Сьогодні о 17:00
Марафон. День 2:
«Сталий розвиток: від освіти до світу»

Легенда про сорочку для дітей.

Я і Україна

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

02.08.2020

313

12

0

Опис документу:
Існує багато легенд про сорочку.Вишивання сорочок з давніх давен органічно увійшло в життя народу, воно втілює в собі всі його естетичні принципи, ідеали добра та краси, прагнення до довершеного і витонченого. Усім відомо, що вишивання є національним мистецтвом та ремеслом українців.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

ЛЕГЕНДА ПРО СОРОЧКУ.

В одному селі, в одної бідної жінки було

четверо дітей: дві дочки і два сини. Діти були дуже слухняні, роботящі, в усьому допомагали своїй ненці.

Йшли роки, діти виростали. Мати раділа, дивлячись на них.

От одного ясного, погожого дня підійшли сини до матері і попросили в неї благословення для далекої дороги, в яку вони вирішили вирушити. Мати з сльозами на очах благословила їх і стала збирати дітей в дорогу. Цілий день вона шила їм нові сорочки, напекла хліба, зварила узвару. Незчулась стара мати як і день згас. Була вже пізня ніч, коли вона присіла на лавку, де спали її сини. Мати довго, довго дивилась на своїх синів, як вони солодко сплять. Погляд її був лагідний, добрий.

Милувалась мати своїми синами, ніби хотіла їх на все життя запам’ятати такими молодими, спокійними, красивими, адже не даремно кажуть, що кожній матері її діти найкращі.

Сон тихесенько підкрався до матері і незчулась вона як задрімала.

І приснився їй дивний сон. Неначе хтось легенько, легенько ходить по хаті і протягує до неї свої руки. А на цих руках лежать сорочки її синів, але не такі як вона їм пошила, а вишиті. Вишивка біля шиї, на рукавах. Придивилась мати аж там вишиті квіти, листячко, хрестики. Але все вишите з квадратиків, ромбиків, кружечків. І кольорів не так уже й багато: основні червоний , чорний, є трохи жовтого і зеленого.

Здивувалась мати, і тут почула тихий голос: „Виший і ти так і тоді твої сини будуть завжди крупкі і здорові. Бо чорна нитка – то земля багата, червона нитка – то сонце ясне, жовта – то любов твоя, а зелена – то весняна травичка”.

Проснулась мати, на дітей подивилась, вони солодко спали. Взяла одну сорочку і стала вишивати. Вона один раз вколола голочкою і сталося чудо: зразу появився цілий візерунок. Поки сонце встало – сорочки вже були вишиті.

Подякували сини матері за такі гарні сорочки, умились чистою, криничною водою, скочили на коней і поїхали в далеку дорогу. А мати з сестричками ще довго стояли біля воріт і дивились їй вслід, шепчучи слова молитви. „Чи побачу вас сини мої, соколи мої, здоровими і живими” – думала стара мати.

Пройшло довгих три роки. Сонячного ранку, коли ще й роса не висохла на траві, в`їхали в двір до старої матері два крупких молодих козаки. Мати зразу ж упізнала своїх синів, дуже зраділа їм. А сестрички як ті горлички теж не могли налюбуватись на своїх братів. Все розпитували їх про життя вдалині від рідної хати.

А сини низько поклонились старій матері до землі, подякували їй за теплу зустріч і сказали: „Рідна ненько, ми вернулись до дому живими і здоровими, бо нас завжди і скрізь оберігала ваша любов. А від хвороб, поганого ока захищали сорочки-обереги, які ви нам вишили в дорогу”.

І з тих пір на великій Україні люди стали вишивати сорочки для хлопців, чоловіків, щоб зберегти їх красу і силу. А дівчата стали прикрашати і свої сорочки на рукавах, на пазусі, внизу. Але на дівочих сорочках розквітали квіти, і грона калини, зелене листя і червоні ягоди.

Кожна дівчина робила свою сорочку яскравою, веселою. І стало в народі жити прислів’я: ” Яка сорочка – така й господиня буде ”.

Вірші про сорочки:

Як сорочку синові вишивала,

То червоні й чорні нитки брала,

Щоб ріс синочок здоровим,

Слухняним, милим і чорнобривим.

***

Для милої донечки на сорочці

Вишивала квіточки та й листочки,

Щоб була моя донечка найгарніша,

Щоб була мила й найщасливіша.

Джерело:

https://sites.google.com/site/uv25com/home/ukraienska-visivanka-istoria-ta-legendi

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.