Леб'яже, місце загибелі екіпажу радянського бомбардувальника

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу. Щоб завантажити документ, прогорніть сторінку до кінця

Перегляд
матеріалу
Отримати код Поділитися

Історичні та памятні місця Зачепилівського району

Лебяже, місце загибелі екіпажу радянського бомбардувальника

В іменному списку безповоротних втрат 224-ої бомбардувальної авіаційної дивізії, до складу якої входив 860-й бомбардувальний авіаційний полк зазначено, що екіпаж у складі пілота сержанта Дорошкевича Михайла Гнатовича, стрілка-бомбардира старшини Чорнозьомова Олега Костянтиновича, повітряного стрілка-радиста сержанта Зав’ялова Олександра Андрійовича, повітряного стрілка сержанта Поротикова Олексія Миколайовича не повернувся з бойового завдання 17 квітня 1943 року. Ще чотири повідомлення “пропав безвісти” надійшли в радянські родини. Хоча мешканці села Лебяже на Харківщині вже того ж дня знали про долю екіпажу: один із льотчиків скористався парашутом, решта залишилися в літаку, який упав на землю.

Майже сорок років імена льотчиків були невідомі. І тільки у 1982 році завдяки зусиллям Івана Костянтиновича Олешка, на очах якого у 1943 році відбулася ця трагедія, вдалося розшукати рідних Олега Чорнозьомова, Михайла Дорошкевича, Олексія Поротикова, встановити ім’я четвертого, якому вдалося врятуватися, -Зав’ялов Олександр Андрійович.

У травні 1988 року, напередодні Дня Перемоги, на місці падіння радянського літака було відкрито памятний обеліск, який створив зачепилівський майстер Григорій Іванович Дука.

Зверніть увагу, свідоцтва знаходяться в Вашому особистому кабінеті в розділі «Досягнення»

Всеосвіта є суб’єктом підвищення кваліфікації.

Всі сертифікати за наші курси та вебінари можуть бути зараховані у підвищення кваліфікації.

Співпраця із закладами освіти.

Дізнатись більше про сертифікати.

Приклад завдання з олімпіади Українська мова. Спробуйте!
До ЗНО з ГЕОГРАФІЇ залишилося:
0
4
міс.
1
9
дн.
0
5
год.
Готуйся до ЗНО разом із «Всеосвітою»!