і отримати безкоштовне
свідоцтво про публікацію
До визначення переможців залишилось:
3
Дня
3
Години
16
Хвилин
30
Секунд
Поспішайте взяти участь в акції «Методичний тиждень».
Головний приз 500грн + безкоштовний вебінар.
Взяти участь

Лелеки – вісники щастя

Курс:«Інтернет-ресурси для опитування і тестування»
Левченко Ірина Михайлівна
24 години
1200 грн
360 грн
Свідоцтво про публікацію матеріала №KO821620
За публікацію цієї методичної розробки Діденко Людмила Миколаївна отримав(ла) свідоцтво №KO821620
Завантажте Ваші авторські методичні розробки на сайт та миттєво отримайте персональне свідоцтво про публікацію від ЗМІ «Всеосвіта»
Бібліотека
матеріалів
Отримати код

Тема. Лелеки – вісники щастя

Підготовка до написання твору – роздуму на задану тему в художньому стилі.

Мета. Формувати вміння будувати звязне висловлювання,

вдосконалювати писемне мовлення; тренувати пам’ять, розвивати мислення та навики грамотного письма, поповнити знання дітей відомостями з літератури, фольклору, зоології, географії, виховувати почуття любові до птахів, рідного краю.

Тип уроку. Урок розвитку звязного мовлення.

Обладнання. Малюнки, картки, запис пісні, рушник, скринька, зоропоезія.

Ти ж бо українка, Україно,

Як твої лелеки й журавлі.

У твоїх очах цвіте барвінок,

І калини гілка на чолі.

Є.Гуцало

Хід уроку:

Організація класу. Вступне слово вчителя.

Кожен народ має свої символи, це те найдорожче, що супроводжує людей протягом усього життя. Про символи українців дуже гарно сказав Євген Гуцало.

І ми візьмемо ці слова девізом нашого уроку. Але ми будемо говорити тільки про птахів: лелек та журавлів. Барвінок і калина стане темою іншого уроку.

Ці птахи несуть нам весну, пробудження природи, людську надію.

Ми вчитимемося писати про них висловлювання у формі твору – роздуму.

Актуалізація опорних знань.

Я пропоную вам глянути на дошку, переписати текст і виконати завдання:

1 ряд – пояснити орфограми у підкреслених словах.

2 ряд – пояснити пунктограми.

3 ряд – зробити синтаксичний розбір останнього речення.

Білий лелека. Цей прекрасний птах здавна є невіддільним від українських просторів, людських осель. Нарівні з чистим, прохолодним джерелом і колисковою піснею, замріяними вербами над річкою, ланами, батьківською хатою лелека був символом рідного краю . Він уособлює мир, щастя, достаток, добро, сімейне благополуччя.

Ми з вами почали мову про птаха, який приносить весну, хоч за вікном зима. Але мине не так багато часу, і ліси, гаї наповняться пташиним співом. Серед численного птаства людина виділяє птахів – символів. Наприклад, лебідь уособлює вірність, голуб – мир і чистоту.

Що ж символізує лелека? (Щастя, достаток, добробут.)

Який ще птах є дуже схожий на лелеку? (Журавель)

Давайте знову звернемося до нашого тексту.

Бесіда:

1. Зразком якого стилю він є? (Художній)

2. Чому ? Які ознаки художнього стилю?(Емоційна лексика…)

3. Чи наявні ці ознаки в даному тексті?

(Епітети – чисте джерело, рідний край;

метафори – замріяні верби.)

Я пропоную вам

Словникову гру «Хто швидше»

Підберіть до поданих іменників епітети.

З одним із словосполучень скласти речення.

Картка для сильніших Картка для слабших

Птахи . Благородні птахи,

Пір’я. атласно – біле пір’я.

Наше завдання сьогодні на уроці підготуватися до написання твору в художньому стилі на запропоновану тему.

Теми творів

На гнізда повернулися лелеки.

Лелеки — вісники щастя.

Журавлине тривожне «курли».

Журавлі летять у безсмертя...

Із запропонованих тем ви оберете одну і будете писати твір. Але це має бути не лише твір у художньому стилі, а ще і твір – роздум.

1. Які типи мовлення ви знаєте? (Опис, розповідь, роздум.)

2. Яку будову має роздум?

Опрацювання таблиці на дошці.

Теза – аргумент – висновок.

(Будь-який роздум ділиться на три частини: у першій міститься основна думка — теза, тобто те, що потрібно довести; у другій частині наводяться докази (аргументи) для підтвердження основної думки тексту, у третій — висновок. Здебільшого частини роздуму виділяються у самостійні абзаци.)

Самостійно розгляньте памятку .

Як працювати над роздумом

1. Продумайте тему роздуму.

2. Коротко і чітко сформулюйте основну думку.

3. Доберіть переконливі докази і факти з життя,

власних спостережень, літератури тощо.

4. Зробіть відповідні висновки.

5. Вживайте для зв'язку частин роздуму такі спо-

лучники: бо, через те що, тому що, отже, таким чи-

ном та ін.

6. Використовуйте такі словосполучення та речен-

ня: мені здається.., я вважаю, що.., на мою думку, я

переконаний, я не можу погодитися з тим, що.., хо-

четься підкреслити, що.., я зрозумів, що...

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу

Опис документу:
Підготовка до написання твору – роздуму.
  • Додано
    28.02.2018
  • Розділ
    Українська мова
  • Клас
    7 Клас
  • Тип
    Конспект
  • Переглядів
    526
  • Коментарів
    0
  • Завантажень
    0
  • Номер матеріала
    KO821620
  • Вподобань
    0
Шкільна міжнародна дистанційна олімпіада «Всеосвiта Осінь – 2018»

Бажаєте дізнаватись більше цікавого?


Долучайтесь до спільноти