Легенди рідного краю

Опис документу:
Легенди розповідають про історію рідного секлища

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

ЛЕГЕНДИ ПРО ЛИХІВСЬКИХ ЛЕЛЕК

 На окраїні хутора в далекі довоєнні часи жила вдова. Мала вона двох синів. Росли хлопчики на радість матері, були її розрадою і надією.

            Минав час, діти виросли, здавалося  - живи та радій. Як раптом  в село прийшла страшна звістка. Війна…

 Всі жінки проводжали чоловіків  на війну.  Пішли воювати з ворогом і вдовині  сини. Чекала мати звістки щодня. З невеличких листів дізнавалася, що воювали її діти  як справжні герої, громили фашистів, вірили в перемогу.

Одного дня чорною птахою прилетіла до неї похоронка . ЇЇ любі синочки полягли в битві за Дніпро. Посивіла  жінка в одну мить. Не знала як їй жити без дітей. Не вірила  в те, що сталося, чекала, що сини її повернуться додому.

            Пройшло багато років, відгриміла війна  та жінка  щодня виходила на дорогу , виглядала з далекого  походу своїх дітей. Одного разу прилетіли лелеки, покружляли над її   оселею та й звели гніздо неподалік вдовиної хати.  Жінка вірила, що це її сини повернулися до неї. З тих пір, щороку прилітають  птахи, виводять  пташенят і відлітають у вирій.

            Проходять роки та легенда про вдову та лелек залишається жити і по нині. Вже майже немає того хутора , а лелеки прилітають сюди щороку, як душі загиблих вдовиних синів, які повертаються на Батьківщину.

 

 

 

 

Жили собі чоловік і жінка. Довгий час прожили вони разом та не дав Бог їм діточок.  Куди тільки не зверталося подружжя: і до ворожок, і до знахарів,і до  різних змовлянь. Та все марно. Жінка вже втратила надію, що колись стане матір´ю. Як одного разу приснився їй сон. Ніби до них на подвір´я прилетів великий білий птах, походив, походив, знявся та й полетів.

            На ранок жінка похвалилася чоловікові про своє видіння. Здавна ведеться , що птах у сні приносить якусь звістку.  Разом подумали, що б це могло бути  – чи добра звістка, чи лиха. Минув сон та й забувся.

            Прийшла весна. І одного ранку жінка побачила як лелеки мостять гніздо на старій груші, яка росла біля воріт їхньої оселі.  «А ось і сон справдився»,- подумала вона. Дійсно, сон справдився , бо  того ж  року народилося у подружжя довгождане дитя.

            Стара груша всохла. І лелече гніздо перенесли на стовп, де воно знаходиться і по цей день. Говорять,що  всі , хто  має   заповітне  бажання повинен  потриматися за стовп,  на якому живуть лелеки  -   і  бажання  справдиться.

 

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ залишилося:
0
4
міс.
0
6
дн.
0
2
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!