодні на уроці ми будемо лічити сотнями. Розкладати числа на розрядні доданки. Додавати і віднімати сотні.Розв’язувати задачі.
ІІІ. Актуалізація опорних знань та способів дії.
Спочатку перевіримо домашнє завдання.
1.Перевірка домашнього завдання (с. 103, № 578, 579)
— Відповідь задачі № 578.
15метрів паркану вони пофарбують за 1 годину,якщо працюватимуть разом.
Перевірка правильності розв'язання прикладів № 579.
500 + 20 + 7=527
100 + 60 + 3=163
3 • 10 — 5 • 5=5
40 : 10 + 10=14
18 : 9 + 18 : 2 =11
13 + 8 • 8=77
-Подивіться , а у нас на дошці з’явилась загадка .
Красива велика кішка !
Пограти б з нею трішки.
Але мені стало не до ігор ,
Як дізнався , що це … (тигр)
-Що ви знаєте про тигра?
Тигр –це хижа тварина. Ми з вами почнемо вивчати тему «Тварини» з ЯДС і більше дізнаємось про нього. Це символ 2022 року – символ змін. Успіх чекатиме на всіх , хто навчатиметься і прагнутиме дізнатись щось нове.
2. Усна лічба з Лего
Я тримаю в руках – ЛЕГО.
Діти , зараз будемо викладати вежу. І так починаємо.
Склади з цеглинок башту , розташовуючи числа від меншого до більшого .
100 300 600 350 299 200 ( 100, 200,299,300,350,600)
Склади з цеглинок башту , розташовуючи числа від більшого до меншого
700 599 600 150 800 10 (800 700 600 599 150 10)
-Молодці ! Із цим завданням впорались. Оцініть себе на цьому етапі уроку.
3.Каліграфічна хвилинка.
- Записуємо в зошит .
123
4.Лічба десятками, сотнями (с. 104, № 580).с.104-105
5.Гімнастика для очей.
ІV. Розвиток математичних знань учнів
Перетворення суми розрядних доданків на число (с. 104, № 581)(взаємо перевірка)
537 999 707 770 580 508
Самооцінювання
Дослідження способу додавання та віднімання круглих сотень (пояснення )(с. 104, № 582)
Первинне закріплення
Обчислення виразів з коментуванням (с. 104, № 583).
Самостійне розв'язування прикладів (с. 104, № 584).(по одній строчці.)
Самоцінювання
І строчка ІІ строчка
407 450
350 640
450 379
4.Робота з ЛЕГО в групах
За допомогою цеглинок зараз ми будемо вчитися викладати числа.
І стовпчик – це сотні.
ІІ стовпчик – це десятки.
ІІІ стовпчик – це одиниці.
Зараз я буду говорити числа, а ви викладаєте їх із цеглинок .
Об’єднуємося в групи. 442, 532, 362
Молодці ! Із цим завданням впорались. Оцініть себе на цьому етапі уроку.
5.Фізкультхвилинка з Лего
6. Удосконалення вмінь розв'язувати задачі
Задача 586(усно за блок схемою)
План задачі
1)скільки всього серветок вишивають дві вишивальниці за день ?
2)за скільки днів вони вишиють 20 серветок ,якщо працюватимуть разом?
3+2= 5(с.)-вишивають за 1 день..
20:5=4 (д.)
Відповідь : за 4 дні вишивальниці вишиють 20 серветок.
Задача 587
Тесляр -3 л.
Учень -1 л.
? л. за 3 год.
План
1)Скільки всього ложок вони виготовлять за 1 год , якщо працюватимуть разом?
2)Скільки ложок вони виготовляють за 3 год, якщо працюватимуть разом?
Розв’язання
1) 3+1=4(л.)- тесляр і учень за 1 год
2)4*3=12(л.)
Відповідь : 12 ложок вони виготовлять за 3 години
V.Домашнє завдання слайд
с.105, №588, №589
VІ. Підсумок уроку.
1. Рефлексія.
-Чому навчились?
- Що було важко?
- Над чим попрацювати ?
2. А тепер оцінимо себе протягом уроку.
-Яке дерево є символом року?(ялинка)
На сьогоднішній день дуже важко уявити святкування Нового року та Різдва без залучення такої красуні як ялинка . Саме вона стає « головною зіркою»мільйонів будинків світу. Встановлювати живу ялинку ,або штучну кожна людина вирішую самостійно , а я пропоную , щоб ми сьогодні прикрасили штучну ялинку нашими кульками.
«ЯЛИНКА УСПІХУ»
Візьміть кульку того кольору, який відповідає вашій роботі на уроці і прикріпіть на нашому ялинку успіху.
Зелена – мені було легко працювати;
Жовта – у мене були труднощі;
Червона - мені було складно.
-Молодці діти! Ви справжні здобувачі освіти. Винахідливість, взаємодопомога, та дружба з математикою допомогли досягти успіхів.
-Чи справдилися ваші очікування?(Я очікувала…)
І нашим гостям і вам діти я хочу сказати :
Щастя від душі бажаю,
І щоб був наступний рік
Значно кращий , ніж торік.
Побажання дітей гостям сніжинки : щастя,успіхів, здоров’я, сімейного тепла, багато снігу,зимової казки,приємних вражень, благополуччя, миру на землі,гарного настрою.
Дякую за урок .Урок закінчено.






















