Сьогодні о 18:00
Вебінар:
«
Методичні ігри для урізноманітнення уроків природничого циклу
»
Взяти участь Всі події

Криптовалюта - гроші майбутнього

Економіка

28.07.2018

1827

20

0

Опис документу:
Стаття про новий напрям в інвестиціях — криптовалюта. Що це таке та чи має вона майбутне, особливості, переваги та недоліки криптовалюти Bitcoin.
Перегляд
матеріалу
Отримати код

Войцеховська К.О., викладач економічних дисциплін першої кваліфікаційної категорії

Машинобудівний коледж Донбаської державної машинобудівної академії

КРИПТОВАЛЮТА - ГРОШІ МАЙБУТНЬОГО

У зв’язку з розвитком інформаційних технологій та існуючої грошової системи закономірна поява цифрових валют, але більшість здійснюваних фінансових операцій пов'язані з банками і національними валютними системами. Поява криптовалюти дала можливість здійснювати транзакції без посередників.

Криптовалюта - це цифрова валюта, одиниця якої - монета. Монета є комп'ютерним кодом, захищеним від копіювання. Як звичайна національна валюта - українська гривня, долар або євро, якими ми всі звикли користуватися, тільки повністю цифрова.

Емісія криптовалюти відбувається не в банку, що випускає в обіг гроші, а безпосередньо в мережі. Такий процес має назву майнінг - це вирішення якоїсь складної кріптозадачі, за допомогою метода повного перебору. Користувач надає обчислювальні потужності свого комп'ютера і за рішення певного алгоритму отримує віртуальну монету. Звичайний комп'ютер для виконання цих завдань не підійде. Тому для їх отримання використовують надпотужні комп'ютери або сервери. Головна складність полягає в тому, що вони споживають великі обсяги енергоресурсів. Курс криптовалюти пропорційний витраті енергії, витраченої на генерацію однієї монети. Звичайний користувач за повний робочий день може заробити лише тисячні частки кріптомонети.

Доказом наявності монети в мережі служить блокчейн (англ. Blockchain), тобто спосіб зберігання даних або цифровий реєстр грошових переказів. Його відмінність і незаперечна перевагою - цей реєстр не зберігається в якомусь одному місці. Він розподілений серед кількох сотень і навіть тисяч комп'ютерів по всьому світі. З кожним роком алгоритм отримання біткоіни ускладнюється, щоб обмежити річну емісію криптовалюти і не допустити інфляцію.

Ключовою особливістю криптовалюти є відсутність будь-якого внутрішнього або зовнішнього адміністратора, тобто повна її незалежність. На відміну від розрахунків через банки, криптовалютою можна рохраховуватись в Інтернеті без будь-якіх посередників, тому банки, податкові, судові та інші державні або приватні органи не можуть впливати на транзакції учасників платіжної системи. Все це забезпечує незворотність угод - ніхто не може скасувати, заблокувати, оскаржити або примусово здійснити транзакцію без доступу до приватного ключу власника.

Криптовалюта сьогодні є найвигіднішою інвестицією. Вона обійшла по прибутковості нерухомість і навіть золото.

Офіційно першою криптовалютою вважається Bitcoin (біткоін) - розробка Сатоши Накамото. Біткоіни або «електронне золото» - з'явилися в обороті в 2009 році і стали першою валютою, непідвладною державному регулюванню. Зараз вони є найпопулярнішою і масової криптовалютою в світі.

Переваги криптовалюти на відміну від звичних грошей:

1 Пірінгова мережа криптовалюти - немає головного сервера, що відповідає за всі операції, обмін інформацією (грошима) відбувається між 2-3 і більше програмами-клієнтами.

2 Безмежні можливості транзакцій та анонімність - транзакції неможливо відслідковувати, контролювати або заборонити, так що можна здійснювати перекази в будь-яку точку світу, де б не перебував інший користувач з гаманцем Bitcoin.

3 Відкритий вихідний код дозволяє добувати криптовалюту різним користувачам.

4 Швидкість і глобальність. Транзакції підтверджуються за кілька хвилин. При цьому фізичне місце розташування користувача не має значення - відправляти і отримувати віртуальні гроші можна по всьому світу.

5 Найвищий рівень безпеки. Завдяки випадкової генерації адрес, а також використання приватних криптографічних ключів, неможливо підробити біткоіни, оскільки це дуже важко. Набагато простіше добути нові.

6 Альтернатива існуючим грошей. Біткоін - альтернативний і досить зручний спосіб оплати. Зараз вже існує безліч місць, як в інтернеті, так і в реальному житті, які приймають біткоіни. Крім того, їх можна обміняти на будь-яку валюту.

7 Відсутність інфляції - кількість монет в цій системі зростає з певною швидкістю, закладеної таким чином, щоб вона збігалася зі швидкістю видобутку золота на планеті.

8 Відсутність податків. При оплаті біткоіни не стягується податків, оскільки офіційно біткоіни не є валютою. Це дає можливість придбати товар трохи дешевше.

9 Відсутність контролю. Біткоіни не підконтрольні нікому. Вони належать тільки громадськості, а значить політично на них важко впливати.

