Лекція вчителя з демонстрацією дій на комп’ютері до уроку «Демонстрація комп’ютерних презентацій»

Інформатика

Для кого: 6 Клас

29.08.2021

90

0

0

Опис документу:
Даний документ Лекція вчителя з демонстрацією дій на комп’ютері до уроку «Демонстрація комп’ютерних презентацій»можна використати для проведеня уроку з інформатики в 6 класі під час вивчення програми Power Point з пакету Microsoft Office для створенння презентацій.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Лекція вчителя з демонстрацією дій на комп’ютері до уроку «Демонстрація комп’ютерних презентацій»


План лекції

  1. Показ презентації.

  2. Організація переходів між слайдами.

  3. Режими перегляду презентації.

  4. Варіанти показу презентації.

Показ презентації з першого слайда здійснюється за допомогою клавіші F5, команди Вигляд Показ презентації, з поточного слайда кнопкою Показ слайдів або кнопкою панелі завдань Показ слайдів.

Презентацію можна зробити інтерактивною, тобто надати користувачеві можливість у процесі її демонстрації змінювати послідовність демонстрації слайдів. Таку презентацію, на відміну від відомої нам лінійної структури, ще називають презентацією з розгалуженою структурою.


Організація переходів між слайдами

За допомогою гіперпосилань

За допомогою кнопок дій

Призначення

Організація переходу на певний файл або на новий документ та електронну адресу (рис. 19.1)

Організація переходів між слайдами (рис. 19.2)

Дії

Виділити об’єкт, за яким буде закріплено гіперпосилання команда меню Вставка Гіперпосилання… (або відповідна кнопка панелі інструментів вибір потрібного типу гіперпосилання та необхідних параметрів)

Команда меню Показ слайдів Кнопки дій вибрати необхідну кнопку у діалоговому вікні Настройка дії вибрати дію з меню (рис. 19.3)

Рис. 19.1. Організація гіперпосилань Рис. 19.2. Кнопки дій


Файл, на який здійснюється посилання, краще помістити в одну папку із файлом презентації. Переміщуючи презентацію на інший комп’ютер, простежте, щоб цей файл також був переписаний.


Рис. 19.3. Настройка дії кнопки керування


Режими перегляду презентації

Режими перегляду

Їх призначення

Звичайний

Виконуються переважно всі операції

Сортувальник слайдів


Призначений для роботи з презентацією загалом (зміна порядку розміщення слайдів, переміщення їх за допомогою миші, підключення різноманітних ефектів під час переходу від слайда до слайда або при заповненні слайда об’єктами)

Показ слайдів

На екран виводять лише слайди підготовленої презентації і кнопки виклику контекстного меню керування презентацією (перехід до будь-якого слайда або викликати примітки до слайда тощо)


Потрібний режим задають натисканням відповідної кнопки в лівій нижній частині екрана або відповідною командою з меню Вигляд.


Ефект прихованого слайда

Слайд презентації можна визначити як «прихований» за допомогою команди Показ слайдів Сховати слайд. Ці слайди не виводяться на екран під час звичайного перегляду презентації. Показати їх на демонстрації можна, вибравши у контекстному меню команду Перейти до слайду Вибір слайда за ім’ям, у запропонованому списку слайдів презентації вибрати прихований слайд. За допомогою цього ефекту можна підготувати деякі додаткові презентаційні матеріали, які можуть бути використані під час демонстрації залежно від зацікавленості та реакції аудиторії.


Параметри показу слайдів

Для встановлення параметрів показу слайдів треба виконати команди меню Показ слайдів Настройка презентації.

Варіанти показу презентації

Керований доповідачем

Керований користувачем

Автоматичний

Показ слайдів

Безперервний цикл до натискання клавіші Esc

Без мовленнєвого супроводу

Без анімації

Слайди

Продемонструвати всі створені слайди

Переглянути лише деякі слайди

Зміна слайдів

Вручну

За часом

Для настройки часу для показу презентації слід вибрати команду меню Показ слайдів  Настройка часу.

3


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.