і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Лічба чисел в межах 20.

Курс:«Google сервіси в роботі вчителя»
Левченко Ірина Михайлівна
16 годин
800 грн
240 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №CJ237994
За публікацію цієї методичної розробки Кісіль Інна Петрівна отримав(ла) свідоцтво №CJ237994
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Тема. Лічба в межах 20 .Нумерація чисел 11-20. Порівняння чисел. Закріплення таблиць додавання і віднімання в межах 10.

Мета:

Ознайомити учнів з новою лічильною одиницею - десятком, з числами другого десятка; формувати поняття числа й послідовності натуральних чисел; пояснити спосіб утворення чисел від 10 до 20; виробляти навички написання двоцифрових чисел;

розвивати логічне мислення, увагу, спостережливість; уміння працювати в парах, у групах;

виховувати позитивне ставлення до предмета, стимулювати до пізнання українських символів.

Методично-дидактичне забезпечення: комп’ютер, екран, презентація, сигнальні картки, лічильні палички.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку

І. Організаційний етап

  • Щоб розпочати урок, давайте подаруємо один одному гарний настрій. Усміхніться мені, усміхніться один до одного.

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

  • Ми з вами вирушимо у незвичайну мандрівку - подорож до країни Математики.

  • Зберемо квіти для нашого укр. віночка, адже ми українці і любимо свою Україну.

Нам потрібно бути чемними, уважними, кмітливими й дуже старанними.

Міркуємо-швидко,

Відповідаємо правильно,

Лічимо-точно,

Пишемо-гарно.

Тож вирушаймо!

ІІІ. Актуалізація опорних знань

1.Постановка проблеми.

  • А на чому ми туди вирушимо, ви дізнаєтесь, коли виконаєте завдання, яке передав вам Їжачок.( Слайд 3)

Розставте букви по порядку.

П о т я г

  1. 2 3 4 5

  • Ви правильно виконали завдання! Тож ми будемо пасажирами поїзду. ( Слайд 4 ) Прошу всіх зайняти свої місця! Подорож починається! За це завдання ми отримуємо квіточку соняшника.

2.Зупинка «Галявина Чисел». Усний рахунок з використанням карток-сигналів

- За правильні відповіді отримаєте квіточки і потрапите нарешті на галявину.

Діти сигналізують відповідь картками з позначенням цифр.

Завдання дітям:( Слайд 5 )

1. Продовжіть ряд чисел: 10,11… За правильне виконання цього завдання отримуємо у віночок ще квіточку- мальву.

( Слайд 6)

2. До 3+2; до 4+3; від 5-1; від 9-4;

2 збільшити на 4; 6 збільшити на1;

8 зменшити на 5;

4 зменшити на 2;

показати число попереднє 2, 5, 7;

наступне число за 3, 6, 8;

назвати «сусідів» числа 4, 6, 9. Вплетемо ще одну квітку- ромашку.

3. Зупинка «Будиночок розумників». Усний рахунок . ( Слайд 7)

Будиночок стереже Кіт Баюн.

Він дуже полюбляє рибку.

Але рибка не проста. Щоб її зловити, треба знати математику.

А Кіт у школу не ходив,

Арифметику не вчив,

Але рибки так кортить.

Що вусатому робить?

Любі дітки, поможіть –

Коту рибки наловіть. Ось і ще квіточка нам- волошка.

4.Каліграфічна хвилинка ( Слайд 8)

Число 10 пропишіть.

Учитель дає характеристику числа 10.

За виконане завдання Кіт-баюн дарує нам квіточку- барвінок.

5.Математичний диктант. ( Слайд 9)

Скільки берізок? Скільки дубів? Скільки дерев разом?

( Слайд 10 )- У їжака було 5 грибів. Він приніс ще 1 великий гриб і 1 малий гриб. Скільки всього грибів у їжака?

( Слайд 11)- У зайчика було 7 морквин. 2 морквинки він віддав діткам. Скільки морквин залищилося?

  • Напишіть попереднє число до 12.

  • Напишіть наступне число до 17.

Ви доьре виконали завдання. Тож отримуєте за це квітку деревію.

ІІІ. Робота над новим матеріалом

Їдемо далі.

  1. Наступна зупинка - Палац Несподіванок ( Слайд 12)

Ми з вами на попередніх уроках працювали з числами 1 десятка.

Вони записуються з допомогою 10 цифр.

Яке число ми записуємо з допомогою 2 цифр?

На галявині зустрічає нас білочка. Білочка дуже полюбляє горішки і збирає їх на зиму. Скільки горішків у білочки?Цю кількість ще називають десятком.Числа від 1 до 10- це числа 1 десятка. Числа від 11 до 20-це числа другого десятка.

Ви правильно виконали завдання і Білочка дарує нам нову надзвичайну квіточку – Дзвіночок

2.Практична робота ( Слайд 13)

За допомогою лічильних паличок утворити числа:11. 14. 17.

  1. Фізкультхвилинка ( Слайд 14 )

  2. Ідемо далі. А на наступній галявині нас чекає інше завдання. Порівняйте числа. ( Слайд 15 )

Отримайте ще квіточку- материнку.

IV.Закріплення вивченого матеріалу

Попрацюємо разом. ( Слайд 16 )

1.Місточок Дружби

Ведмедик зустрічає нас на цій зупинці

-Чи вміємо ми працювати дружно?

Попрацюємо з підручником. Розв’яжемо задачу на с. 86, з. 4

Із задачею справилися добре, ведмеди дарує нам квіточку- мак.

2. Зарядка для очей. ( Сдайд 17 )

3. Робота з геометричним матеріалом. ( Слайд 18 )

Побудувати відрізки: перщий-10 см , а другий-на 4 см коротщий. Вплетемо у віночок квітку калини.

V.Підсумок уроку

Галявина скарбів ( Слайд 19 )

Гра « Мікрофон»

Що я навчився (навчилась ) на уроці?

( Слайд 20 )

  • Ось ми і зібрали чарівний віночок. Давайте порахуємо квіточки. Скільки їх?(10) Як зазвати одним словом числа 1- 10 (десяток). Назвіть числа 1-го десятка. Другого. Молодці, діти!

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Розробка кроку математики в 1 класі
  • Додано
    02.03.2018
  • Розділ
    Математика
  • Клас
    1 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    130
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    CJ237994
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти