Микола Куліш займався літературною діяльністю майже все своє життя — 30 років із 45. Драматург писав навіть тоді, коли перебував на Соловках, в ув'язненні. За 1923 — 1934 роки Микола Куліш створив близько 15 п'єс. Проте тексти першого («На рибальці») та останнього («Такі») твору були вилучені у письменника під час арешту, і тому вважаються втраченими.У 1922 працював у губернському відділі народної освіти в Одесі на посаді інспектора шкіл. В Одесі письменник стає членом письменницької спілки.














