Сьогодні о 17:00
Марафон. День 2:
«Сталий розвиток: від освіти до світу»

Легенда «Як чорногори запорожцями стали» для дітей

Я і Україна

Для кого: Дошкільнята (5-6 років), 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

02.08.2020

486

11

0

Опис документу:
Легенда «Як чорногори запорожцями стали» для дітей про покоління запорожців, що кинуло Січ за Катерини. А зараз живе на Чорних горах, і козаки знову звуться чорногорами. Про дружбу, чесність та відвагу.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Легенда «Як чорногори запорожцями стали» для дітей

Запорожців було всього шістнадцять чоловік і звались вони чорногорами. Попервах жили вони десь вище порогів, в лісі, а повз той ліс ішов битий шлях. Дізнався якийсь-то цар, що по тім шляху - великий розбій, і послав військо. Через декілька днів дійшло військо до лісу і сунуло прямо в пущу... Іде воно та й іде, іде та й іде, коли чує, - як затріщить, як залущить - аж на дубах курені, а відтіля виглядають чорногори.

Генерал до них:

- Що ви за люди?

- Чорногори!

- Злазьте із дубів!

- А що ж вам від нас треба?

- Треба, щоб ви здались, от що!

- Знаєте що, люди добрі, - каже кошовий, - ми такі хрещені, як і ви, одбиватися будемо, а краще ідіть собі з Богом, відкіля прийшли!

Генерал той як крикне: «Пали!» Стали вони палить, та не по чорногорах, а самі по собі, і вилягли, як снопи...

Явився сам цар і викликав трьох чоловік. Прийшли. Він за пістоль та до них... Аж воно не те: руки так і одібрало... Смикавсь він, смикавсь та тоді й просить: «Ой братці, не пустуйте!»

- Добре, -кажуть, - дай же нам вперед бумагу, щоб була нам земля обмежована і щоб хто за межу перескоче, - той і наш!

Цар пообіцяв і став знов володіти руками. Видав їм бумагу і назначив межу за сто верст вище порогів і за сто верст нижче порогів. Як стали вони кошем на порогах - народ так і сунув до них. Тоді уже земля називалась козацькою, а люди - запорожцями.

Отак я чув змолоду од старих людей. Тепер покоління запорожців, що кинуло Січ за Катерини, живе, кажуть, під турком на Чорних горах, і козаки знов звуться чорногорами.

Джерело

http://traditions.in.ua/usna-narodna-tvorchist/lehendy/1355-yak-chornogory-zaporozhtsiamy-staly

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.

Вітаємо зі святом працівникі́в осві́ти

та даруємо 100 грн

кешбеку!

Кешбеком можна оплатити 50% вартості будь-яких цифрових товарів та послуг на порталі «Всеосвіта»

Отримати кешбек можна з 1 до 14 жовтня 24 жовтня та використати протягом всього місяця.