10 Відсутність комісії за переказ. Однак, якщо переказ потрібно здійснити моментально, то доведеться заплатити комісію (чим більше заплатите, тим швидше буде переклад).

11 Біткоіни є міжнародною валютою, тобто вона всюди однакова.

В цілому з усіма своїми перевагами біткоін - швидше, дешевше і значно надійніше всіх сучасних національних валют, пропонованих країнами нашої планети. Це розуміють і люди, активно купують або створюють біткоіни, і інвестори, що вкладають в цю криптовалюту великі інвестиції.

Як і будь-платіжний інструмент, криптовалюта має свої недоліки:

1. Основним недоліком біткоін є його сильна волатильність (сильні коливання курсу вартості). Майже всі підйоми і падіння курсу безпосередньо залежать від оголошених заяв урядів різних країн.

2 Державні установи можуть негативно впливати на обіг та розповсюдження — навіть, забороняти їх.

3 Втрата пароля до електронного гаманця призведе до втрати всіх криптомонет.

4 Чим складніше алгоритми, тим важче майніти криптовалюту на домашніх комп'ютерах.

5 Нова віртуальна валюта нічим не забезпечена, крім як попитом. Якщо попит впаде, то ціна на нього теж піде вниз.

6 Відсутність належної безпеки від крадіжки, втрати та інші ризики. Оскільки все це поки не офіційно, то є ризик бути обдуреним якою-небудь системою обміну. Також не варто забувати про погрози від вірусів, які можуть вкрасти доступ до гаманця і т. п. А повернути гроші буде нереально, оскільки в законах на даний момент не передбачено повернення віртуальних грошей.

7 Нелегальність. Через відсутність контролю та анонімності платежів, нею легко можуть скористатися терористи, оплачуватися наркотики і т. д.

Біткоін продовжує займати лідируючу позицію серед криптовалют і поступово зростає в ціні. Так само, як і золото, біткоін – вичерпний ресурс. Емісія буде скорочуватися в чітко заданих межах до 2040 року. До цього часу кількість біткоінів в системі збільшиться до 21 млн. монет.

Нові віртуальні монети рівномірно розподіляються між усіма, хто надав обчислювальні потужності для підтримки роботи платіжної системи.

Віртуальна валюта може зробити справжню революцію у світовій економіці. Вже зараз вона стала глобальним явищем та поширюється досить стрімкими темпами: купівля біткоіна, перехід компаній на цифрові контракти (смарт-контракти) на основі технології блокчейна і підтримка на місцевому рівні в декількох країнах світу.

Але, щоб біткоін став грошима в повному значенні слова, потрібне рішення уряду конкретної країни. Цілком можливо, що з часом національні грошові одиниці перейдуть із паперової форми у віртуальну, так само як колись паперові гроші замінили золото й срібло. У світі давно ведеться дискусія про відмову від готівки задля боротьби з корупцією, тіньовою економікою та забороненими видами діяльності. Але поки що вона не надто успішна, бо нинішні електронні гроші створюють численні можливості для шахрайства. Якщо перевести валюту на технологію блокчейн, стане можливим відстеження ланцюжка транзакцій, який обслужила певна грошова одиниця, і тоді всі гроші вийдуть на світло, порушників можна буде легко покарати, а шахраювати буде набагато важче. Центробанки повинні сконструювати національну криптовалюту так, щоб її емісія залишилася в їхніх руках, і тоді вони зберегли б за собою управління грошовим обігом.

Є безліч проблем, пов'язаних з подальшим розвитком криптовалют. Без їх вирішення руху вперед не буде.

Фахівці з криптовалюти беззаперечно одна з професій майбутнього.

Криптовалюта має багато позитивних моментів, які, швидше за все, переймуть електронні гроші. Відбудеться злиття реальних і віртуальних грошей з кращими якостями тих і інших. Грошовий обіг повинен регулюватися, а механізм емісії криптовалют вже дуже децентралізований і вільний. Жодна країна світу не захоче мати валюту, управляти якою вона не зможе.

Світ стрімко змінюється, а реальні гроші поступово переходять в цифровий формат, тому криптовалюта, як гроші майбутнього, це лише питання часу.

Література:

1 Будущее денег и цифровые валюты [Электронный ресурс] — Режим доступа: http://coinspot.io/analysis/cifrovye-valyuty-i-budushhee-deneg — Загл. с экрана

2 Криптовалюта [Электронный ресурс] — Режим доступа: https://ru.wikipedia.org/wiki — Загл. с экрана

3 Криптовалюта: сложности внедрения и использования [Электронный ресурс] — Режим доступа: https://moluch.ru/th/5/archive/58/2264 — Загл. с экрана

4 Цифровые деньги будущего: всё о криптовалюте Bitcoin [Электронный ресурс] — Режим доступа: https://pixel-story.ru/2017/06/dengi-budushchego-vsyo-o-kriptovalyute-bitcoin Загл. с экрана

Відображення документу є орієнтовним і призначене для ознайомлення із змістом, та може відрізнятися від вигляду завантаженого документу.