Кроссенс до теми «Капілярні явища»

Фізика

Для кого: 10 Клас

18.09.2021

120

7

0

Опис документу:

«Кроссенс» – головоломка нового покоління. Це асоціативний ланцюжок, що складається з 9 картинок. Зображення розташовують так, що кожна картинка має зв'язок із попередньою і наступною, а центральна поєднує за змістом одразу декілька картинок. Завдання того, хто розгадує кроссенс – знайти асоціативний зв'язок між сусідніми картинками. Зв’язки в головоломці можуть бути і поверхневими, і глибокими.

Перегляд
матеріалу
Отримати код

Кроссенс до теми «Капілярні явища»

(фізика і астрономія, 10 клас)

Відповідь:

  1. Клітини рослин утворюють капілярні канали.

  2. Це забезпечує вбирання корінцями рослин та підняття по стеблах поживних речовин і води.

  3. Рух води в ґрунті відбувається по капілярах. Для зменшування випаровування ґрунт розпушують, для збільшення – ущільнюють.

  4. Процес кровообігу тварин і людини пов’язаний із капілярністю судин.

  5. Люди явище використовують капілярності і в побуті: застосування рушників, серветок, гігроскопічної марлі, можливе завдяки наявності в них капіляр.

  6. М'ясо не розморожують у воді, тому що в результаті явища капілярності до води переходять вітаміни і мінеральні речовини.

  7. Для виключення явища капілярного підняття води з фундаменту далі вгору по стіні, у всіх будівлях і спорудах передбачається горизонтальна гідроізоляція між фундаментом і стіною. Останнє характерне для старих споруд, зокрема, пам’ятників архітектури минулих століть.

  8. Першовідкривачем капілярних явищ вважається Леонардо да Вінчі.

  9. Він припустив залежність висоти підняття рідини у капілярі від його радіуса.


Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.