Сьогодні відбувся
Вебінар:
«
Як провести вступні випробування за допомогою надійної та сучасної системи тестування від Всеосвіти
»
Взяти участь Всі події

Культура рідного краю. Графічні роботи Сергія Солодкого.

pptx

Мистецтво

Для кого: 1 Клас, 2 Клас, 3 Клас, 4 Клас, 5 Клас, 6 Клас, 7 Клас, 8 Клас, 9 Клас, 10 Клас, 11 Клас, 12 Клас, Дорослі

23.05.2022

155

13

9

Вміст матеріалу:

+Показати ще (37)

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення зі змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документа.

Опис методичного матеріалу:

Червоноградський краєзнавець, геолог та художник Сергій Солодкий народився 14 січня 1960 року в Кривому Розі. В 1961 році родина переїхала до м.Червонограда, і тут п.Сергій проживає до сьогодні. Сергій Степанович є випускником Червоноградської загальноосвітньої школи № 12. За освітою та професією він є геологом – закінчив Львівський національний університет ім.. Івана Франка, геологічний факультет. Вісімнадцять років пропрацював в геологорозвідці по обслуговуванню шахт міста Червонограда.

Малювати почав ще в дитинстві – закінчив студію образотворчого мистецтва при Червоноградському Палаці Культури (зараз Народний дім). Проте серйозно і багато почав творити лише після народження доньки Оксани в 1988 році. Ще одним поштовхом до намалювання багатьох картин стало відродження церкви і проголошення незалежності України.

Окремим захопленням митця є створення з паперу моделей військової техніки. На виставці “На захисті України” експонується макет танку Т-64.
Також художник співпрацює з Червоноградським музеєм історії релігії(Палац Потоцьких), він подарував у фонди музею власну геологічну колекцію мінералів України ( в тому числі м.Червонограда та його околиць), яку можна оглянути на виставці “Геологічна Україна”.
Сергій Степанович відомий у місті як майстер по моделюванню архітектурних об`єктів – він подарував точно відтворені мініатюрні моделі давніх пам`яток архітектури Кристинополя-Червонограда: палацо-парковий комплекс Потоцьких, костел СВ.Духа з монастирем о.Бернардинів, церкву Св.Юрія з монастирем о. Василіан, кристинопільську синагогу та бароковий придорожній хрест, які стали частиною експозиції ‘’Кристинопіль у XVII-XX століттях’’. У музейній колекції також зберігаються чотири роботи митця: дві графіки “Любомир Гузар” та “Церква”, картина “Покрова” та макет белзької церкви Св. Параскеви П`ятниці. Загалом, Сергій Степанович Солодкий подарував музею 101 експонат.

18 травня 2022 року художник презентував свою четверту персональну виставку "Україна - край мій рідний". На 36-ти роботах митець відтворює красу української природи, адже немає кращого і милішого місця на землі, ніж рідна Батьківщина.